Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Akik szoktak délben étteremben...

Akik szoktak délben étteremben menüzni: szoktatok borravalót adni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 19. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha étterembe megyek, teljesen mindegy, mikor és mit fogyasztok, ha a szolgáltatás rendben van, adok borravalót. Ha nekem az a pénz gondot okozna, akkor fözök otthon, nem megyek étterembe
2023. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy önkiszolgáló étterembe megyünk vagy nem.

Önkiszolgálóban nem szoktam adni.

2023. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

1


Feltételezem, akkor adsz az autószerelőnek is, a vízvezeték szerelőnek is, meg a postásnak is.


Mert ezt a gondolatmenetet követve, ha neked gondot okozna az a pénz amit az autószerelőnek adsz, akkor nem tartanál autót, ha gondot okozna az a pénz amit a vízvezetékszerelőnek adsz akkor fürdeni se fürdenél többet, és levelet sem fogadnál, hiszen akkor ugye a postásnak is kellene adni.


Ezek mind-mind szolgáltatások, csakúgy mint a vendéglátóipar. Én nem sajnálom senkitől a borravalót, viszont rettentő károsnak tartom, mert azok generálják a sz.r fizetéseket a vendéglátásban, akik borravalót osztogatnak.


Sz.rért-h.gyért alkalmazzák a vendéglátásban az embereket (óraszámmal egybekötve meg pláne), mert mindenhol tolják ezt a "de a tiéd a borravaló" dumát, ami nyilván igaz is, csak ha valaki nem ad, akkor a pincér meg a mosogató (jobb helyeken szétdobják) kaffog a vendégre, a vendég kaffog a pincérre, hogy ugyan mégis miért adna, van fizetése, stb.stb. Az igazi nyertes pedig a főnök, aki röhög a markában, mert sz.r fizetésért is van embere, az alkalmazott meg a vendég meg kaffogjon csak egymásra.


El kellene felejteni ezt a borravalózást, mert soha az életben nem lesz normális fizetésük a vendéglátóiparban dolgozóknak.

2023. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Örüljenek, ha kifizetem a kaját
2023. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
4-es, szerintem annak te is örüljél, mert akkor nem törik el a kezecskédet. :D
2023. ápr. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NTBS ***** válasza:
61%
Igen, de ritkán megyek.
2023. ápr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem adok borravalót, max. ha ilyen 200 forint jár vissza, akkor azt nem kérem, de általában kártyával fizetek, szóval ilyen sincs.

Minek adnék borravalót? Nekem sem ad senki a munkámért. Az autószerelőnek meg a fodrásznak sem adok, miért adnék pont a pincérnek? Van fizetése, ha kevésnek tartja, azt a munkáltatóval rendezze le.

2023. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Ahogy látom az utóbbi időben a vendéglátás is eléggé felhígult, gondolom onnan is hiányoznak a szakemberek, szóval néha kompromisszumos a minőség...


De ha rendben van minden, akkor nyilvánvalóan adok, nem vagyok egy kulturálatlan bugris paraszt.

2023. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

"De ha rendben van minden, akkor nyilvánvalóan adok, nem vagyok egy kulturálatlan bugris paraszt."

De basszus, nem az az alap, hogy rendben megy minden? Azért kapja a fizetését az illető, hogy rendben elvégezze a munkáját.

2023. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Azért kapja a fizetését az illető, hogy rendben elvégezze a munkáját."


Na erre mondom, hogy nem vagyok egy kulturálatlan bugris paraszt.


Mivel a mi kultúránkban a vendéglátósok jövedelme, az nem fizetésük, hanem a fizetés+jatt.

A fizetésüket akkor is megkapják, ha szarul végzik a dolgukat. Márpedig ilyen egyre több van. Tehát a jattal lehet különbséget tenni.


És hiába pufogtatnak egy egyesek mindenféle szakmákat ész nélkül, egy átlag ipari szakmában alapból 50%-kal többért dolgoznak a melósok!

A vendéglátós meg még akkor se kapja ezt meg, mikor a belét kidolgozza?

Aki ezt nem látja át, az az én szememben szimplán egy kultúra nélkül nevelkedett ostoba bugris paraszt.

2023. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!