Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Debrecenben vagy Nyíregyházán...

Debrecenben vagy Nyíregyházán étterem?

Figyelt kérdés

Először is elnézést a túl általános kérdésért, nem igazán tudtam, hogy tudnám röviden összefoglalni kérdésem.

Barátnőmmel szeretnénk elmenni egy olyan étterembe, ami egy kicsit komolyabb, kulinárisabb élményt nyújt.

Az egyik legfontosabb szempont az ár. Legalább 5000 forintot, de maximum 7-8000-t szeretnénk költeni. Ez az ár különböző szempontok alapján alakult így, szívesen meghallgatunk drágább ajánlatokat is, amiket fontolóra veszünk, de nem nagyon akarnánk átlépni egyik határt sem.

Nem jóllakni szeretnénk, hanem egy élményt szerezni, akár az ételek akár a hely különlegességéből adódóan. Nem vagyunk jártasak az ilyen helyekben, abban sem vagyok biztos hogy ezért az összegért kaphatunk ilyen élményt, de ha van bármilyen ötletetek hova mehetnénk, azt nagy örömmel vennénk.


Köszönjük előre is a válaszokat!



2018. febr. 25. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit" nincs arányban a költségvetés az elvárásokkal. Két ember 8000Ftért örülhet, ha egy tisztességes húsleves-rántottszelet kombót talál, amit egy pincér tesz le elé. Fejenként 3500-4000-ből ennél többet nem lehet remélni.


Ennyibe egyetlen főfogás kerül az olyan színvonalú helyeken, amiket jellemzel. Debrecenben ez az IKON volna. Hajdúszoboszlón a Mirage hasonló.


De ha már Nyíregyházáig mennétek, akkor igazán érdemes még ráhúzni és elmenni Encsre az Anyukám mondtába, ami a magyar vidék egyik legjobb étterme. Illetve a szomszédban Mádon a Mádi udvarház (korábban Gusteau) és a Percze is nagyon jók.


De az összes felsorolt helyen még a fejenkénti 8000 is necces. Két főre, 3 fogással, borral 20-25e körül lehet számolni. Mert ha már elmentek, ne az alapján kelljen már az étlapról választani, hogy épp mi a legolcsóbb.

2018. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ikon.
2018. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, gondoltam, hogy elég szűkös lesz ez a keretösszeg. Ezért is írtam ide, hogy hátha van valaki, aki ebből ki tudja hozni a maximumot. Mint mondtam nem jól lakni szeretnénk, akár egy-egy tányér étellel is megelégszünk, ha különlegesebb, bár ez nem tudom mennyire fér bele az éttermi illembe és szokásokba. Akár kisebb, ismeretlenebb helyek is szóba kerülhetnek, amik talán már nem is férnek bele az 'étterem' kategóriába. Esetleg cukrászdák vagy bármi ilyesmi.

Az ár sajnos most az elsődleges szempont, valamint a helyszín, ami vagy Debrecen vagy Nyíregyháza.

2018. febr. 25. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházán nincs említésre méltó étterem tudtommal, szóval még mindig az IKON-nál maradnék, csak épp az ebédmenünél.


Egyszerűbb, de még mindig elég ötletes fogásokat kínálnak egyben, jó áron. Mellé borral, borravalóval is kijöttök a keretből. Ez volt az eheti: [link]

2018. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyíregyháza: 424 Sóstón, vagy a John's Pub.

Debrecen: Leroy vagy Wasabi, ha már különlegességekről van szó.

2018. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Készíts neki te vacsorát, kreatívkodj!:) szerintem azt sokkal jobban értékelné...
2018. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!