Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Sokat hallani, hogy a mekis...

Sokat hallani, hogy a mekis kaják mennyire egészségtelenek és hizlalnak. Van itt olyan, aki tudja, hogy az ilyen gyorséttermi kajáktól hízott számottevően?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi idő alatt? És mennyit evett belőle milyen rendszerességgel?

2015. ápr. 10. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem igaz.


Németosztágban tavaly végeztek egy kísérletet, ahol a hagyományos házi ételeket, a gyorséttermi kajákat meg az "egészséges" táplálkozást hasonlították össze.


A résztvevöket elöször egy hónapig ugyanazon az étrenden tartották, hogy a kiníndulási alap ugyanaz legyen.


Utána három csoportra osztva három hónapig tesztelték a táplálkozás hatását a súlyukra és a különféle egészségügyi jellemzölre nézve (vérkép, koleszterint, testzsírszázaek, cukor, stb.)

Az elsö csoport csak hagyományos házi kosztot kapott, a második csak gyorséttemieket, a harmadik meg testsúlyra kiszámolt összetételü ételeket.

A kísérlet alatt csak ezeket az ételeket fogyasztották, ez folyamatosan ellenörizve volt.


A teszt után mindenki adatait összehasonlították a kiindulási értékekkel, illetve az egyes csoportokat egymással.


MEglepö módon semmi különbség nem volt az eredmények között.

2015. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van. Én többet híztam, amikor csak az itthoni kenyeret meg trappista sajtot zabáltam, mint a gyorséttermitől..
2015. ápr. 10. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
A fenti tesztet nyilván a meki megrendelésére végezték el. Neki van rá pénze, másnak meg minek jutna eszébe ilyen tesztet megrendelni?
2015. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
És ha hízol mi van? El kéne jutni arra az értelmi szintre, mikor felfogjuk, hogy az ételben nemcsak kalória van! Az hogy látod magadon a hájat nem a történet vége, mert nem látod a májad, az ereid, a veséd stb. Szóval nem kéne verni a melled a rántot sajttal, amíg nem tudod mit csinált és mit nem.
2015. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A kísérlet a legfontosabb dolgot nem közölte? Az egészségtudatosságot? Okoska...
2015. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

A tesztet NEM a meki végezte (márcsak azért sem, mert nemcsak ök szerepeltek benne, hanem a dönerestöl kezdve a KFC-ig mindenki), hanem a "Deutsche Gesellschaft für Ernährung".


[link]

2015. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
95%

És mi van a super size me-vel? Ahol a tesztalany nem csak hízott, hanem vese és máj problémákat is szerzett az egy hónap alatt, amíg kizárólag csak mekis kaját evett... Bár ő emelett nem nagyon mozgott csak és kizárólag annyit amennyit egy átlag amerikai (iszonyat keveset) valamint ő tényleg csak mekit evett reggelire, ebédre és vacsorára is valamint ha megkérdezték tőle hogy kér-e extra nagy adagot mindig igennel válaszolt. Szóval tény, nem teljesen reális életmódot folytatott a film készítése alatt, de azért elég sok mindent elárul szerintem a mekis kajákról ez a "kutatás" féleség.



Valamint még személyesebb tapasztalat, hogy én heti többször is járok mekibe bár én nem híztam meg nem erről van szó, mozgok eleget stb, de 2-3 éve van már ott egy srác, aki amikor ott kezdett dolgozni vékony volt, nem súlyosan hanem talán inkább átlagos testsúllyal rendelkezett, ez jobb kifejezés rá, na már most a régi testéhez kb köze sincs, mert eléggé meghízott, most ezt nem lehet tudni hogy pontosan miért, de általában az ott dolgozók ottani kaját esznek, szerintem főként ezért hízhatott meg, de teljesen ebben nem vagyok biztos.


Ettől független pedig, hogy minden emberre szerintem másképp hat, gondolj bele, ha egy sportoló mekis kaját eszik, azon nem fog meglátszani valószínűleg, míg ha egy mozgásszegény életmódot folytató teszi ezt, ott annál inkább, valamint az sem mindegy hogy valaki hízékony-e vagy épp ellenkezőleg megsem látszik rajta semmi se és bármennyit ehet.

2015. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Igen, híztam. Amikor kezdtem a középsulit és ingáztam, "ebédre" mindig hambit ettem. Igaz, nem mekiset, mert az felénk nincs, mezei gyorséttermi hamburgert. Elég sokat híztam tőle.

Persze ha valaki számolja a kalóriát, akkor ehet hambit minden nap, ha más étkezésnél odafigyel, hogy alacsony legyen a kcal bevitel. Csak aztán nem kell csodálkozni, hogyha szép kis narancsbőrös zsírgiliszta lesz belőle.

2015. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

A gyorséttermi kaját nem kéne naponta enni szerintem. Az összetétel miatt, a sok tartósítószer és a zsír ártalmas.


Persze ha lemozgod, akkor nincs olyan nagy baj, de felmehet a koleszterined,és a vérnyomásod is. ( a rossz zsírsavak és a sok só miatt )


Én a KFC-t szeretem a legjobban, mert ott igazi csirkéből készülnek a kaják;és még sosem csalódtam.

Persze itt is vannak ízfokozók, de korántsem olyan káros mint pl McDonald's, Burger King....

2015. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, még nem haltak meg a mekis kajától, de nyilvánvaló hogy egészségtelen. Tele van ízfokozóval, tartósítószerrel, cukorral, térfogatnövelővel stb. Nem rég voltam mekiben, borzalmas emberek járnak oda, DE MEGÉRDEMLIK. Én maradok a pacalpörköltnél és a hurkánál. Jó csak vicceltem.


Normális természetes jellegű kajákat eszem, amibe valóban belecsúszik az undorító hurka kolbász, pacal is, igen tudom hogy mindenki utálja. De eszem húst, zöldséget, tojást, tejterméket, pékárut.


Egy tanács, menj el egy disznóvágásra és élj. Tanuld meg az életet értékelni, mert a plázákban és a gyorséttermekben csak termék leszel te is.

2016. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!