Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szolnokon valamelyik pizzériáb...

Szolnokon valamelyik pizzériában lehet búzalisztmentes pizzát kapni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 24. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Sem Szolnokon, sem más helyen, de a saját konyhádban sem létezik. Magam cukorbeteg vagyok. Ha nem is ismerem az összes lehetőséget, receptet, de valamennyire képben vagyok. A pizza tésztája kenyértészta (abból született). Egyetlen olyan receptet sem ismerek, amelyikből a búza teljesen kimarad. A teljes kiőrlésű rozskenyérbe is kell valamennyi teljes kiőrlésű búzaliszt is.

A vendéglátás nálunk még mindig nincs berendezkedve a diétás étkezésre. Biztosan ki merem jelenteni, hogy a hagyományos alaptésztától eltérő pizzát sem kapsz sehol.


(No meg azon is lehet vitatkozni, hogy a húsmentes pörkölt micsoda, s más hasonló dolgok. Találtam olyan pizzának mondott valamit, amelyben nem hogy búza-, de semmiféle liszt sincs: [link] . De ez mitől pizza?)

2016. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na igen, amit linkeltél, az inkább karfiollepény, vagy mi.

Búzalisztmentes pizza meg csak létezik, hisz neten láttam, hogy más településeken lehet kapni pizzériázókban gluténmentes pizzát. Márpedig abban nem lehet búzaliszt. Na meg fagyasztva én is vettem már olyat, aminek a tésztája rizslisztből készült.

2016. jan. 24. 10:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, azért köszi a választ:)
2016. jan. 24. 10:55
 4/10 A kérdező kommentje:

Jajj, most látom a kérdésem...

*pizzériázóban*

2016. jan. 24. 10:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

No akkor tévedtem abban, hogy nincs sehol.

Viszont néztem gluténmentes lisztkeverékek összetevőit. Elég sokban van búza is.


Nézd mit találtam:

[link]

2016. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Semelyikben nem lehet sajnos kapni :( es en mar a salataval ia vigyazom mert mult alkalommal mikor "pizzazni" mentunk ronlott volt a salata...
2016. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, bár nem értem miért adta ki ezt az Etna Pizzériázót, hisz Szolnokon nincs is. Legalábbis még nem hallottam róla, és a google is csak Szegedit és Pestit ad ki.

Meglepett amit írtál. Ilyen lisztkeverékeket nem szoktam venni, így nem is ismerem őket, de én azt hittem, hogy nem tartalmaznak búzalisztet. Ezek szerint akkor ki lehet vonni belőle valami módon a glutént? Akkor jobban oda kell figyelnem a gluténmentes termékekre, hisz én nem a glutént kerülöm, hanem a búzalisztet, és arra alapoztam, hogy a bliszt úgyis tartalmaz glutént, tehát biztos nincs benne.

2016. jan. 24. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen búzaliszt mentes nem nagyon van

Még a Norbi CH csökkentett, agyonhypolt cuccai között is a legtöbb pèkàruja összetevø között ott a búzaliszt.

2016. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gluténmentes pizzát nem minden városban kapsz készen, legegyszerűbb, ha sütsz magadnak :)

Én Nutri Free vagy Schar Mix B lisztből szoktam sütni, ezekben nincs gluténmentes búzakeményítő sem.


Úgy látom, még nem nagyon vagy képben a témában, gyere a Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok csoportba a facebookon, kapsz sok tippet, receptet :)

2016. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2016. jan. 25. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!