Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha étteremben halászlé a...

Ha étteremben halászlé a menü, akkor benne van a tészta úgy hozzák ki vagy külön adják mellé?

Figyelt kérdés
Csak mert olyan helyre megyek, ahol 2 menüből kell választani, és a lisztfogyasztást ha lehet, szeretném elkerülni (enyhe liszt-intolerancia). mert ha benne van akkor inkább rántott körettel, mert abban van ugyan, de kevés.

2016. márc. 7. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden halászlé tésztás, ha jól tudom, akkor csak az un "bajai", egyébként meg étterme válogatja. Nem lehet előre megérdeklődni?
2016. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a halászlében nincs tészta. Én legalábbis eddig bárhol ettem, nem volt benne. Ha jól tudom a bajai halászlé az egyetlen, amiben van tészta - éppen ez különbözteti meg a többitől.

Nálunk nagyon sok éven át a hagyományos karácsonyi menü része volt, amíg együtt ünnepelt az egész család, de soha sem volt hozzá tészta. Éttermekben sem találkoztam még tésztás változattal. Évente néhány alkalommal eszem az egyik Trófeában, októberben Sárospatakon ettem a Vár vendéglőben, ott sem benne tészta.


De szerintem ez a kérdés értelmetlen, mert azt sem tudjuk melyik étteremről van szó.

Amikor ott vagy, akkor rendelés előtt megkérdezed a pincért, és a választól függően rendelsz.

Ha most én azt írom, hogy nincs benne, és mégis úgy viszik ki, akkor mi van? Megeszed?

2016. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Pincér, érdeklődsz, tésztával van, akkor nem kéred bele és kész.

Én sokszor, ha rendelek kaját, meg mondom, mit hagyjanak ki például a köretből. Eddig még mindig rá bólintottak.

2016. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A halászléBEN soha nincs tészta, a bajai halászléHEZ adnak tésztát, de mindeki maga keveri a tészta-halásztlét asaját kedve szerinti arányban.


Ettöl eltekintve az adott étteremben megkérdezed a pincért, és ha jár is hozzá tészta, azt nem kell kihozatnod, megenni meg végképp nem - egyszerüen tészta nélkül kéred.

2016. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zgyzgy ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még tésztás halászléről.

Két hete voltam egy csárdában halászlét enni, ott kétféle opció volt: belsőséggel vagy anélkül.

2016. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet tészta nélkül is kérni.
2016. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!