Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Magyarországon miért mánia...

Magyarországon miért mánia vendégségben levest kínálni a főétel előtt?

Figyelt kérdés

Tipikus vendégségi vacsora: Előétel leves, mindenki jól lakik vele, aztán a főfogásból csak csipeget.

Aztán jön a háziasszony a kérdéseivel, hogy nem ízlett-e a főfogás, miért nem mersz még, egyél még, stb.


2018. máj. 6. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelező levest enni, én évtizedek óta egytálas vagyok, azaz nem eszem előételt legyen az leves vagy más. Te döntesz nem a háziasszony. Egyébként udvariasan meg lehet mondani, hogy kicsi a kapacitásod s ezért nem eszel előételt.
2018. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én nem is szoktam levest enni max pár kanállal (ekkor jönnek a nem ízlik a leves, nem szereted a levest kérdések). Sokan viszont 2-3 tányérral is esznek levest és nem bírnak a főtételből enni, max. pár falatot.
2018. máj. 6. 11:54
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem mánia, hanem szokás, nem csak vendégségben, hanem egy tipikus menü Magyarországon így néz ki. Nekem nem szokott problémát jelenteni, sőt, hiányzik a leves, ha nincs. Régen a nagy lakomákon sokkal több fogás volt.
2018. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

A levesevés, mint szokás (nem mánia) pont ezért alakult ki, amit leírtál, hogy kicsit eltelítsen. Szegényebb országokra jellemző, ahol a főfogásból nem jutott annyira sok, mégis akartak enni valami fűszeres, sós ételt. Sőt, ahol még rosszabbak voltak az állapotok, ott kenyérrel ették, hogy még jobban telítődjenek.

Több idősebb rokonom pl máig kenyérrel eszi még a krumplilevest is, mert így szokták meg, sokat nélkülöztek kicsiként.

2018. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Én kimondottan örülök, mert imádom a levest, És nem csipegetni kell belőle, meg finnyáskodva beleenni, hanem közölni, hogy NEM kérek levest, pont.
2018. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Ne hisztizzél tök fölöslegesen hülyeségeken, jó?
2018. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Én nem nélkülöztem kicsiként egy cseppet sem, de kenyér nélkül én sem tudok meglenni. A kenyeres kosár a teríték része. Nálunk.



Úgy nőttem fel, hogy az ebéd hétköznap két fogás volt, leves és főétel. Ünnepnapokon volt egy hideg előétel is, plusz a desszert. Vacsorára nem volt leves. Ha ünnepi, ha nem.


Viszont én nem szeretem a leveseket. Gyerekkoromban elég sok bajom volt ebből. "Mert levest enni kell"!


Amióta a magam háztartásában élek, szinte sosem eszem levest. Pedig a családom szereti, főzök is nekik, de én nem eszem belőle.

2018. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Vendégségben sem eszem. Egyszerűen közlöm, hogy én nem szeretem a levest. Pont.
2018. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Pedig a leves remek folyadékpótlás, amire a szervezetnek szüksége van. Ez nem mánia hanem a kulturánk része.
2018. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem mánia, hagyomány s ami engem illet, igénylem is a levest. Én aztán nem lakom jól egy kis könnyű zöldséglevessel, márpedig nálunk szinte mindig ez van. A húsleves az más, utána nekem se ment az evés, pedig mindig tudtam enni. Az valami mágikus dolog, mert sok kalória abban sincs, s OK, hogy laktató, de ennyire?


Ha nem akarod, ne egyél levest. Nekem szuper, hogy folyadékhoz jutok, elindítom magam a szép, többfogásos ebéd útján, nekem sokszor nem lenne ideális valami szárazabb, töményebbel kezdeni, a folyadék a tökély. Ha nincs itthon leves, hajlamos vagyok egy nagy kávét vagy zöld turmixot inni evés előtt.

Ez persze egyéni dolog, teljesen OK, ha valaki nem így működik, s aki pl. pici étkezéseket tart, annak elég durva egy jó kis lebbencsleves után még füstölt csülköt és túrós rétest enni (csak mondtam valamit, no, igazából szerintem nem árt ügyelni, hogy ne legyen minden étel tartalmas, de biztos van,akinek az kell)... De az hagyjon ki valamit vagy egyen igen-igen keveset.


A leves nem előétel, hanem leves. Bár nem vagyok előételszakértő, olyanunk nekünk sosem volt. Leves gyerekkoromban mindig, felnőttként én már sokszor kihagyom, sok meló és semmit nem laktat, persze kellemes, de nekem nem éri meg állandóan alkalmazni.

2018. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!