Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Foodpandás futár miért várja...

Foodpandás futár miért várja el a borravalót a 800 ft-os szállítási díj mellett?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy 3500 Ft egy tetves 32 cm pizza + 500 Ft egy 3 decis kóla, erre még rájön 650 Ft szállítás és 110 Ft rendszerhasználati díj (wtf??). Komolyan már 4000 Ft alatt nem lehet normálisan ebédelni. A futárnak nem is kellett felmásznia az emeletre, mert kertes házban lakom, és fel sem kellett hívnia, mert már az érkezése előtt 2 perccel a kapuban voltam, mert az applikációban lévő térképen követtem hogy hol jár. Mielőtt átadta volna a kaját és az üdítőt, a telefonján kiszállított státuszba állította a rendelést és látta hogy 0 Ft borravalót kapott. Rögtön megváltozott a tekintete és átváltott bunkó módba.

2022. nov. 17. 13:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%
Elvileg ha netan felemelnék a futárok fizetését, annak egyenes következménye lenne az ételek árának emelkedése, mival valahonnan be kell hozni a plisz kiadást, amibe a futárok kerülnek.
2022. nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Nincs igazad kérdező. Ha 4 000 Ft-ért rendelsz, 40 000 Ft borravaló JÁR, mert a pincér, futár, taxisofőr stb. kegyeskedik elfogadni a pénzed. De azzal is elégedetlen lesz.
2022. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
#6 Ahol szállítási díj van, ugyanúgy nem adok borravalót, mint ahol szervizdíj van. Oldják meg!
2022. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
#12 Valóban túlzott, de ritka, hogy valaki ne kevesellje a borravalót, legfeljebb nem látványosan.
2022. nov. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek azokkal, akik szerint nem KELL adni. Miért is kellene? Ezzel csak a fekete gazdaságot támogatod...

Nyilván nem adózik utána. Az, hogy bele van kalkulálva a bérébe meg az ő baja.

Ha tanult volna, lenne normális munkája. Nem az én hibám hogy csak ennyire képes. Az orvosokat, ápolókat, de még a betegeket is megbüntetik a hálapénz miatt, de egy csöves, semmihez sem értő előember elvárja, hogy adjunk neki pluszt, mert elvégzi a munkáját, amire egy retardált, idomított majom is képes?


Na ne...

Vicc az egész.

Ha kevesli, mondjon fel. Ha felmondana cégenként legalább minden 3, akkor lenne változás. De ezek még ahhoz is sötétek, hogy összetartsanak :)

2022. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

15-ös: igen primitív vagy.

A futárok jó része egyetemista, nem "csöves", másrészt ha ennyire lenézed öket, akkor miért tölük vársz kaját?

2022. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

16-os.... Egyetemista? És akkor már rendben van, hogy adót csaljon?

Tehát azért vsgyok primitív, mert nem érzem szükségét annak hogy a fekete gazdaságot támogassam?

Az eü dolgozókat keményen megbünteti az állam, ez a sok semmirekellő meg kuncsorog a koncért.

2022. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
86%
Én sem adok már borravalót. Ezzel az erővel mindenki elvárhatná, hogy kapjon borravalót a munkahelyén valamiért. A takarítónő azért mert feltörölte a kiöntött kávét a Kati néni után, a portás azért mert éppen útbaigazított egy ügyfelet, és még sorolhatnám.
2022. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Cubina ***** válasza:
100%

Én 2500 forintért szoktam nagyobb pizzát rendelni (nagyon finom, személyre lehet szabni mindent), kifizetem előre kártyával. VIP pontokat kapok minden rendelés után, amit később beválthatok. Így volt olyan, hogy ingyen kaptam a rendelést, még szállítási költség sem volt.

Üdítőt veszek a kisboltban, ott olcsóbb.


Az étterem futárjai SOHA nem várnak borravalót, odaadják a rendelést, elköszönnek és már rohannak is. De előtte mindig a kezükbe nyomok 400 forintot, amin eddig mindenki nagyon meglepődött, volt, aki többször is.

Legtöbbször testileg erősen sérült, idősebb emberek hozzák ki. Nagyon szép dolognak tartom, hogy nem diszkriminálják őket, viszont szomorúnak hogy nem tudnak megélni a futárkodás nélkül. És legalább dolgoznak, nem csak ülnek segélyre várva.

Nem sajnálom tőlük a borravalót, én is mindig kaptam, amikor egy ideig futárkodtam.

2022. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

#3 "Nem a futar tehet rola, hogy milyenek az arak." - akkor biztos a kuncsaft tehet róla, hogy használ egy kiépített ételhálózatot.


#5 "Mert mi köze a futárnak a pizza árához vagy a szállítási díjhoz?" - nincs köze, ő megkapja a fizetését, amiért dolgozik.


#8 akkor küldje el a főnöke, mindenkit küldjön el és akkor be is csődöl a cége, hajrá aztán így jól kib*szott a kuncsaftokkal mondhatom :D


Egyébként gondoljatok bele, itt a GYIK-en javarészt akik rendelnek valamit az általában Mekdönci.. Akkor azok akik a mekiben dolgoznak úgy mint a robotok, miért is nem kapnak jattot? Egy kis kedvcsináló: https://www.youtube.com/watch?v=RKWLu6UHryQ


Na az ilyen emberek megérdemelnék a jattot, de őket is ugyanúgy kifizetik, viszont érződik, hogy szívüket lelküket beleteszik, ettől olyan finom :3


Ps. én is a fizetésemért dolgozok és nem a jattért, na pussz

2023. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!