Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben bankkártyás fizetés...

Étteremben bankkártyás fizetés esetén hogy adok borravalót?

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Amikor en találkoztam ilyen szituációval, akkor a vendég írta be az összeget is a terminalba, nem csak a szokásos "zöldpinzöld"... Hallottam olyat ahol írjak automatikusan a +10%-ot aztán "zöldpinzöld"...
2014. aug. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Én megmondom, hogy mennyit húzzon le.

Van amikor a teljes összeget egyben lehúzzák, de olyat is láttam már, hogy a kártyás bizonylaton a borravaló összege külön soron szerepelt.

2014. aug. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Ilyenkor erdemes megkerdezni hogy a kartyan hagyott borravalot egyaltalan megkapja-e a pincer, vagy a fonoke zsebet tomod.

Ha megkapja akkor a legegyszerubb ha megmondod mennyit fizetsz a borravaloval egyutt, de dolgoztam rendszerrel amelyiknel a kartya leolvaso rakerdez a borravalora (igen/nem) es igen utan a borravalot bepotyogheti a vendeg. Ezek amugy full felesleges korok, gyorsabb ha megmondod mennyit huzzon le mar az elejen.

2014. aug. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőség van: vagy megmondod, hogy mennyivel többet vegyenek le, vagy pedig külön hagysz ott pénzt is.
2014. aug. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én külön szoktam adni mellé a borravalót készpénzben. Nagyobb az esélye, hogy a személyzetnél köt ki, és nem a tulajnál.
2014. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Borravalót csak kp-ban.

Kártyával fizetésnél atom fölösleges többet adni. A tulajnak az árrésből megvan a tisztességes haszna, a vállalkozó bankszámláját meg nem ellenőrzi az alkalmazott, hogy vajon borravaló címen nem jött e rá pénz...

2014. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 26. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!