Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ti szeretitek a cukrászdai...

Ti szeretitek a cukrászdai tortákat, sütiket?

Figyelt kérdés

Van néhány cukrászda, akinek szeretem a termékeit, érződik hogy minőségi alapanyagokbòl .

De a nagy részét utalom, szörnyű minőségű termékeket készítenek. A tipikus, hogy növényi tejszínt és növényi margarint hasznàlnak. Borzasztóan kièrződik, egy vajjal vagy habtejszìnnel össze sem lehet hasonlítani szerintem.

Ti mit gondoltok? Pont ma voltam egy szülinapon, az oroszkrem torta hulala krembol állt. Udvariassàgbòl ettem, de otthon ezerszer finomabban meg tudom csinálni. Annyira kispòroljàk a finom hozzávalókat. Látványra szép, de belül..


2019. márc. 23. 19:00
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, lemaradt a készül szó.

És hogy az oroszkrem torta csak hulala habbòl állt, semmi más nem volt a krémben, csak a hab.

2019. márc. 23. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan igy vagyok en is! 2-3 cuki van, amit szeretek, de a tobbsege csapnivalo. Szerintem fagyibol is nehez jot talalni.
2019. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szeretjük a családdal, viszont nem válogatunk. Nem sok marad ilyesmikre, így ha 160 helyett 140-ért kapunk egy kockát/szeletet, akkor a második opció a nyerő. Mondjuk annyira nem érződik rajta az olcsóság, nincs margarinos íze, csak nem olyan, mint mikor az ember frissen csinál hasonlót.
2019. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan így vagyok vele van egy két cukrászda ahol szeretem a sütiket. De pl a helyi két cukrászda csapnivaló. Cukros műízű borzalmak nem beszélve arról hogy nem friss amit árulnak. Pont tegnap egy előre rendelt 32 szeletes szülinapi torta volt vagy 2 hetes szerintem. Szó szerint tört a tejszínhab, dohos íze volt. Mindezt 12 ezer forintért mert a gyereknek feliratos volt.

Inkább sütök mint hogy ilyesmire költsek

2019. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon ritkán járok cukrászdába, részben pont azért, mert a jó hely az drága, ezeken a helyeken simán 800 Ft egy kis szelet torta, valamint mert ígyis ritkán találok olyan sütit, amit szeretek. Úgyhogy inkább sütök itthon.


De nehéz jót találni. Nálunk van egy rakás cukrászda, de ebből max 2-t tudnék mondani, ami tényleg jó. A város egyik legfelkapottabb cukrászdája ugyanolyan gagyi minőséget árul, mint a többség, de árban majdnem ugyanott van, mint egy minőségibb hely.


A legtöbb cukrászdában kb. az összes süti ugyanarra a 3-4 alapra épül, szinte semmi változatosság, ráadásul minden tömény cukor és növényi zsiradék ízű, ez minden más ízt elnyom. Sem formában, sem állagban, sem ízre gyakran nem lehet különbséget tenni köztük. Na meg az alapanyagok minősége, és az is, hogy nem frissek a termékeik. Még ha az ára indokolná... de iszonyatos haszonnal dolgoznak. Nem egy ilyen helyen 500 Ft egy szelet süti, és akkor a krémes egy vízzel főzött, alapporból készült, ízetlen "vanília"krémmel van töltve.


Van cukrász ismerősöm, akitől néha olyanokat hallok, hogy égnek áll a hajam. Vajat, valódi tejszínt, vaníliát, vagy bármi jó alapanyagot nem is látni a munkahelyén, ellenben minimum 20 kg margarin napi szinten megfordul a kezei között. Azóta még ritkábban megyek cukrászdába.


Ugyanez az éttermekre is igaz, egyébként.

2019. márc. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi egyébként szűk családon belül szülinapokkor csak magunk sütünk. Ha beleteszek minden jót (mascarpone, habtejszin, igazi vanília, eredeti holland kakaó, friss gyümölcsök stb), akkor is bőven a cukrászdai ár alatt vagyok még.

Tényleg sokszor nagyon tùlàrazott a minőséghez képest. :/ és nem tudod előre, hogy milyen, mert külsőre nagyon jól néznek ki.

De örülök, hogy más is így látja.

Gyorsèttermeknel is sok ilyen van egyébként, hogy pl hamburgerben a leggagyibb bolti előre formázott hús van és simán eladjàk kézműves hambi áron. Annyira elkeserìtő, hogy nem adnak a minőségre. Pedig jól esne néha beülni valahova, vagy rendelni házhoz, de annyira gagyi, hogy mindig megbànom.. Múltkor 1900ft-os 30 centis pizzan palizer volt, pedig sonkakènt volt feltuntetve. 😏

2019. márc. 24. 07:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele...

És sokszor ahol 400-500 forint egy szelet, na még ott sem jó.

A tésza száraz szokott lenni, és az egész mindennel együtt nagyon könnyű.


Én inkább éttermekben szoktam jobbakat kapni, furcsamód.


Cukrászdákban csak olyan helyeken ahol már extrém magas 1100-1300 forintos árak vannak.

2019. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak jó cukrászdák, persze budapestiként könnyen beszélek.

Van család vidéken, na ott tényleg hulala meg hasonló horror amit kapni lehet. És sokan nem is érzik a különbséget, mert még nem jártak jó cukrászdában. Vagy akár otthon is abból csinálják, mert arra van pénz...

Nekünk szerencsére nem kell ennyire összehúznunk a nadrágszíjat. A cukrászdának nagy előnye, hogy lehet venni egyetlen szelet sütit is, illetve van aminek biztos nem állnék neki otthon (dobos torta, parfé torta stb). Viszont a választék azért behatárolt, ha épp ilyen-olyan mentes kell, akkor az már lehet hogy csak messze kapható vagy épp nem is annyira finom, meg vannak családi receptjeink is, azokat nyilván magunknak kell megcsinálnunk.

2019. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8# igen, sajnos vidéki vagyok, így nálunk nem nagyon van választék. Sokan tényleg nem is értik mi a baj, mert csak azt az egy félèt ismerik.

Az tényleg jó amúgy, hogy szeletre lehet kapni. Mi ketten élünk, egy egész tepsi süti vagy egy egész torta van, hogy ránk romlik.

2019. ápr. 8. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!