Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha pizzériából rendelek,...

Ha pizzériából rendelek, Széchenyi kártyával fizetek, köteles vagyok borravalót adni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Borravalót semmilyen fizetési módnál nem KÖTELEZŐ adni.
2019. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha kp-val fizetsz, akkor sem vagy KÖTELES borravalót adni. Én szép kártyánál is szoktam, úgy vagyok vele, ha megengedhetem magamnak, hogy rendeljem az ebédemet, akkor azon a 200 forinton már nem fog múlni.
2019. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Ezt te úgy mégis hogy gondolod, hogy bármilyen körülmények között kötelező a borravaló???
2019. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor és hol találkoztál olyan esettel, ahol kötelező a borravaló adása?

.

Megvennéd akkor a pizzát, ha 200 Ft-tal drágább lenne?

Akkor adj borravalót a futárnak, már csak azért is, mert max. a lakásod ajtajáig kell menned az ételért!

2019. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező :) de én szoktam adni pluszban ha úgy gondolom megérdemli.
2019. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Soha nem kötelező, de mindig illik, ha elégedett vagy a szolgáltatással, vagy valami pluszt is kaptál (felkutyagolt vele a futár a 10. emeletre, mert rossz a lift, stb...). Ez fizetési módtól független dolog.
2019. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmi pluszt.Végül is adtam,de nem köszönte meg,többet nem adok.
2019. júl. 15. 17:19
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Elég kicsi az esélye, hogy legközelebb is ő lesz, akkor senkinek nem adsz?

Én adok, de a 200 Ft-ot soknak tartom, mert neki is van egy fizetése, ez meg ugye a dolga, azért kapja a pénzt meg a kocsit/robogót, hogy kihozza az ételt.

Nekem sem ad senki pluszt, pedig kedves vagyok és mosolygok az ügyfeleimre.

Kivisz kb 30 címre kaját, 30x200 Ft, az napi 6000 lenne, ami erős túlzás.

Ha csak heti 5 napot dolgozik, összeszedne egy komplett második fizetést, de így is több tízezret összeszednek, az tuti.

Szóval olyan 60-80 Ft-ot szoktam adni, mert egyszerűen nincs pofám nem adni.

De amúgy nem kapunk semmi "pluszt", ahogy írták előttem, hiszen eleve ételkiszállítást rendelünk, és pl a kifőzdéknek, konyháknak az ilyen esetkeben nem kell a hely bérletzi díját fizetni, rezsit fizetni, pincért tartani.

Ha kiszállítást rendelek, akkor a kiszállítás nem plusz szolgáltatás.

2019. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 De La Cruse ***** válasza:
62%

Mindig adj borra valót.

Egy emberről sokat mond ha kifejezi borravalóval a háláját vagy a nagyra becsülését.

Jobban szeretik a borravalót adó embereket mint a filléreskedő, pontos összegeket adókat.

2019. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

De ez nem arrol szol, h barki is azt akarja, szeressek!

Egy vadidegen etelfutar miert szeressen?

Ne viccelj mar... Mindig adj... Aha.

Heti 1000, havi 4000 ft, amiert nem kapsz konkretan semmit, te odaadsz minden honapban 4000et egy hajlektalannak? Ketlem.

Mert ez ablakon kidobott penz, amihez kepest viszont tul sok.

En pl szoktam nehaadomanyozni is, de azert egy vadidegen ember sorozeseit vagy napi megelheteset ne en finanszirozzam mar.

Nekem is dolgoznom kell a penzert.

Elhiszem, h alapbol nem kapnak sokat, de akarmelyik gyarban bejelentve, vegzettseg nelkul meg lehet kapni a netto 200-250et.

2019. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!