Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a Gundel-ban szeretnék...

Ha a Gundel-ban szeretnék tovább tanulni, milyen kilátással mehet utána a nagyvilágba? Nagy hírneve van a Gundel-nek? Mennyire nehéz oda bekerülni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 14:06
 1/9 A kérdező kommentje:
( gimnázium után)
2014. júl. 12. 14:07
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Én találkoztam gundeles szakácsokkal versenyen is, meg munkahelyen is, nem dobtam hátast tőlük.

Nincs túl jó képzés, de azt nagyon beleverik a diákokba, hogy "Gundeles vagyok, ezért fasza gyerek vagyok", de tudás nem sok van mögötte.

Ha jól csinálod, amit csinálsz, akkor mindegy, hol tanultad.

És az életben többet fogsz tanulni, mint a suliban.

2014. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
40 eve jo neve volt a Gundelnek, mint tanitas, mint az etterem. Most mar egy a sok kozul.
2014. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bumbi02 ***** válasza:
100%

A nagy világban nem ismerik a Gundelt. Magyarországon jó kezdőpontnak tekinthető. Dolgoztam a Gundel egyik ex-cukrászséfjével, na rá nem lehet panasz. Elszánt, elkötelezett a szakma iránt, és ha kell 24 órát dolgozik megállás nélkül, és panasz nélkül. Viszont ez nem azért van, mert Gundelben dolgozott. Ez azért van, mert ő ilyen.


Tehát ha jó szakács akarsz lenni, teljesen mindegy hol tanulsz. A lényeg, hogy jó tanárod legyen. Aki foglalkozik veled, és nem csak zöldséget pucoltat veled. Én magam egy vidéki fogadóban voltam tanuló, de hajtottam mindig is, és ha kellett megszakadtam 16 órás munkában, majd másnap keltem reggel 4-kor hogy megint megszakadjak. De ezt előbb utóbb észreveszik díjazzák, előre engednek. Ez a lényeg. Az hogy történetesen a Gundelban végzel, egy jó kiindulópont lesz, de a sikerhez kevés lesz.

2014. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
63%

Hát nem tudom ki hogy van vele, de az idei SZKTV-n a gundeleseké volt az első két hely...ha nem ezen, akkor melyik versenyen kellene megítélni egymást, hiszen ezen kívűl lássuk be a versenyek eléggé elfogultak...


Gondolom lejött,hogy gundeles vagyok:)

Én voltam külföldön 2 hónapot teljesen ingyen,költőpénzzel. éltünk, dolgoztunk. életem legmeghatározóbb élménye volt.

Ezt tudtommal csak a gundel csinálja (kivéve még azt a nyári ciprusos dolgot, de oda a gundel nem enged már tanulót mert nem olyan amilyennek lennie kéne, átverős hely)


Most nyáron 2 fesztiválra is sikerült bejutnom:)

A nyári munkám is király (yacht klubban a balatonon)


De ezek tényleg olyan dolgok hogy a suli 1 dolog, nem az életre tanít a tananyag...mert nem stefániavagdaltat csináltam egyik helyen sem...

Itt mindig tanulnod kell magadtól.

Ez a szakma erről szól, az új tudásról...gyakran:)


Mindegy, úgyis Te döntesz. Én javaslom a Gundelt, elég jó ugródeszka szerintem:) Én is érettségi után vagyok egyébként:)

2014. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon van neve (hogy mennyi tartalom van mögötte, az vitás), külföldön Gundelt sem ismerik, nemhogy a róla elnevezett iskolát.
2014. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 5!


A SZKTV sem ér sok mindent. Én is ott kaptam meg a szakmám (azóta sem dolgozok benne), és nem azért végeznek első helyeken a tanulók, mert olyan jók, hanem mert Gundelesek... Tudod, ott is zsűri dönt, akik nagyon jól tudják, melyik munka kié.


Én egy vidéki iskolában tanultam, mégis voltam én is külföldön egy hónapot, és még költőpénzt is kaptunk!


De abban igazam volt, hogy az önbizalom-túltengést hamarabb belétek nevelték, mint a szakmai tudást.


És az életben a tudás számít, nem az, hogy hol tanultál!


2# voltam

2014. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
24%
Ha nem dolgozol a szakmában akkor Neked aztán érdemes volt tanulni, versenyre járni, és dumálni itt, holott már közel nem vagy ott és annak a közelében, amiről beszélgetünk...
2014. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Gundelnek jó hírneve volt.. Igazán nívós helynek számított.

De az utóbbi években nem csak a hazai de a külföldi vendégek szemében is sokat vesztett és igazából egyre rosszabb véleményeket zsebelnek be.

Ma már csak egy sznob hely, ahol ráadásul a borravalót sem elegáns módon számítják fel.

Sznob helyekre is szükség van.. De tanulni és jó kaját készíteni és enni nem csak drága és sznob helyeken lehet.

A Gundel az üzletben lehet hogy jó és tökéletességre törekszik talán még ma is az ételek terén, sőt az is lehet hogy lehet tőlük jókat tanulni, de alapvetően nem ajánlanám, főleg egy tanulónak

Sok rossz kritikát kap évek óta, a legjobb éttermek listáján nincs fent évek óta, és attól még hogy beképzeltek és büszkék régi hírnevükre, a a világ már fordult egyet azóta.

2014. nov. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!