Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Jobban mennek az éttermek...

Jobban mennek az éttermek miután felkerülnek a foodpandára? Mennyire?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy... ez a fúdpanda parasztvakítása, hogy micsoda forgalmat fognak csinálni, stb, a valóság ennek elég távolról integet.

Hogy mennyi extra bevételt jelent, az nagyon tág határok között mozog, kinek hogy jön be, erre még átlagot is nehéz mondani.

De azt ne felejtsd el, hogy a több bevétel, nagyobb forgalom, nem jelenti azt, hogy attól az étterem "jobban megy", mert ha azért dolgoznak, hogy elfáradjanak, lóvé meg nincs belőle, azzal szart se érnek.

Eleve jóval többet kell adózni az elviteles kaják után, egy olcsóbb étteremnek már ez is nagy teher, a maradék haszon jó részét meg elviszi a Foodpanda.

2023. ápr. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem így lenne, gondolom nem használnák az oldalt. Bár az igaz, hogy az oldal az ár jelentős részét elveszi jutalékként.
2023. ápr. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es, sokan azért használják, mert "mindenki" más is, és nem akarnak lemaradni, vagy elvágni maguktól ezt a lehetőséget.

A konkurenciát juttatnák előnyhöz, ha nem állnának be ők is a sorba, mert ha nincsenek jelen ilyen népszerű felületeken, akkor a többi, elszívja a vendégeket.

Tehát inkább csak a vendégkör megtartása, a köztudatban maradás a cél. Nagyobb vendégkörből nagyobb eséllyel lesznek olyanok, akik néha ott fogyasztanak, vagy esetleg családi vagy céges rendezvényeket szerveznek oda, mert elégedettek voltak, ilyesmi...

Maga a kiszállítás általában nem csinál olyan hű de nagy hasznot.

2023. ápr. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
49%
Szerintem változó.
2023. ápr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

A Foodpanda nem viszi el a maradék hasznot, mert eleve drágább ugyanaz a kaja rajtuk keresztül megrendelve. Legalábbis abból az étteremből, ahonnan én szoktam nagy ritkán rendelni.

(Csak egy példa: ha én magam ugrok el érte kocsival, akkor 6 000 Ft, ha a Foodpanda, akkor 8 ezer) És erre a pofátlanságra a Fúúdosok még ráteszik a szállítási díjat is és a futár várja a borravalót. Hát köszi.


Még valami. Ez a Fúdon keresztüli rendelés a Covid alatt volt csak ebben az étteremben; azóta saját futáruk van, aki tényleg csak a szállítási költséget kéri el.

Ezek szerint nem érte meg nekik.

2023. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Foodora, szep nev.
2023. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!