Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szakácsok, pincérek: Ha jön...

Szakácsok, pincérek: Ha jön egy vegetáriánus vagy valami-intoleranciában szenvedő, hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

A kérdésem szakácsokhoz, pincérekhez szól, akik egy átlag magyar vendéglátóhelyen dolgoznak. Ha jön az étterembe egy vegetáriánus vagy egy laktóz - vagy gluténérzékeny vagy valamire allergiás, akkor:


1. Hogyan kezelitek? Kibeszélitek a konyhában, hogy pl. idióta fényevők

2. Mit tudnak választani?

3. A vegetáriánus kajákhoz külön edényt, olajat használtok?

4. A laktózérzékenynek tudtok laktózmentes vagy szójatejet használni, ha rendel például egy kapucsínót?



2016. febr. 11. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem erre a kérdésre nem lehet egyértelmü választ adni, mert ez minden helyen más.


Egy bunkó csapat igenis elkezd ezen hülyülni, meg akadékoskodni, egy értelmesebb társaság meg figyelembe veszi a vendég kívánságait.


Én ugyan "csak" privát ember vagyok, de ha bárki is jön hozzám, akkor maximálisan figyelembe veszem az óhajait, függetlenül attól, hogy egészségügyi vagy erkölcsi okai vanna-e, vagy egyszerüen csak válogatós.

Ha valaki a vendégem - és itt teljesen lényegtelen, hogy privát haztartásban vagy vendéglöben -, mint vendéglátóak az a "kötelességem", hogy olyan ételeket és olyan módon elkészítve adjak neki, amit meg tud enni lelkiismeretfurdalás, megbetegedés nélkül és jól esik neki.

Ha egy vendéglátó egység esetében probléma ennek megoldása, akkor ott a vezetöséggel igen nagy gondok vannak, mert nincs tisztában az alapvetö elvárásokkal.


Ugyanis ilyen helyen a vendég a legfontosabb, ha akármilyen furcsa ötlete van, akkor is teljesiteni kell, ha van rá lehetöség.

2016. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Lexarjuk,csak fizessen,mellesleg nálunk külön jelölve vannak az ilyen kaják.


"3. A vegetáriánus kajákhoz külön edényt, olajat használtok? "


Nem értem? A krumpli vagy a rizs 1:1 ugyan abban készül a vegának és a húsevőnek is,miért kellene más?

2016. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2: gondolom arra gondol hogy a rántott karfiol ugyanabban az olajban sül-e mint a rántott hús.
2016. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ja,az mondjuk elég ótvar hely lehet,alap,hogy nem,mivel átveszik egymás ízét.
2016. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Köztudott, hogy a mainstream éttermekben tömegellátás folyik, és az olajat nem cserélgetik, meg csak egy-két odatévedt vega miatt nem tartanak forrón egy külön sütőt, hanem bedobálják a rántott karfiolt a hús mellé. Ezen sajnos nincs mit ágálni, tudomásul kell vennünk, hogy technikailag sincs lehetőségük csak a vegákra külön odafigyelni. A deklarált "választék" általában siralmas, kimerül a rántott karfiol és a rántott sajt opciókban, plusz a sütik esetleg, szóval már csak ezért se egy nagy élmény vegaként "rendes" étterembe járni.



Hogy közen a szakácsok mit gondolnak, mit képzelnek bele, mit találnak ezen akora poénnak, az a saját hitványságuk baja, nem kell vele törődni. Én olyan vendéglőssel is találkoztam már, aki megpróbált harsány hangon meggyőzni, hogy "Isten azért adott húst" hogy megegyük. Nyilván oda se mentem többet enni, biztos így is elég jó a forgalma, sok sikert neki ehhez.


A laktózérzékenyeket külön sajnálom, mert az átlag éttermekben kb azt se tudják, hogy mi az; a VEGÁN (nem csak vega hanem mindenféle állati eredetű terméket elhagyó) étrendről már nem is beszélve. Szegényekbe szintén bele próbálják tukmálni a tojásos bundába forgatott tehénsajtot(!) és győzködik róla őket, hogy "de háááát az nem húúúúús".



Viszont vannak egyre többen a kifejezetten vega éttermek, Budapesten legalábbis van elég választék, meg nagyobb városokban is előfordul, hát egyszerűe oda kell járni, ahol azt japja az ember, amit elvár a pénzéért, ilyen egyszerű a dolog.

2016. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Nagyhangú tanyagazda vendéglős úr hevesen gesztikulálva:

DE HÁT MINDENT MEG KELL ENNÜNK, AMIT ISTEN ADOTT!!


Mire én: Hát persze, Isten adta a fatörzset, a sziklát, a bárányfelhőt......


(Hát erre volt egy nézése) :D :D :D :D

2016. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
* egyszerűen oda kell járni, ahol azt kapja az ember, amit elvár a pénzéért
2016. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egyébként nem kéne egy kalap alá venni azokat, akik saját döntésük alapján elhagyták a húst azokkal, akik valamire allergiásak.
2016. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem egyébként nem kéne egy kalap alá venni azokat, akik saját döntésük alapján elhagyták a húst azokkal, akik valamire allergiásak."


Miért ne? Attól, hogy valakinek nem ízlik a hús (most eltekintve azoktól, akiknek etikai okai vannak), miért kellene megennie olyasmit, amit nem szeret?


A "miért nem eszed húst" hangoztatók között azért igen nagy lenne a felháborodás, ha ebédre kutya, macska-, esetleg lóhúst kapnának - mert a kutya/macska/ló az ember "barátja". Pedig semmivel sem jelent másabb problémát egy "kedvencset" megenni az átlag húsevönek, mint egy húst nem evönek húst enni.

2016. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
ma 12:19-es: ha valaki elvi megfontolásból nem eszik húst, az komolyan rosszul tud lenne attól, ha olyasmit kellene ennie, amiben van. Márcsak azért is, mert undorodik az ízétöl, de emellett ha elszokott töle, akkor nem is tudja rendesen megemészteni és komoly problémái lehetnek belöle - hasonlóan az allergiás sokkhoz!
2016. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!