Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pécsen ajánlott éttermek,...

Pécsen ajánlott éttermek, bisztrók, kajáldák, pékségek stb. (Árkádon kívül) egyetemistáknak?

Figyelt kérdés

Két dolog is érdekelne:


1. Reggelizős, szendvicses, péksütis, kávézós, teázós helyek.

2. Ebédlős, vacsorázós, menüzős helyek. Viszont napközben nem nagyon lesz erre időm, így inkább elviteles megoldás érdekelne.


Egyetemváros, Uránváros és a belváros környéke és azért nem is a legdrágább helyekre gondolok.


2018. szept. 2. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett szerintem a vendéglátás alfája, és ómegája az István Pince. Alapvetően borozó, de ha viszonylag szűk is a választék ételből, attól még kiválóan főznek, és belvárosi viszonylatban enyhén szólva barátiak az árak.


Nagyon jó konyhája van a Siklósi és a Verseny utca sarkán levő Gázautó Szerviz benzinkútján levő, olasz étteremnek. Szokatlan helyen van, de nagyon jó étterem. Nem a legolcsóbb, de nagyon finomak az ételeik, és érezhetően igen magas minőségű alapanyagokat használnak. Itt a honlapjuk: [link]


Nagyon hangulatos hely a Tettyén levő Semiramis Garden. Gyönyörű helyen van, és Pécsett a legjobb halászlé, és babgulyás szerintem itt van. Ezen kívül vannak egyszerűbb, melegszendvics, rántotta jellegű ételeik is. A kávéból pedig fantasztikus dolgokat csinálnak.


A Nagy Lajos Király útján a Bajcsy kereszteződéstől kb 100 mre van Pécsett a legjobb hamburgeres-giroszos hely, a Repeta.


Említésre méltó a Szigeti úton levő Maci lángosozó is. Ott is nagyon finom dolgok vannak.


Szerintem nagyon jó hely a szintén olaszos jellegű Piazza Del Grano a Búza téren.


Sokan dícsérik a Hungária úton levő Flekkent is.


A cseh sörök, és konyha kedvelőinek szinte kötelező hely a Kis Flórián téren levő Bohemia. Itt van hagyományos cseh konyha is, és hatalmas hamburgerek is.


Így hirtelen ezek, amik eszembe jutottak, és legalább egy próbát mindenképpen megérnek.

2018. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Repeta gyros valami undorító, egyszer bírtam ott enni a 4 év alatt :D Ismerőseim sem kedvelik.

Mi jobban szerettük a Mumi's kebabját, lehet rendelni is, azt hiszem 920 forint egy kebab, de garantáltan jóllaksz vele.

Maci lángosozót, Ciao pizzériát én is ajánlom.

Kórház téren található az Otthon étterem, ahol nagyon baráti árak vannak (650-850 ft egy menü), frissek és finomak az ételek.


Ikonikus reggelizőhely a Király utcán lévő 'Reggeli' (Nappali mellett), viszont nem olcsó, itallal együtt minimum 1500 ft/fő. Híres kávézó a Széchenyi tértől lefelé található Pécsi kávé. Barátnőmmel mi sokszor ültünk be az Aranycipó pékségbe is egy tejeskávéra, mert viszonylag olcsó (kb. 400 ft), viszont a péksütik nem kimondottan olcsók.


Aranygaluska gyorsétterem is szuper menüzős hely, viszont kicsit drágább, mint az Otthon étterem (1000-1100.-/menü). Ebédidőben rengetegen szoktak ott lenni, jól főznek.

Ha TTK-s/BTK-s leszel, akkor suli épületében is lesz majd egy kajálda.

Én szerettem kínai büfékben is kajálni, kis adaggal jóllaktam (lány vagyok), és 700-800 forintból megvolt (Citrom utcai és Jókai téri - Lili kínai büfé ajánlott, Árkádban jóval drágább).

2018. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2! A Repeta giroszáról megoszlanak a vélemények, nekem nagyon ízlett.


Amúgy amiket még említettél helyeket, szerintem is jók.


Ciaot és Macit mindketten megemlítettük, azokkal kérdező tuti nem fog mellényúlni!

2018. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Uránvárosban a régi PiccolaPerla, az Ybl Miklós utca sarkán, a 6-os út felől - azt hiszem, most Degesz a neve. Itt is lehet menüzni, hetente változó az étlap, össze lehet állítani a pár száz forintos menütől kezdve a komolyabb adagig is egy ebédet.

A Flekken szerintem is jó, a menüjük korrekt, az á la carte kínálatukban pedig rendszeresen akkora adagok jönnek, hogy vacsorára is marad belőle. Minden nap más akció van, csütörtökönként a lepények 800 Ft-ba kerülnek (és kiadósak!), pénteken a tészta 800 Ft (szintén hatalmas adag).

Reggelizni sok felé lehet, én néha valamelyik Lipótiban veszek szendvicset, de nem a legolcsóbb.

A Maci lángosozónak még egy szavazat! :)

2018. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!