Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A nagy gyorséttermekben...

A nagy gyorséttermekben idehaza miért nem jár szósz a menükhöz, amikor külföldön akármennyit adnak hozzá?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem azért, mert itthon elhordanák.

Ez olyan, hogy miért nincs wc papír pl. kórházban. Mert vannak olyan emberek, akik elviszik.

Sajnos mindig a rendes emberek szívnak a hülyék miatt.

2017. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Bezzeg külföldön, még a pénz is ingyen van.
2017. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Sok oka lehet, mondok egyet.

Pl külföldön 2-3-szoros árakkal dolgoznak.

2017. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
A kórházi budipapír jó fertőzésforrás, ahogy a kórházi közös törülköző is. Ezért nincs.
2017. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Nincsenek 2-3-szoros árak, az árrésük biztos nem nagyobb, sőt szerintem inkább kisebb.
2017. jan. 27. 18:06
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

4: hogy jön ide a közös törölköző? Az sehol sincs, csak papírtörlő, amit eldobsz.

Akkor ennyi erőből sehol, se irodákban, se bevásárlóközpontokban, se éttermekben nem lehetne wc papír.

És kórházban is van néhány helyen a látogatóknak, járóbetegeknek fenntartott wc-ben. Csak hát onnan szokták ellopni :) Ezért ezt is beszüntették a legtöbb helyen.

2017. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#4 Inkább pénz nincs rá.
2017. jan. 27. 18:07
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

8: ó, de kedves vagy.

Én nem idiótáztam senkit sem.

A kórházban is csak a fertőző osztályon vannak fertőzőek. És a wc papír csak egyszer használatos. Nem teszik vissza azt, amihez már hozzányúltak :)

2017. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Itthon is van csak kérni kell hozá azt hiszem ,de aban igazad van hogy sokminden nincs mekiben vagy nem ugy van pl mint mondjuk ausztriában ,de elárulom német és az osztrák mekik közöt is van különbség.tavaly nyáron megtapasztaltam.
2017. jan. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a suttyók elhordanák. Ennyi. Ehhez is kultúra kell az meg itthon nálunk nem pálya. Nem csak a gyorséttermek szoktak erről le, számtalan egyéb más szolgáltató szférában elérhető külföldön egy kis nass, kávé, ez-az. Nem kell ahhoz teszem azt magánrendelés, vagy első osztályú étterem. Nálunk ez úgy ment, hogy besétált a delikvens a mekibe és vastagon kitömte a zsebét mindennel, amit csak talált, de nehogy azt gondold, hogy csak a sutyerákja művelt ilyet, láttam én anno csoportokba verődött csoró kollegistákat (ez már sok-sok éve történt petrsze és nem nézem le őket félreértés ne essék, én is volam éhezőművész koleszos), akik a zacskós Ketchuppal/majonézzel akarták megoldani a kolis heti ellátmányuk ízesítését. Ismerek olyan menzát, ez alatt konkrétan egy nagy gyár üzemi étkeztetőjét értem, ahol a szabadon elvihető kenyérszeletek mennyiségét is le kellett korlátozni, mert akadt nem egy jómadár a munkásszállóról, aki zsebben kilószámra hordta ki az étkezőből, hogy még azt se kelljen megvenni. Nem láttál akár csak mezei kóstoltatást nagyáruházban, amikor szabózé a 10. sajtfalatkát tolja be, mert abból szándékszik jóllakni, miközben szegény hostesslány erősen feszeng? Egymást lökdösődni embereket akár egy ingyencukorkáért, van szülő (csak hogy érzékelhető legyen a társadalom minden rétegét átszövi ez a hozzáállás), aki ingyenlufi osztáskor 12-t kér, mintha legalábbis egy focicsapat lenne neki otthon, az nem zavarja, hogy a mögötte nyújtózó 5 évesnek már nem jut. Ez van. Ami ingyen van, amiért nem kell fizetni, azt valahogy a magyar emberek java része a sajátjának érzi, aztán le van tojva, ha promós ajándék volt, avval a céllal, hogy minél többekhez eljusson. Tudom, hogy ez így sarkos és erősen általánosított, de itt is, mint minden egyéb területen, a normális embereket szivatta meg a többi. Ez már csak így megy. A bunkó kutyások nem szedik össze a kutyagumit, ezért lesz, aki minden kutyást élből utál, a felelős állattartót is. Rájött már mindenki, hogy ez nálunk nem kivitelezhető, mert ha a legnagyobb jószándékkal is kiraknák teszem azt valamelyik burgerezőben a feltöltött kis fakkokat, mint régen, gyakorlatilag a nyitás utáni fél órában elfogyna az a mennyiség, amit pénzért nem árulnának ki egy hét alatt, márpedig nem jótékonysági intézmény hírében áll egyik sem, hogy a sudribunkó, mértéktelenek otthoni fogyasztását legyen hivatott finanszírozni. Jártam olyan Pizza Hut-ban évekkel ezelőtt (természetesen nem itthon) ahol reszelt parmezán is volt az asztalon, nálunk erre nem nagyon várnék, pedig azért az nem a sarki lángosozó, de üzletpolitikailag még így sem érné meg bevállalni.
2017. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!