Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Honnan tudom, hogy milyen...

Honnan tudom, hogy milyen árkategóriájú egy vendéglátó hely?

Figyelt kérdés

Kifejtve:

Ha sétálok egy városban az utcán, és szeretnék beülni valahova enni, vagy egy kávézóba könyvet olvasni, ha nincs kinn az utcán vagy az ajtón árlap, akkor mi alapján tudom megítélni hogy nagyjából milyen árkategóriájú az adott vendéglátó hely?

Elég gáz lenne bemenni és megkérdezni, hogy mennyibe kerül mondjuk egy kávé aztán kifáradni, hogy bocsi ennyit nem adok érte.



2013. okt. 28. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb étterem felteszi netre az étlapot vagy legalább a napi menüt.

Egyébként szerintem nem ciki megkérdezni. Én néha a vízre is rákérdezek, mert ugye italt azelőtt rendelsz, hogy egyáltalán kinyitnád az étlapot (bár ezt sosem értettem miért van így).

2013. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első: én ezt kivédem azzal,hogy azt mondom: "köszönöm,de előbb az étlapot szeretném,illetve itallapot ha külön van,és majd abból választok"
2013. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha az ajtóban, vagy ajtón belül ott áll az "ajtónyitogató" aki egyúttal elveszi tőled a kabátot, kalapot, stb. akkor ott már van egy-két csillag az osztályba-sorolás tekintetében.

Még az I. osztályú éttermeknél sem jellemző az ilyen "üdvözlő személyzet" alkalmazása.

2013. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat elárul, hogy hol van a hely, illetve milyenek az oda betérő vendégek. Valamint szerintem a hely dekorációjából is lehet következtetni
2013. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!