Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a vacsorához van leves is,...

Ha a vacsorához van leves is, akkor illik-e még előételt is felszolgálni, vagy a leves előételnek számít?

Figyelt kérdés
előétel
2013. jún. 14. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van leves, akkor felesleges még előétel, bár van aki azelőtt is szokott adni, de akkor mindenből pici adag kell.
2013. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a konkrét teljes ételsortól függ, hogy hogy egészítik ki egymást minél jobban.

Az egymást követő ételek fajtájától, mennyiségétől, az étkezés jellegétől (kóstolóknál minél több fogás a jó) stb... függ, hogy érdemes összerakni a menüsort.


Egy szabály, amit érdemes betartani.

A sorrend mindig hideg előétel, leves, meleg előétel.

(Akár mind3 is lehet.)

2013. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A leves is egyfajta előétel, de van 12 fogásos vacsora is. Így erre a kérdésre nincs jó válasz. Meg nem illem kérdése, hanem a vendéglátó belátása. Persze vannak bizonyos körök, ahol szigorú rend szabályozza az ételsort. Ha nem gróftól felfele látsz vendégül embereket, akkor ez nem annyira érdekes.
2013. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél, szolgálhatsz fel a leves után meleg előételt. Én személy szerint szeretek előételt falatozni, főleg azért, mert az előétel általában többféle, változatos, és különösen esztétikus, így nekem ez duplán meghozza az étvágyat. Viszont ilyen esetben ne 3 merőkanál levessel indítsatok, hanem csészével, hogy még főétel és desszert is férjen belétek. A fogások között pedig eltelhet pár perc, megihattok egy pohár bort pl.
2013. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Mi soha nem eszünk levest, így mindig van előétel. Szerintem leves előtt nem tálalnék fel semmit.
2013. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ködszönöm a segítséget!
2013. jún. 15. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!