Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ez vajon tudatos álom volt?

Ez vajon tudatos álom volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma volt egy álmom, és nem tudom eldönteni, hogy tudatos e volt, vagy sima. Leírom röviden mi történt. Egy ember összetörte a gitáromat, és én ezzel a gitárral egy parkban sétáltam, azt tudom, hogy szomorú voltam. Nem is szomorú, inkább ijedt, mert a gitár az unokatestvéremé, csak kölcsön adta (a valóságban persze, de ezt az álomban is tudtam/éreztem). És akkor hirtelen felötlött a gondolat, hogy biztos nem tört össze a gitár, ez nem lehetséges, tehát ez talán egy álom. És mintha ráébredtem volna, de lehet csak azt álmodtam, hogy tudatosan álmodom, nem tudom. Ekkor repülni akartam, de nem jött össze, viszont elképzeltem egy nőt, ami már sikerült is. Ezek után még pár képkocka és felkeltem. Szerintetek ez tudatos álom volt, vagy csak azt álmodtam, hogy sikerül a tudatos álmodás? Amúgy régóta szeretnék megtanulni tudatosan álmodni, de eddig nem jött sosem össze, ezért többször is feladtam már..

2020. jan. 20. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudatos álom volt, csak "korrigálta" a saját álmaidat a tudatalattid. Azt álmodtad összetört a gitár és e miatt bűntudatod volt, ami elől a tudatalattid úgy "menekült" el, hogy a következő pillanatban már jó volt a gitár és nem volt összetörve. Ez inkább kiegyensúlyozott személyiségre vall - azaz tudod korrigálni a hibáidat a való életben - nem pedig tudatos álmodásra.
2020. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

erre, instant rávágtam volna, hogy tudatos álom volt.

De #1-é, hihetőbb.

2020. jan. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudatra ébredés lehetett, de a tudatos álom nem úgy működik, hogy rájössz, hogy egy álomban vagy és onnantól kezdve automatikusan mindent meg tudsz csinálni, hanem meg is kell tartani a tudatosságot. Nekem is volt olyan, hogy emlékszem rá, hogy álmomban valóságteszteléssel rájöttem, hogy álmodom, aztán mégis utána ugyanúgy folytatódott sima álomként.
2020. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
elalváskor a felébredésre kell gondolni és akkor működhet
2020. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!