Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Borrvaló, mindenki feszeng...

Borrvaló, mindenki feszeng rajta meg százasokkal cringel, nem lenne sokkal egyszerűbb eltörölni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok,sok helyen már szervízdíj van,ilyen helyeken nem is szoktam.Egyszerűbb lenne mindenhol ezt bevezetni de hátulütője ha nem ízlett az étel, kiszolgálás akkor is adsz.
2023. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha az étel nem ízlett akkor megreklamálom vagy nem megyek többet oda.
2023. máj. 29. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

olyan helyen dolgozom, ahol kapunk borravalót.. nagyon kevés ember feszeng rajta.. :D én százasokkal nem cringelnek, hanem megtisztelnek minket, mi pedig nagyon örülünk neki :)

sok helyen törölték el, és vagy benyeli a cég, vagy szervízdíj van :)

ha ki van írva h van szervízdíj, általában hatalmas a felháborodás, és elvárják sokan h eszméletlen vendéglátásban vegyenek részt, vagy hogy egy egyszerű sültkrumplinak is arannyal szórt, szarvasgomba ízvilágú fűszerezése legyen, csak azért, mert van szervízdíj :)

szerintem egyszerű a kérdés, ha jó élményt nyújt valaki a pultban, vagy kedves, mosolyog, senkinek sem fáj 100-200Ft, mi vendéglátásban dolgozók is adunk máshol - ha nem megfelelő a kiszolgálás, vagy a viselkedés, nem kell adni

2023. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos sok munkahely erre játszik, hogy úgyis kapsz (futár, kutas, pincér) és ezért csak a nagyon minimum fizut adja. Olyan is van, hogy egyáltalán nem fizet mert jó a jatt. Azzal, hogy ez a rendszer van itthon pont az ilyen pénzéhes patkányokat gazdagítjuk még jobban! Munkabér mindenkit megillet aki dolgozik jattól teljesen függetlenűl! Egyik leg alapvetőbb dolog a munkat törvénykönyben. Mindenki aki így dolgoztat az a szememben egy piti kis bűnöző és rohadt keményen megbüntetném érte!
2023. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
A gázos netes angol kifejezéseket ismered, a normális életet meg nem. Tipikus X gen.
2023. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

A vendéglátásban minden tulajdonos alulfizeti az alkalmazottakat, mondván majd a borravaló kipótolja a nevetséges fizetést.


A vendégekre ez nyomás, hogy miattuk nincs megfizetve a pincér/szakács. Érezd rosszul magad b+, mert nem adsz borravalót.


Az alkalmazottak megutálják a vendégeket, mert nem adnak borravalót, miattuk szar a fizu. A végén lelkesedés nélküli megkeseredett meló lesz, ahol a nesze b+ itt a lvesed hozzáállás van.


Ennek nem így kéne lennie.

Tisztességes fizetés kell adni a dolgozóknak, és nem azt elvárni, hogy az alkalmazottaid bérét más fizesse.


Ebben a sztoriban egyedül a munkaadók a görények.

Az egész borravalósdi egy elbszott baromság.

2023. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Amióta ennyire felment az ára mindennek azóta nem feszengek rajta.

Már városon belül is számolnak fel kiszállítási díjat, rendszerhasználati díj stb, a kaja áráról meg nem is beszélve. Így én már borravalót biztos hogy nem adok.

Beülős helyen pedig nagyon ritkán vagyok.

2023. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
7# Igen eddig pl a helyi pizzériás nálunk helybe kihozta a pizzát ingyen másik városba kellett fizetni pluszba de már itt is hiába helybe 600Ft plusz a pizza!
2023. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, amiket itt írnak, hogy direkt alulfizetik az alkalmazottakat, régebben volt szokás ilyen borravalós szakmákban. Nyilván függ az adott helytől, de pincérfizetés nem vészes, semmiképp sem minimálbér (vagy mint pl Amerikában, ahol konkrétan minimálbér alatt keresnek és kb a borravalól élnek). Futárok fizetése is korrekt. Ettől függetlenül én adok, ha úgy jön ki, de nem feszengek rajta, meg nem csinálok belőle lelkiismereti kérdést.
2023. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Én a múlthéten jártam úgy hogy vettem építőipari dolgokat glettet stb...És mondták fél óra és hozza a szállító! Megérkezett elkezdtem behordani a lakásba haverommal a fuvaros is hozott egy zsák glettet (gonolom hogy majd vár borravalót) és mikor az utolsót bevittem mondtam köszi szia...Láttam rajta hogy húzta a száját de akkor a nagy pakolásba nem kapcsoltam, akkor esett le hogy nem adtam neki pénzt...Cseppet szarul éreztem magam de ha akartam volna se tudtam volna amúgy adni mert 10 ezresekkel fizettem a boltba előzőleg és kerek összeget fizettem pont szóval nemvolt apróm hogy adjak modjuk 500Ft neki...
2023. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!