Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Augusztusban lesz az esküvőm...

Me Gusta kérdése:

Augusztusban lesz az esküvőm 100-110 fővel, mennyi alkoholos és alkoholmentes itallat/üdítővel készüljek? Hátha van valakinek tapasztalata!

Figyelt kérdés
Az esküvőnk egy általános iskolában lesz, ahol főznek, kiadták, hogy miből mennyit kell venni 100 főre, de az italt nem tudták megmondani. Azt tudom, hogy a családom és a párom családja is szereti a piát :D

2014. máj. 17. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátomékpálinkát főznek, és ő mondta,hogy 100 fős lakodalomra 30 liter pálinkát vittek tőlük. Majd kérdezte szerintem ez normális ? :D (nem)

Komolyra forditvaa dolgot, mi úgy számoltunk pár éve, hogy egy főre 1 dl pálinka, annál tuti nem fogy több, mert van aki nem iszik. Borból mi fél litert számoltunk de elég volt. Itt azt volt eldönteni nehéz miből mennyit. Végül fehér borért tecsoba kellett menni, mert azt hittük majd mindenki vöröset iszik. Sör minimális volt, szerintem az egy esküvőre nem illik. Az üdítőt meg ugy csináltuk ,hogy csomót odavittünk, és boltos ismerőssel megbeszlétük, hogy ami bontatlanul megmarad azt vissza veszi. ugyhogy utóbbin nem gondolkodtunk. (Ez kevésbé volt piás csapat) Ha a te rokonságod nagy piás szorozd be kettővel az adagokat :)... De 1 liter bortól fejenként mindenki jol foglya magát érezni. Sok boldogságot mellesleg :)

2014. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy netes cég ahol visszaveszik azt ami nem fogyott el (persze rendelni is tőlük kell), sajnos nem emlékszem mi az oldal neve, de keresgélj hátha meglesz.
2014. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
1 esküvő szervező megtudná mondani. Attól függ milyen a vendégsereg összetétele. Ha sok a fiatal és ulizósak akkor több kell, ha nem annyira kedvelik az alkoholt akkor kevesebb. Ez a vendégseregtől is függ. Van ahol sak sör és bor van, rövid italt csak apperitivként szolgálnak fel.
2014. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
szerintem pénztárcától is függ.
2014. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne sokkal... és ha egy év után elváltok? Bánni fogod a sok feleslegesen kiadott pénzt...
2014. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!