Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen reggelit adjak a...

Milyen reggelit adjak a dél-koreai vendégeimnek?

Figyelt kérdés
Valami magyarra gondoltam, de nem tudom mi ízlene nekik

2016. aug. 10. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Elöször is tudd meg tölük, hogy mit NEM ehetnek.


Ugyanis a legtöbb ázsiai ember nem fogyaszthat semmiféle tejterméket.

Emellett lehet egy csomó étel, amit nem tartanak ehetönek, vagy valami okból nem ehetik, vagy egyszerüen nem szeretik.


Amíg ezt nem tudod, addig nem próbálkozz, mert különben vagy nekik lesz bajuk (ha udvariasságból megeszik, amit feladsz), vagy megsértenek (ha nem eszik meg azt, amit adni akarsz nekik)

2016. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
62%
Adj nekik valami magyarosat: pl. Parasztreggeli tojással, szalonnával, vagy valami. Bár Dkban egy csomó kaja tiltott, vagy nincs is, remélem nem sértődnek meg
2016. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
Miért lenne dél-koreában egy csomó kaja tiltott? Szerintem bármit adhatsz nekik. Rántott húst rizsával, max csak rizsát esznek.
2016. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Pálinkával kezd.

Pl rántottát, kolbásszal vagy sonkával.

Vagy 1 pár pick virslit mustárral, paradicsommal.

Vagy magyaros szalámit-felvágottat (ne parizert), sajttal, paprikával, sóval.

Az pedig ne izgasson mit ehet, vagy mit nem szeret, az itteni szokást fogadja el.

2016. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, azt érdemes figyelembe venned, hogy:


- az ázsiaiak 90%-a laktózérzékeny

- mivel az étrendjük nagyon zsírszegény, nem célszerű zsíros ételekkel kínálni őket éhgyomorra, mert nem igazán bírja a szervezetük.


Egy "lightosabb" magyaros reggelinek nincs akadálya, mint pl. zsiradék nélkül vagy kevés zsiradékkal készült rántotta vagy tükörtojás, kevésbé zsíros szalámi vagy sonka soványabb része, kenyér, paradicsom, paprika, uborka, esetleg egy kis kefír, tejföl stb.


Ami a hagyományos koreai reggelit illeti, általában van rizs, egy könnyebb leves pl. miyeokguk ,danpatjuk sokszor tojás, zöldségek pl. cukkini. Gyakran van kimchi is. RItkábban hús, pl. hal, marha. Inni zöldteát szoktak mellé.

2016. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Bundáskenyér, palacsinta, rántotta, virsli, pirítós - valamit majd csak megesznek. Ha már eljöttek Európába, hasonló kaja mindenhol van. Édesség is mehet a kávé mellé. A túró megosztó, túrós batyuval nem próbálkoznék, de egy kakaós csiga szerintem nekik is bejönne.
2016. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mindegy, mit esznek odahaza. Nyilván nem dél-koreai kaját akarnak enni, ha már idejöttek. Én sem akarnék Dél-Koreában Pick szalámit reggelizni vajas kiflivel.
2016. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom kik pontozzák le a hagyományos magyaros kajákat, vagy ők mit reggeliznek, de szerintem a legtöbb ember nem kérdezné meg mit kérsz reggelire? Ahogy engem se kérdeztek meg semelyik külföldi vendéglátómnál, és nem is akartam tolakodó lenni, urizálni, hogy én már pedig ezt meg ezt kérném reggelire.
2016. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Én sem tudom, ki pontoz le, de szánalom. Ők vajon mit adnának nekik?
2016. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Az 5. válaszoló leírta, mit miért nem adhat egy értelmes ember nekik - ha ugyanis napokig beteg töle, akkor nem igazán örülnek neki.


A "hagyományos magyar kaják", amiket itt felsorolt pár ember, még egy normál (magyar) embernek is megfekszi a gyomrát, nemhogy olyannak, aki a felét nem eheti egészségügyi okokból.


Nem ártana felfogni, hogy nem mindenkinek a csupa zsíros, nehéz ételek tetszenek.

2016. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!