Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért ilyen rosszak a bolti...

Miért ilyen rosszak a bolti fánkok?

Figyelt kérdés

Sűrű és általában keserű tésztájuk van. Persze szépek, vicces színekben pompáznak, de nem finomak.

Mi az oka ennek?

Miért van, hogy amit itthon csinálok szalagos fánkot az finom, könnyű, van íze a tésztájának?


Miért nem ilyet árulnak a boltokban?



2017. febr. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

1, nem mindenhol rossz.


2, A te érvelési hibád: állító kérdés.


3, A te magad által jól megdicsért, olajban kisütött kelt tésztád más, mint a donut, amit sok helyütt árulnak. ugyanis az nem olajban sült kelt tészta. Ami, a te elképzelésed ellenére nehéz, hizlaló étel, és fél nap után olyan száraz, hogy a kutya nem eszi meg.


4, Ezek után elég könnyű elképzelni, hogy miért nem sütögetnek minden üzletben két óránként étolajban fehérlisztes kelt tésztákat.



5, Nem igaz, hogy nem finomak. A világ nagyobb részén, sokkal több embernek az ízlik. Én is azt szeretem, kiváló szalagos fánkot sütök, de utálom az olajban sütött tésztákat. Így sütök donutot, tepsiben.


6, Ízlésről nem vitatkozunk.

2017. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is elég válogatós vagyok, fánkból csak az Aldis lyukas közepű ehető nekem. Esetleg próbáld ki.
2017. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Valószínűleg a sok, nem embernek való adalékanyagoktól.

Állományjavító, ízfokozó, tartósító stb.

Az itthon készült fánknak a technikája nagyüzemben nem kivitelezhető. Nekem sem ízlenek, és le lehet pontozni ezért, mert én még a nagymama fánkján nőttem fel.

2017. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

te hol vasarolsz??

életben nem ettem még keserű fankot!

2017. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
74%
A fánk csak frissen jó. A bolti a sok adaléktól marad puha. Ne vegyél bolti fánkot, főleg ha keserűnek érzed.
2017. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy időben a tescoban vásároltunk mindenféle színű fánkot. Annyira cukros, hogy számomra már már éppen ezért ehetetlen, mintha egy pohár kristálycukrot szórna az ember a szájába bele, álá natur. Most, hogy itt van a farsangolás ideje a sparban botlottam kicsi, nagy, mutatós fánkokba. Nekem az árával van bajom, nagy 150 ft/db, pici 60 ft/db. Oké vásároltam 3 picit a minap, a családom egyik tagja szerint élesztő ízű. Kelesztés, élesztő meg mindennemű macera nélkül 5 perces fánkot sütök most-már 3. napja itthon, ami kb. 10 perc alatt el is fogy. Az anyag igénye nulla, árban is sokkal jobban járok, és igazad van, mert valóban ízletesebb.
2017. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!