Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Legközelebb meglátnak, kifizet...

Legközelebb meglátnak, kifizettetik a pizzát?

Figyelt kérdés

Mostanában be-be mentem egy pizzériába, pizzát enni vacsorára. Jó laktatós pizzát ettem mindig ugyanazt. 3.890 forint, de mindig 4.000 ezret adtam és ott hagytam a többit. Tegnap este megint bementem 21.20-kor, ugyanaz a pincér volt. Mondta 22 óráig vannak nyitva, kikértem a pizzát, mondta egy fél óra mire elkészül, 21.50-re. Mondtam, hogy 10 perc alatt meg tudom enni, azt mondra, hogy elvitelre lehet. Mondtam, jó és kikértem, majd leültem. Megjegyzem, ha 9 után mentem, de nem sokkal, 9 óra 5 perckor mentem a multkor, mindig volt hozzáfűznivalója, hogy már itt nem lehet megenni, és elvitelre adta, szépen hült mire hazaértem, máskor is mondta, hogy hát gyorsan meg lehet enni, tegnap meg nem volt hajlandó azt mondani, hogy nyugodtan megeheti még, ha 10 óra 5 percre eszi meg, sem baj. Hiszen bezárnak és még vagy negyedóra, félóra mire elmennek. Lehetett volna benne annyi, hogy azt mondta volna, hogy nyugodtan megeheti. Gondolhatott volna arra, hogy már nem egyszer jártam ott, visszajáró lettem, meg az utolsó forintokat a 4.000-ből mindig ott hagytam, ezért megdngedhette volna, de nem, hanem csak elvitelre. Még nem fizettem ki, mert utólag kell, és ültem ott vagy 5 percet, őröltem magam, hogy kihül mire hazamegyek, mikróba csak úgy fér be, ha összevagdosom, áá nem vacakolok, vagy jó meleg pizzát eszek, vagy inkább nem. Elszakadt a cérna, felpattantam és elmentem. Nem látta a pincér, mert bent volt valahol. Elmentem, vettem egy nonstop boltból kenyeret, felvágottat és otthon megettem, gondoltam ha nem lehet ott megenni, akkor nem eszek.

Lehet, hogy már készült a pizza, de ugye én eljöttem.

Hogy van ez az egész? Ha már valamit megrendeltünk és esetleg készül, akkor is megilleti a kifizetés az éttermet, vagy csak akkor, ha kihozzák és/vagy kihozzák és elfogyasztja a vendég? Mert én mégsem vettem igénybe a szolgáltatást. Minden nap gyalog a pizzéria előtt járok el, ha megismernek kifizettethetik velem, vagy már nem?



2023. máj. 30. 14:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem fizettetik ki veled, de ha emlékszik rád a pincér, innentől előre kéri majd a pizza árát
2023. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

A szöveged 95%-a csak fecsegés. Természetesen ki kell fizetned, ha egyszer megrendelted. Anyagi káruk keletkezett. Hogy legközelebb mit tesznek, ki tudja? Sok múlik rajtuk, és mit tartanak fontosnak. Lehet, lenyelik a veszteséget annak a reményében, hogy megmaradsz törzsvendégnek, és nem kiabálod tele a világot a hűdebukókvótakezekek dologgal. Az is lehet, hogy nagyon finoman, elegánsan rákérdeznek a fizetéskor. Nem bántóan, de mégis. Ám az is lehet, hogy kizavarnak.

Egyébként az a 3% nem akkora, hogy attól el legyenek ájulva.

2023. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
99%
Hát a helyedben nem ennék ott többször:D
2023. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Gondolkodj egy kicsit! Ha kérsz egy üveg bort, és közben elmégy, vagy kihozzák, de bontatlanul ott marad, még el lehet adni másnak. De a pizza direkt neked készült. Még órákkal a zárás előtt sem biztos, hogy ki tudják vinni másnak, de ez így ment a kukába. Vagy megeszik, ha kedvük van, de mindenképpen elbukták az alapanyagot, a munkát az egyéb járulékos költségeket.
2023. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
99%
Ha legközelebb ott eszel, lehet kapsz bele egy kis ajándékot :D Én sem ennék többet ott. Ha tudod, hogy mikor zár a hely, úgy mész oda, hogy meg tudd enni időben. Fáleg,h a jól értem már máskor is volt ilyesmi...
2023. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
98%
Helyükben nem nagyon engednélek be többször, max. előre fizetéssel.
2023. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
99%

Mekkora gyökér vagy....


Annak tudatában kérted a pizzát, hogy elvitelre készítik el. Miért nem gondolkodtál egy kicsit?


Kifizettetni nem tudják utólag, de a kiszolgálást megtagadhatják legközelebb.

2023. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Alap, hogy nem megyek vissza oda. Hiszen, hogy néznének rám ezután?
2023. máj. 30. 15:00
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Mekkora szerencsétlenség vagy. A 110 forintos borravaló felemlegetésével, meg azzal, hogy szerinted csak akkor kell kifizetni valamit, ha átveszed, próbáld ezt több étteremben eljátszani, imádni fognak. A pincérnek már amúgy is rendesen tele lehetett veled a töke, hogy folyton zárásra zuhansz be és ott akarod betolni a flamót, feltételezed, hogy a zárás annyiből áll, hogy lekapcsolják a villanyt és hármat fordítanak a záron aztán mennek haza?
2023. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy évig ne menj a környékre.

Lehet csuklottál is hazafelé.

Nyilván anyagi káruk keletkezett mert azt a pizzát már nem tudják eladni főleg nem este tízkor.

2023. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!