Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Létezik olyan Duna-parti,...

Létezik olyan Duna-parti, pesti étterem ahol nem nyúzzák le a bőrt az emberről?

Figyelt kérdés
Mármint értem én, hogy meg kell fizetni a dunai panorámát, de amennyire nézegettem az árakat a hajam égnek állt.

2017. jún. 26. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Áruld már el mitől áll az égnek a hajad.

3000 még egy megyeszékhelyen vagy egyéb nagyvárosban lévő vagy vidéki normálisabb étteremben is átlagos ár egy főételért, Budapesten bármilyen normálisabb étteremben számolhatsz legalább 4-5000-el.

Ehhez képest az, hogy a Dubarry-ban 3300 ft az ebédmenü, szinte ingyen van, de a normál főételek is 4000 körül mozognak.

2017. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dzseri ***** válasza:
15%
A turistákra vannak beárazva. Mit vársz?
2017. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miről beszélsz, a Vígadó éttermben a hétvégén voltunk, a főfogások 3000 alatt voltak.
2017. jún. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg ideje lenne felébredned az álomvilágodból, mert jelenleg ennyit ér a pénz.


Ugyanilyen beszerzési árak mellett (!) pl Bécsben, a duna-partihoz képest is 3-szoros áron tudsz enni.

Nem azért, mert annyira pénzéhesek, hanem mert olyan bevétel mellett lehet normálisan üzemeltetni egy éttermet.


Magyarországon (még) azért nem merik 3-szorosára (vagy minimum duplájára) emelni az árakat, mert nem maradna vendég, ilyen árak mellett viszont dolgozó nem marad, mert ebből a bevételből nem lehet kitermelni értelmes béreket.


Úgyhogy szerintem használd ki ezt a kis időt, amíg ilyen szerények az árak, mert ez nem fog sokáig tartani!

2017. jún. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!