Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy borozó miért számíthat...

Egy borozó miért számíthat fel 10% "tranzakciós illetéket" kártyás fizetés esetén?

Figyelt kérdés
A bank és a kártyatársaság nem számít fel ekkora jutalékot. Múltkor valaki azt írta, hogy egy győri kifőzdében engedményt adnak, ha valaki kp. fizet. Az eredmény azonos, de ez így durva.

márc. 14. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem számíthat fel ilyen címen semmit max szervizdíjat DE annak kp-re is vonatkoznia kell ugyanis ha jól tudom van erre jogszabály hogy téged nem érhet semmi hatrány ha kártyával fizetsz ugyanúgy nincs már olyan se hogy csak X összeg felett fizethetsz kártyával
márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Jogszerűen nem számíthat fel. Azért teszi mégis, mert neki sokba kerül, ha a vendég kártyával fizet. Főleg, ha tízpercenként kér egy-egy fröccsöt, és mindet külön, kártyával fizeti. Én is boltban dolgozom, többször fordult elő, hogy a vásárló kifizette az árut kártyával, majd kért még egy 30 forintos szatyrot is, és szintén kártyával akarta fizetni. Ez a "vásárlás" konkrétan veszteséget eredményez az eladónak. Az ilyenek miatt vezetik be a tulajdonosok az általad említett (szabálytalan) intézkedéseket, amitől persze szerencsétlen többi vásárló is fizetheti az extra díjat.
márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ahhoz képest egyre több áruautomatán jelenik meg a terminál, ahol párszáz forintokat kénytelen vagy egyesével venni. Akkor hogy is van ez? Ha nem érné meg nekik nem lenne terminál. Tehát mégis megéri nekik rátenni. Én is direkt egyesével, bankkártyával vettem a BKK vonaljegyeket, mert azt hittem ezzel szopatom őket a jutalékokkal, közben meg visszafejlesztik az automatákat, sorra szerelik ki a készpénz modult belőlük, tehát jobban jártam volna ha ötösökkel szórom tele.
márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért a BKK valószínűleg

nem ugyanazt az ajánlatot kapja ám a banktól, mint a sarki resti tulajdonosa. :)

márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem számíthat fel.
márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem számít fel. A múltkori győri kifőzdés is ócska kamu volt.
márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyannal találkoztam már hogyha volt a vendégnek valamilyen kupon pl 10% kedvezmény azt csak kp-vel tudta felhasználni

Olyannal viszont nem ami a kérdésben szerepel

márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

"Azért teszi mégis, mert neki sokba kerül, ha a vendég kártyával fizet. Főleg, ha tízpercenként kér egy-egy fröccsöt, és mindet külön, kártyával fizeti. Én is boltban dolgozom, többször fordult elő, hogy a vásárló kifizette az árut kártyával, majd kért még egy 30 forintos szatyrot is, és szintén kártyával akarta fizetni. Ez a "vásárlás" konkrétan veszteséget eredményez az eladónak."

Ez egy nagy hazugság a vendéglátósok részéről!! A legtöbb banki terminál díjja éppen ellenkezőleg működik: minél több kártyás fizetés van, annál olcsóbban jön ki a helynek a terminál.

márc. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátásban dolgozom tízen X éve két ok miatt nem szeretik a kártyás fizetést

1: a tulaj kp Ben fizeti az alkalmazottat,nem azért mert nincs bejelentve hanem mert sokan így kérik illetve sok helyen hetente két hetente van fizu és nem mindig van épp ott mindenki

2:kártyás fizetésnél kevesebb a jatt csak lecsipogja a vendég és annyi

márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
100%

Elvileg nem.

Gyakorlatilag ki tudja.

márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!