Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hol tudok teknősbékából...

Hol tudok teknősbékából készült ételt enni, és körülbelül mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

#teknősbéka #hidegvér #egzotikus #különleges ételek
2019. márc. 25. 00:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Úgy tudom, hogy védett állatok. Legalább is azok akikből ilyen ételek készíthetőek. Szóval esetleg külföldön olyan helyen ahol nem foglalkoznak ilyesmivel. Van olyan hely ahol ember húst is árusítanak.
2019. márc. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, ha jól tudom, hogy a Mocsári teknős, az egyetlen őshonos fáj védett. De nekem nem kell, hogy őshonos legyen. Egyébként ha itthon nem lehet kapni, akkor külföld is érdekel, hogy mely országokban lehet. Az Egyesült Államok egyik államában biztos hogy lehet azt tudom, de az kicsit messze van. Európában esetleg? Bár valószínűleg nem utaznék ki csak ezért, de kíváncsi azért vagyok, bakancslistára jó lesz. Bízom benne hogy emberhúst sehol nem lehet kapni, de ez elég bizarr ha igazad van :O :D mellesleg a teknősbéka - emberhús párhuzamot egy kicsit abszurdnak találom, a régi magyar konyhában a teknősbéka teljesen elfogadott étel volt, számos régi szakácskönyvben található is hozzá recept. Talán csak az őshonos fáj védetté válása okozta a népszerűségének romlását. Ha valaki tud valamit még, ne tartsa magában :)
2019. márc. 25. 01:10
 3/23 A kérdező kommentje:
*faj
2019. márc. 25. 01:11
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Miért akarod megenni ezt a kedves, aranyos állatot?
2019. márc. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyél inkább sült patkányt, azt könnyebb szerezni.
2019. márc. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

#4. Mi alapján válogatjuk meg, hogy melyik a kedves aranyos állat és hogy milyen dolog már azt megenni?

Én is sajnálom egyébként, de az milyen hétköznapi, hogy a nyuszit megesszük? Valamint a kacsát! A kacsa szerintem nagyon aranyos szárnyas.

2019. márc. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
Azért csak a mocsári teknős védett, mert az az egy van, ami nálunk őshonos. Úgy tudom, hogy az ékszerteknősök nem védett állatok, sőt invazív faj, így gondolom senki nem venné zokon, ha egy nagyobb példányt megfőznél közülük...de tudni kell róla, hogy a szalmonellát tünetmentesen hordozhatja. Könnyű megfertőződni tőle.
2019. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

#6

Én is sajnálnám a teknőst.

Én nem eszek se kacsát, se libát, se nyuszit, se őzet... Rengeteg állatot sajnálnék, csak disznót, csirkét, marhát és esetleg halat eszek. Nekem ha elém raknák a nyuszit én felállnék az asztaltól.

Továbbá nem igazán szeretem az ipari húst sem, mert azért kicsit sajnálom őket is. De van 2 hentes ismerősöm akik tartják is az állatokat és olyan húst árulnak, meg esetleg veszik is őket, de csak háztól.

2019. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
persze a disznót meglehet enni? az nem aranyos?
2019. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Valóban aranyos állat, de én egyetértek azzal, hogy a disznó/marha/tyúk ugyanúgy aranyos, a kacsa/nyúl meg végképp, mégis fogyasszuk őket. Egy régi szakácskönyvemben találtam egy receptet, onnan jött az ötlet, hogy még életemben szívesen kipróbálnám, meg amúgy is fontos a változatos étrend ;)
2019. márc. 25. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!