Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha könyvben hozzák ki a...

Ha könyvben hozzák ki a számlát, hogyan fizessek?

Figyelt kérdés
Egyes éttermekben ugye kis könyvecskében hozzák ki a számlát és azt várják, hogy abba tedd bele a pénzt. Ebben az esetben ha csak nagy címlet van nálam, akkor külön jelezzem, hogy mennyiből kérek vissza? Tehát ilyen fizetésbél mi az illem? Illetve bankkártyát is beletehetem, ha azzal akarok fizetni?

2014. dec. 17. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Bankkártyához nem kell könyvecske, amikor szólsz, hogy fizetnél, jelezd, hogy kártyás lesz, akkor a kütyüvel megy oda a pincér. A nagy címletbe sosem gondoltam még bele, valahogy mindig úgy jött ki, h volt pont annyi+párszáz ft és így nem volt ebből gond. Szerintem várd meg, amíg visszamegy a pincér és mondd el, h pl. csak huszasod van és 5-ből kérsz vissza.
2014. dec. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 savanyújóska ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor legegyszerűbb ha szólsz a pincérnek, illetve jelzed, hogy mennyiből adjon vissza, kártyánál kicsit neccesebb, ott szerintem ugrott a borravaló, de puccosabb helyeken eleve felszámolnak 15% szervizdíjat. (Bár az az érzésem, hogy abból a pincérek kemény 0 forintot látnak.)
2014. dec. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Én ha kártyával vagy SZÉP kártyával fizetek, akkor szoktam a kártya mellé adni kp-ban egy 500-ast, így tuti, hogy a pincér kapja. :)
2014. dec. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Felszolgalo vagyok, eddig mindig "csàròval" dolgoztam, igy hivjak a "konyvecsket". Akkor a talalgatasok helyett:


Ha nagy cimlet van nalad akkor beleteszed es 2 lehetoseged van:

-amikor ertejon a pincer elmeseled neki hogy mennyibol kersz vissza. (Ez az egyszerubb mindenkinek), vagy megvarod hogy visszaad es a jattot benne hagyod a csàròban tavozas elott.

-Ha kartyad van az sokaknal azt jelenti hogy "de szupi, nem is kell jattot hagynom!". Mondjuk akik kicsit szocializaltabbak mint egy zold szemes ostoros az tudja hogy ilyenkor is ugyanugy illik.

Ilyenkor 3 lehetoseg van:

-vagy megkerdezed hogy a kartyas jattot is megkapja-e a felszolgalo, amennyiben nem akarsz a fonokenek meg 1 uj luxus autora gyujteni, vagy bizol a rendszerben es megkered hogy huzzon ra annyi szazalekot amennyire meg voltal elegedve. Illetve ha biztosra akarsz menni akkor a fizetes utan a jattot kp-ban ott hagyod.

Azaz a kartyas fizetes nem azt jelenti hogy akkor most neked nulla jattot kell hagynod.


En egyebkent alkalmazom is hogy amikor a szamlat leteszem az asztalra felhivom a figyelmet hogy nem tartalmazza a szerviz dijat, foleg egyes kulfoldi vendegeknel fontos, pl francia orszagban a szamlaban benne van a szervizdij, igy ok mindig otthon erzik magukat.

2014. dec. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

"amikor a szamlat leteszem az asztalra felhivom a figyelmet hogy nem tartalmazza a szerviz dijat"


Mindig szoktam borravalót adni, de egy ilyen beszólás után kapnál pontosan nulla forint jattot, aztán beírnám a panaszkönyvbe is a sztorit.

2014. dec. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Digo:


Amennyiben kulturált a hely, és valóban így viszik ki a számlát, akkor te kussolva leteszed, a vendég beleteszi a pénzt, te forintra kiszámolva beleteszed a visszajárót -vendégtéren kívül-, leteszed a vendég elé, távozol az asztaltól, és a vendég eldönti, hogy mennyi jttott hagy ott neked /egy ilyen beszólás után tőlem egy fillért sem kapnál/,

2014. dec. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

""amikor a szamlat leteszem az asztalra felhivom a figyelmet hogy nem tartalmazza a szerviz dijat"


Elég bunkó lehetsz, hallod...


Én mindig adok jattot, bár sokat nem engedhetek meg magamnak, de párszáz forintot mindig. De, ha egy pincér ilyet mondana, 5 forintosra visszakérnék mindent szerintem...

2014. dec. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Eteremben dolgozok, mint felszolgalo, es mi is konyvecskeben adjuka"szamlat" nem kell jelezned hogy, pl 10 esel vizetel es mondjuk a samlad csak 5 ezer... mert a felszolgalo elviszi a konyvecsket, es vissza visszi a viszajarot, ugyanugy konyvecskeben(legalabbis nalunk igy van)

Boravalot ugyanugy visszateszik a konyvecskeben, ami a felszolgalot illeti. Az eterem asztalainak szama va amit a vendegek nem latnak es nem is tudnak rola, pl az en asztalom 1,4,8,12, egy adott napon ez asz en asztalom amit nekem kell felszolgalni, es ujjra megteriteni, ehez az asztolhoz mas felszolgalo nem johet! Igy ha elmesz fizetes utan, ugyanaza felszolgalo megyen leszedni az asztalt ujjra megteriteni, es a borra valo is az ove.


bankartya fizetes: szmlazas elott szolni kell hogy bankartyaval szeretnel fizetni, es a borravalot mar kezben kapjuk olyankor, ugyanis bankartyarol,borravalot mar nem tudsz adni mert en a kaszabol nem vehetem ki a nekem szant penzt.ilyenkor kezbe adod.

2014. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a kommenteket! így már nem fogom hülyén érezni magamat ilyen helyzetben
2014. dec. 18. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Mint irtam is, nem a helyiek figyelmet hivom fel arra hogy nincs benne a jatt. Nem MO-n dolgozom egyebkent, nalunk pedig rengeteg az olyan turista akinek fogalma sincs a helyi szokasokrol, pl francia, olasz, azsiai vendeg folyamatosan azt hiszi hogy a szervizdij mar benne van. Aki erre megsertodik az tegye, amig ezzel a mondatocskaval nekem 20-30%-al tobb a fizetesem addig alkalmazni fogom.

Panaszkodni a fonokomnek lehetne, panaszkonyv itt nincs, o pedig tud a dologrol.

2014. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!