Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Elég volt e ennyi borravaló?

Elég volt e ennyi borravaló?

Figyelt kérdés
Ma este elmentem ettem egy pizzát vacsorára. 3050 forint volt, mert több feltétest választottam, hogy latjatós is legyen. Egy kétezrest, egy ezrest és egy kétszázast adtam, azaz 3200 forintot. Mondtam, hogy nem kérek vissza. Megköszönte. Elég volt 150 forint borravaló? Hogy goneoljátok? Csak azért kérdezem, mert volt aki 5200 forintot fizetett, 7000-t adott és nem kért vissza. 1800 borravalót hagyott ott. Vajon tőlem nem vártak volna többet?

2022. nov. 6. 22:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%

Általában 20%-ot adnak a felszolgálónak, feltéve hogy pincér hozta ki, mert ha te mész érte, akkor nincs szervízdíj.

(Üdv, egy éttermes)

2022. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Túlgondolod. Elég volt.
2022. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Pincér hozta ki, de a kifizetni én mentem oda a pénztárhoz mikor jöttem el.
2022. nov. 6. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
#1 nem lesz kicsit tulzas a 20% borravalo azert, hogy a pincer elvegezze azt a munkat, amire amugy alkalmaztak?
2022. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyre kellene tenni a borravaló témát a köztudatban 😃 Gyakorlatilag nincs olyan hogy sok vagy kevés, olyan van hogy megérdemli-e a pincér vagy akárki aki személyesen nyújt neked valamilyen szolgáltatást. Én ha pl nem érzem hogy a minimális elvárhatónál egy cseppet is többet nyújtott volna (még egy mosolyt sem ereszt meg a pultos, vagy egyenesen goromba) vagy nem vagyok 100% elégedett akkor egyáltalán nem hagyok.

Másik kérdés hogy a szerviz díjat felszámolták-e már, illetve nyilván függ a hely típusától/milyenségétől is.


A lényeg hogy szerintem emiatt egyáltalán nem kell kellemetlenül érezned magad, sem most sem később. Ha úgy gondolod hogy megérdemli hagyj ott amennyi jól esik/bele fér, biztos örülnek neki, de nem egy olyan dologról beszélünk ami fele bármi kötelezettséged is lenne.

2022. nov. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én online rendelésnél szoktam adni 200-300 Ft-ot, nagy rendelésnél 500, étteremben múltkor 2000-et adtunk pincérnek kb 20000 Ft fogyasztás után, a 150 is bőven okés főleg, hogy csak egy pizzát ettél, azert túlozni se kell csak mert elvégzte a munkáját, másfelől fizesse meg jól a munkáltató és akkor nem kell emiatt a fogyasztónak problémázni.
2022. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, mert annyit adsz, amennyit te gondolsz.
2022. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%
#4 Nem. A borravaló akkor is JÁR, ha be se mész az étterembe, csak a küszöbön állva átadod, és már el is kotródsz. Ilyen az ideális vendég.
2022. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 igen, kb. ez a mentalitas kezd eluralkodni egyesek fejeben. Az 'ettermes' altal alkalmazott pincer majd kap 4 oras minimalbert egy 12 oras muszakra, a tobbit szedje ossze ahogy tudja, a pultos aki 1000 forintert ad 4 deci sort egy sz@r muanyag poharba az is tartja a markat, a taxis is elvarja, a fodrasz, stb. stb. stb.


Elmondhatatlanul orulok hogy kb. kotelezove tettek a kartyas fizetest mindenhol (koszi covid, contactless payment lett az etalon), es nem kell ezzel a borravalosdival szorakozni. Adjak a termeket annyiert amennyiert megeri, felolem tuntessenek fel szervizdijat is es majd en eldontom fizetek-e annyit erte, de ne tartsa a markat pluszban senki azert mert vegezte a munkajat.

2022. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es, a 20 százalék sok!

10 %, max. 15 % (a nemzetközileg megszokott is ennyi).

2022. nov. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!