Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Muffin sütő kisiparosok,...

Muffin sütő kisiparosok, lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Milyen vajat vegyek hozzá, hogy könnyű és finom legyen a tészta? Nagyjából mindenhol margarint látok, találtam egy vajat, de az ilyen teavaj szerű. (Pennys) 82% édes tejszín van ráírva. Ez alkalmas sütésre, vagy maradjak a margarinnál? Esetleg keressek tovább vajat?

2. Vettem hozzá papírt, 2 félét, az egyik cicomázott (mintás) a másik sima. A sima magasabb és szélesebb, majdnem akkora, mint a forma amiben sütöm, de a másik sokkal szebb. Ti mit javasoltok? Félek, hogyha a kicsit rakom a formába, megtellik, majd kifolyik és nemhogy szép, de egyenesen randa lesz. A sima biztosabbnak tűnik, csak az nem szép.

Mindenféle egyéb praktikát, hogy hogyan legyen könnyű a tészta, illetve milyen fűszert érdemes belecsempészni (csokis és áfonyás lesz) szívesen fogadok!

(párom anyukájához megyünk bemutatóba, ezért szeretném, hogy tényleg tökéletes legyen...:) )


2015. aug. 19. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

A formát max. 2/3-ig szabad tölteni, így rakhatod nyugodtan a szép papírba, nem lesz gond. Van olyan speciális tepsid hozzá ugye? mert különban maga a tészta "súlya" miatt szét fog folyni, ha csak a kis papírba teszed.

A vajjal kapccsolatban nem tudok nyilatkozni,az én receptembe olaj kell.

Leírom az én receptem,már nagyon sokszor készítettem, csokival vagy különböző gyümölcsökkel. A ribizlis a kedvencem.

1 pohár joghurt (lehet gyümölcsös is, de akkor a cukor kicsit kevesebb)

A joghurtospohárral kell kimérni a többit

1 pohár cuok (én barna cukrot használok)

2 pohár liszt (én egy pohár rozslisztet egy pohár fehér lisztet szoktam)

1/3 pohár étolaj

3 tojás

2 csomag vaníliás cukor

fél csomag sütőpor


Ebből 12 db van. A tésztát csak sima kanállal ki lehet keverni, még a mixert sem kell elővenni hozzá.

2015. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tepsim van, persze. :) A recept tetszik, de már a bőség zavarában vagyok, a maximumot szeretném hozni...:)
2015. aug. 20. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!