Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mekis ex- és aktív dolgozók!...

Mekis ex- és aktív dolgozók! Ki az a felelős személy egy étteremben, aki az elviteles csomag esetében legutoljára leellenőrzi, hogy egyezik-e a pakk tartalma a blokkon szereplő tételekkel?

Figyelt kérdés
És ha nincs aki ezt leellenőrizze, miért nincs, vagy miért nem ellenőrzik? Kereskedelemben dolgozok, amikor valamit későbbi elvitellel adunk el, akkor a termék kiadása előtt tételesen leellenőrizzük, hogy minden megvan-e. Itt ezt miért nem teszik? Nagyon sokszor hiányos a megrendelés egyes éttermekben, ha nem ellenőriznénk le, nagyon sokszor lehúznának minket. Ez egy tudatos, szándékos dolog lenne? Már ez is megfordult a fejemben. Vagy csak ennyire hanyag emberek dolgoznak ott. Mindenesetre javasolnám, hogy az utolsó ember aki kiadja a rendelt termékeket, (vagy bárki erre kijelölt személy), kötelezően ellenőrizze le hogy minden megvan-e. Csodálom, hogy nem büntettek még meg egyes éttermeket a sorozatosan elkövetett hibákért. Vagy ha igen, nem érte el a büntetés a célját.
ápr. 14. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egyszerüen egy valaki megkapja a rendelést és beteszi a dobozba. Még egyszer senki nem fogja kipakolni, ellenörizni, mert nincs rá sem idö sem ember.

Tévedni meg emberi dolog, föleg, ha gyorsan kell dolgozni.

Egyébként ha ennyire érdekel, menj oda dolgozni egy hónapra, rájössz, hogy nem érnek rá semmire, mert rengeteg a rendelés.


Ha meg beállítanának mindenki mellé egy ellenört is, az árak kapásból duplájára mennének és akkor meg azon hözöngenél.

ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

jelenleg kfc-ben dolgozok diákként, de voltam már burger kingben és mekiben is. mekiben nem voltam runner csak konyhás szóval nem tudom pontosan hogy van a rendelés összerakása de gondolom ugyanúgy ahogy a burgerben és a kfc-ben is.

gondolom ahol te dolgozol ott nem több ezer tranzakció megy le egy nap. főleg csúcsforgalomban nem igazán lehet minden egyes rendelést egyesével leellenőrizni hogy minden megvan e, nem azért hagyunk le néha dolgokat mert hülyék vagyunk vagy mert meg akarjuk szivatni az embereket de nem robotok vagyunk hanem csak emberek mi is és egy gyorsétteremben nagyon sok dologra kell egyszerre figyelni. van hogy egyszerre adok ki rendelést a vendégnek, kasszázok, rakom az itt fogyasztást, a deliveryt és még a futárnak is adom. persze krumplit is nekünk kell sütni, adagolni stb. csúcsforgalomban amikor tele van a monitor rendeléssel akkor van hogy próbálunk minél gyorsabban dolgozni, néha lemaradnak dolgok.

az pedig hogy miért nincs erre külön ember, nem igazán működne szerintem mert egy perc alatt is van hogy 5 rendelést adunk ki, nem lehet egyesével kipakolgatni és átnézni főleg a hosszabb rendeléseket. és általában mindenki csinál mindent, nincs kijelölve feladatokra ember legtöbbször, mert így is úgy is mozognunk kell össze-vissza. büntetést ilyenkor nem szoktak adni általában, persze az más kérdés ha ugyanaz az ember folyamatosan elrontja a rendeléseket. de az is lehet hogy mondjuk egy dolgozó kezdő vagy csak fáradt. oktató vagyok, első napokon általában minden új dolgozó meg van zavarodva a sok új információtól és lehagy dolgokat főleg hogy nehéz hozzászokni ahhoz ahogy ki vannak írva a dolgok a monitoron, tele rövidítésekkel meg minden.

viszont kompenzációt mindig adunk, van hogy ilyen esetben adunk kupont is, plusz krumplit vagy hasonlók. javaslom hogy mindig nézd át te is és akkor biztos megkapod ami lemaradt.

ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
te dolgod elenörizni hogy minden megvan e amit rendeltél ha nem szólsz és kijavitják hibát.
ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!