Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért hiszik sokan, hogy az...

Miért hiszik sokan, hogy az agykontroll és a vonzás törvénye varázslat?

Figyelt kérdés

Ilyen szavakkal illetik, hogy hókuszpókusz, meg mágia, meg a halálukat kívánják annak, aki szeretne egy társat bevonzani, mert egyből azt hiszik, hogy egy már ismert embert akar szerelmi kötéssel egy életre magához láncolni a szabad akarata ellenére.


De tényleg, hogy lehetnek ennyire tudatlanok? :D


Tudatlanoknak elmagyarázom röviden: Ezek arról szólnak, hogy vannak céljai az embernek. Mindenkinek vannak, a szkeptikusoknak is. Ezekért persze tenni is kell, teszünk is, csak rájöttünk arra is, hogy mellette fontos, hogy pozitívan álljunk hozzá, el is higgyük, hogy sikerülni fog. Ehhez remek módszer az, hogy elképzeljük, hogy már elértük a célt, ha már miénk az adott dolog. Ezek után az élet és mi majd úgy hozzuk, hogy az utunkba kerül a lehetőség :)


Aki szerint ez black magic, az járja ki újra az óvodát.


2020. ápr. 25. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha te szeretnél valamit akkor természetes hogy te teszel érte, és ha reális a cél, idővel meg is szerzed.

Hogy az élet majd bármit elédhoz mert te pozitívan álsz hozzá, ez a hókuszpókusz része, mert semmiből sem következik hogy ilyesminek kéne történnie.

2020. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, teszel érte, de kiegészítésként el is képzeled, hogy már a tiéd, hogy már elérted :) Aki úgy igazán hisz a vonzás törvényében és az agykontrollban, az tudja, hogy meló nélkül tényleg nem megy. Úgyhogy továbbra is "hókuszpókusz" benne.
2020. ápr. 25. 10:34
 3/12 A kérdező kommentje:
*Továbbra sincs.
2020. ápr. 25. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

1. Azt NEM hiszi senki, hogy varázslat, csak azt, hogy értelmetlen humbug.

2. A "rövid magyaráztod" a "tudatlanoknak" nem helytálló, ha valakinek VANNAK céljai, annak nem kell ilyen ezotérikus körítés ahhoz, hogy elérje.

3. A pozitív gondolkodás meg ezek nélkül is létezik, söt sokkal értelmesebb módon, mintha elöször ábárndozni kellene ahhoz, hogy valamit el akarj érni

4. A következö kitételed meg "Tudatlanoknak elmagyarázom röviden" igen nagyképö, lenézö másokra nézve, hidd el, nem te vagy a világ legokosabb embere!


5. Viszont amit végképp nem értek,. erröl minek írsz kí újabb és újabb kérdéseket uyganazzal a szöveggel? Ettöl boldogabb leszel? Vagy az a munkád, hogy reklámozz ilyen hülyeségeket?

2020. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

"kiegészítésként el is képzeled, hogy már a tiéd, hogy már elérted"

És ez mi pluszt ad hozzá?

2020. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ezekért persze tenni is kell, teszünk is, csak rájöttünk arra is, hogy mellette fontos, hogy pozitívan álljunk hozzá, el is higgyük, hogy sikerülni fog."


Nem, nem erről szól, ez utólagos belemagyarázás. A vonzás törvényével foglalkozó könyvek egyértelműen kijelentik, hogy a törvény a gondolat teremtő erejéről szól. Máskülönben értelme sincs ennek az egésznek.

2020. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4: De, van, aki azt hiszi, hogy varázslat, azért írtam ki a kérdést ELŐSZÖR, sose írtam ki még Ezotéria témában kérdést. Amúgy ha ennyire nem hiszel benne, miért olvasod a topicot? Magadat idegesíted fel vele. Arról meg senkit nem fogsz meggyőzni, hogy ne higgyen valamiben csak azért, mert egy ember valahol a távolban hülyeségnek tartja.


#5: Kell, hogy elhidd. Ha nem hiszed el, hogy sikerül és negatívan állsz hozzá, nem fog sikerülni. Segít, ha elképzeled, hogy elérted, mert akkor kezded el is hinni. Például ha szeretnél jogsit, de úgy érzed, nem megy elég jól és az oktatód is azzal mérgez, hogy meg fogsz bukni, akkor hiába tartasz be a vizsgán minden szabályt, ha te negatívan állsz hozzá, nagyon stresszelni fogsz és szinte biztos, hogy nem sikerül. De ha erősen elhatározod, hogy átmész a vizsgán, elképzeled azt az örömöt, amikor a kezedben tartod a jogsidat és egyedül vezetsz az úton, akkor meg fogsz tenni mindent a cél érdekében. Van, akinek segít, szerintem amúgy mindenkinek, csak van, aki kihagyja ezt a lépést.


#6: Amelyik könyv ezt állítja, az elég erőteljesen túloz. Szerintem inkább úgy gondolja, ezzel segít a lustábbaknak. Ha elhiteti veled, hogy csak vizualizálni kell és megkapod, akkor fellelkesülsz és tényleg sokat fogsz foglalkozni ezzel, minden nap elképzeled, örömödet leled benne, és közben, még ha észre sem veszed, tenni fogsz érte. A Titok c. filmben is mondta a férfi, hogy szeretett volna pénzt kapni. Erre gondolt, pozitívan állt a sikerhez. Majd eszébe jutott, hogyha a könyvét eladná X dollárért, akkor Y példány után megkapná az áhított összeget. Tehát ebben ez volt a meló, a vizualizálás és a hit meg segített neki abban, hogy erre rájöjjön. Hogy rájött volna enélkül is? Ki tudja, lehet, de miért fáj az bárkinek is, hogy ő így jött rá erre? Saját példa: Szingli voltam, szerettem volna párkapcsolatot. Sokáig próbálkoztam a Tinderrel (kérlek ne írjátok, hogy szexpartner kereső, rengetegen használják komoly célokra, mivel Magyarországon kb ez az egyetlen használható fiatalok által ismert társkereső app), de nem találtam ott senkit. Le is töröltem az appot. Aztán amikor már egy hónapja vizualizáltam, hogy boldog vagyok életem szerelmével (akit nem ismertem), akkor amellett, hogy részt vettem minden eseményen, amire hívtak, újra letöltöttem a Tindert. De most okosabban, céltudatosabban használtam. A következő hónap végére megismertem azt a srácot, akivel tényleg össze is jöttem és majdnem az összes pont stimmelt, amit elképzeltem :)


Jó, tudom, hogy ezt is támadni fogják, de még mindig nem értem, miért fáj az, ha egy vadidegen hisz benne.

2020. ápr. 25. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

"Kell, hogy elhidd. Ha nem hiszed el, hogy sikerül és negatívan állsz hozzá, nem fog sikerülni. Segít, ha elképzeled, hogy elérted, mert akkor kezded el is hinni. Például ha szeretnél jogsit, de úgy érzed, nem megy elég jól és az oktatód is azzal mérgez, hogy meg fogsz bukni, akkor hiába tartasz be a vizsgán minden szabályt, ha te negatívan állsz hozzá, nagyon stresszelni fogsz és szinte biztos, hogy nem sikerül. De ha erősen elhatározod, hogy átmész a vizsgán, elképzeled azt az örömöt, amikor a kezedben tartod a jogsidat és egyedül vezetsz az úton, akkor meg fogsz tenni mindent a cél érdekében. Van, akinek segít, szerintem amúgy mindenkinek, csak van, aki kihagyja ezt a lépést."

Ezt sok száz példa cáfolja csak az én életemből is, amikor valamit tutira vetten, de nem jött be, illetve amikor biztos voltam benne hogy valami nem sikerülhet, mégis sikerült.

2020. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

"Amelyik könyv ezt állítja, az elég erőteljesen túloz. Szerintem inkább úgy gondolja, ezzel segít a lustábbaknak."


Na látod, pont ezért nem lehet értelmes vitát folytatni az ilyesmiről, mert "szerintem", meg "szerinted", meg ő "szerinte". Úgy próbálunk vitatkozni róla, mint ha valami tudományos elmélet lenne, közben pedig nincs is semmiféle közös definíciója a vonzás törvényének. Ez egyébként már a Titokban is megjelenik, mert maga a könyv is konfliktusban kerül saját magával azzal, hogy olyan példákat hoz, amilyeneket te is (ahol az ember tesz is a célja eléréséért), hol pedig olyanokat, ahol csak erősen imaginál, és már ettől megadatik neki, amit kíván. Maga a könyv nem tesz semmilyen számonkérhető állítást (ez nyilván nem véletlen, hisz akkor kiderülne, mekkora humbug az egész).


A te társkeresős történeted dióhéjban: nekiálltál társkeresőzni, így találtál is társat. Ez teljesen egyszerű ok-okozati eseménysor, semmiféle vonzás törvénye nem kell ide. Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy láthatatlan egyszarvúak segítettek megtalálni a párod - de minek mondanál ilyet, hisz enélkül is teljesen kerek a történet.

Occam borotvájáról gondolom már hallottál.

2020. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
én pl nem hiszem hogy varázslat. szerintem ez egy alátámasztatlan humbug, ami elég vonzóan hangzik sokaknak ahhoz, hogy elhiggyék. tipikusan olyan embereket vesznek palira ilyenekkel, akik boldogtalan életet élnek.
2020. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!