Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogyan jelezzük a fizetési...

Hogyan jelezzük a fizetési szándékunkat pl cukrászdában?

Figyelt kérdés

Tehát ha olyan a hely hogy leülni és a pincértől? kiérni. Ő kihozza nekünk, de ugye még nem fizettünk.

Hogyan jelezzük neki, hogy mennénk és fizetnénk?


2017. dec. 31. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Felemeled a kezed, és a pincér felé mondva közlöd vele, hogy: fizetni szeretnék!
2017. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy az első mondta.

Én komolyan hittem benne, hogy ezt a fajta tudást az emberek már alsó tagozatos korukban elsajátítják.

2017. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos nagyon sokan nem ismerik azt hogy a fizetési szándékot, vagy ha bármi más rendelésed lenne akkor így kell ezt jelezni, nagyon sokan nem tudják.

Tanítják ezt iskolában, bár nekem tanították amolyan illemként, de most kicsit gondoljunk bele hogy egy általános iskolás kamasz nem feltétlen figyel oda az órán, vagy ha oda is figyel biztos nem marad meg benne hosszú ideig, akár örökké.

2017. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igy van jelzed neki es ennyi.

Ha sokáig nem.megy felétek vagy nem veszi észre hogy intesz.- akkor a pultnál szoktam szólni hogy fizetnénk!

2017. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Tegyük fel, hogy valaki nem figyelt oda.

Minimális sütnivalóval ki lehet következtetni, hogy ilyen fizetni szándékozós helyzetben az első lépés a kapcsolatfelvétel a pincérrel, és nem az, hogy például elmondod magadban Petőfi Sándor Anyám tyúkja című versét háromszor.

2017. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

A világon mindenhol megértik:

Figyeled a pincért, amikor irányodba néz vagy közeledik felemeled a kezed, észleled, hogy látta jelzésed, összedörzsölöd 2*3* mutató és nagyujjadat.Hasonlóa a mozdulat, mint a mikor papírpénzt számolsz.

Szavak nélkül tudja, hogy fizetni szeretnél.

Bólint és a kommunikáció lezajlott.

Egy idő után hozni fogja a számlát.

2017. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor ti szuper suliba jártatok, nekünk ilyet nem tanítottak, sem az általánosban, sem a gimiben. :D

Nem szoktam integetni vagy kiabálni, mi oda szoktunk menni a pulthoz és fizetünk. Általában még a tányért/poharat is visszavisszük.

2017. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Én akkor szoktam szólni mikor elviszi a tányérunkat vagy ha van pult akkor ott, főleg ha elfoglaltnak tűnik a pincér, ilyenkor vissza is szoktuk vinni a tányérokat/evőeszközöket, tudom hogy a pincér dolga de nekem semmiség ők pedig örülnek neki.
2017. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az intést tudtam, de úgy tudtam hogy étteremben.

Akkor cukrászdában, kávézóban is?

2017. dec. 31. 14:14
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Én ha jön tányérokért, akkor mondom neki.

Ha nem jön, akkor meg a pulthoz megyek és szólok.

Nem fogok kiabálni meg mutogatni, nem vagyok én pantomimes.

2017. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!