Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kávézóban, büfében miért...

Kávézóban, büfében miért húzzák a szájukat ha fizetni akarok valahogy?

Figyelt kérdés

Bármilyen fizetési módot választok sokszor nem jó.


Pl. iszok egy espresszót 500 ft-ért és nem tetszik nekik hogy kártyával fizetnék. De volt olyan is hogy megmondták hogy 700 ft-os kávét kártyával nem fizethetek érte csak készpénzzel. Akkor elővettem egy 10 000-est és arra is húzták a szájukat hogy "kisebb nincs?"

De abba is belekötöttek már mikor apróval fizettem 20-50 ft-osokkal hogy ő mire megszámolja elmegy a fél napja.


febr. 12. 09:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó helyre jársz. Ahova én járok, ott bármekkora összeget lehet kártyával és örülnek is neki, hogy nem kell a visszajáróval bajlódni.
febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%

"10 000-est és arra is húzták a szájukat hogy "kisebb nincs?""


Ilyenkor szoktam mondani, hogy csak ebben a méretben készült.


Egyébként nekem a 2000-es években játszották sokszor el, hogy pl. becsületes ember módjára megkérdeztem, hogy 5000-esem van, tu-e visszaadni, általában csípőből mondta, hogy nem. Meg jöttek azzal, hogy a szomszéd boltban nem tudom-e felváltani.

Na persze, az felebaráti szeretetből majd felválja, ha nem vásárlok nála.


Később taktikát váltottam, ha ők így, akkor én is. Kikértem a fagyit, majd elővettem az ötezrest.

Ha nem tetszik, felőlem válogassa szét és tegye vissza. Nem vagyok köteles megvenni, ha nem fogadja a fizetőeszközt.

febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
29%

Fordított esetben te is húznád.

Nyilván nem jó nekik ha 10 ezresbol 9 ezer 500at kell viszsaadni. Teljesen logikus. Foleg ha nem tescorol van szo csak kavezorol.


Azt meg tudjuk hogy a kisvallalkozasoknak nem eri meg a kartyas fizetes mert oriasi a tranzakcios dij. Szokták kérni hogy 1000 ft felett fizess csak kártyával.


És az is logikus hogy nem akar elfogadni 10nél több fémet. 20nál többet nem is köteles, benne van a törvényben.


Sokkal könnyebb és stresszmentesebb életed lenne ha megtanulnál alkalmazkodni. Ha meg kártyával fizetsz 500ftot mondd hogy bocsi csak kártyám van most.

Ha meg 10 ezressel az 500at akkor kerdezd meg hogy csak 10esed van, inkább az legyen vagx inkább kártya

febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
18%

Mint valamikori vendéglátós:

Minden vendég gyorsan akarja a fizetést lerendezni. Ez akkor megoldhato, ha pontosan annyit ad, amennyit fizetnie kell. Ha nagy pénzzel fizet, akkor váltani kell. A kedves 2. valaszadohoz hasonló emberkektol agyverzes kerülgetett mindig. A 100 forintos fagyit nem kell otezressel fizetni, lehet apróval is. A hozzá hasonlók 99,9%-a nem azért fizet nagy pénzzel, mert nincs nála kisebb, hanem, azért, mert fél akarja váltatni. Az eladónak nem feladata a penzvaltas. Alapból van valtopenz a kasszába, ami sok helyen csaka néni, amennyi az éppen forgalomban lévő legnagyobb bankjegy, tehát jelenleg 20e. Ha egyvalaki huszezressel fizet, máris nincs több apró. Az üzletből meg nem mehet ki azért, hogy Janikanak váltogasson. Nálunk anno ha kevés volt a váltopenz, és egyértelmű volt, hogy valaki csak azért akar vásárolni, hogy pénzt váltson, mindig azzal kezdtük, hogy csak akkor tudjuk kiszolgálni, ha van aproja.

febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%
#3 Igazad van. A vendég dolga, hogy gondoskodjék a személyzet kényelméről. Alkalmazkodjék vendégalatvaló a vendéglátós pillanatnyi hangulatához! Magára vessen, ha nem találja el!
febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
43%

5!


Nem 3 vagyok, de ugyan gondolkodj már egy kicsit. Jani mondjuk 3000 forintot akar kifizetni 20 forintosokkal. A pultos atveszi, szépen megszamolja -ez idő, de mindegy, hagyjuk. Jön Juli, akinek otezrese van és 2ezret kell kifizetnie. Juli biztosan örül majd, ha a pultos Jani huszasait adja neki vissza. Ugye?

febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
#3 &4 Az még nem merült föl bennetek, hogy ha mindig baj van a vendéggel, vagy vevővel, más munka után kellene nézni? Pl. faesztergályosként jól ehet keresni, szép szakma és csak a főnök pénzét kell elfogadni.
febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
22%

7


Egy szóval nem írtam, hogy mindig baj van a vendéggel. Azt írtam le, ami alkalmanként megtortenik. Én az én munkám alapjait és történéseit ismerem, te meg a tiédet.

febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

Ezért kellene az eladókat bevétel alapján fizetni, vagy legalábbis ezalapján mozgóbért adni.


Néhánynál azt látom, "francba, má megint pénzt hoztak.".


Érdekes, hogy a családi vállalkozások többnyire nem akadákoskodnak.

febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%

#6 "És az is logikus hogy nem akar elfogadni 10nél több fémet. 20nál többet nem is köteles, benne van a törvényben."

Én ugyan 50 db-ről tudtam, de ha #3-as vendéglátós, boltos, ő tudja jobban. Nem ez a vita tárgya. 3 000-et nyilván nem kell elfogadnia húszasokban.

DE, ha a törvény szerint 20 db-t köteles elfogadni, miért logikus(sic!), hogy 10 db-t nem akar elfogadni?

febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!