Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Szeretnék otthon megtanulni...

Szeretnék otthon megtanulni meditálni hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Youtube-on találsz vezetett meditációkat.
2020. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Domján féle, m3ditaciot próbáld.
2020. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Egy könyvet ajánlanék: Osho - Meditáció. Ebben az összes meditációs technika részletesen le van írva. Kiválaszthatod melyik tetszik vagy variálhatod is őket.
2020. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Az összes ilyen meditácios könyveket azért irták hogy pénzt csináljanak. Nincsenek csodák. A génűnkben van minden. Ha a szűleid sikertelenek voltak te is az leszel ha nem változtatsz. Nem kell ide meditácio tanulnod kell keményen
2020. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es nem értem a válaszodat én csak meg szeretnék tanulni relaxálni, de te még ebbe is belekötsz, tipikus troll.
2020. máj. 31. 22:22
 6/10 anonim válasza:

Szia,

Ha kifejezetten relaxációs, stresszkezelés célzattal szeretnéd megtanulni, akkor az autogén tréningre keress rá YouTuben, ezt használják a pszichoterápiában is. Ha kicsit mélyebben érdekel a téma, akkor belépő szintnek a 8 perces meditáció könyvet ajánlom, ez nagyon jó bevezető. A fentebb írt Osho, Domján az sokkal inkább már spirituális irány. Én személy szerint nem hiszek benne, de pszichológiai hatása egyértelműen van ennek a tevékenységnek, bármelyiket is csinálod.

2020. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Már sok hasznos tanácsot kaptál, mivel én kb. egy éve jártam ebben a cipőben gondoltam leírom, mi segített nekem.


Az egész ott indult, hogy 20 percet ha tehettem én aludtam, mert nagyon sokat dolgoztam és el-el fogyott a lendület. Aztán megtudtam, hogy alváshiány esetén az alvásnál nincs jobb, ha "csak" energiára van szükséged, akkor a meditáció jobb. (pl. itt: [link] )


Én ezért kezdtem el foglalkozni vele (még mindig tanulom). Ha beszélsz (ill. elég érteni) angolul, akkor kezdheted te is a headspace nevű alkalmazással. Az ingyenes csak rövid meditációkat tartalmaz, de kialakít egy olyan érzést, hogy nem egy bonyolult dolog ez. Sok blogon dicsérik, hogy ezzel tanultak meg meditálni...

A Semmelweis Mindfulness Központ szerintem egyértelműen nevezhető hiteles forrásnak. Van egy youtube csatornájuk: https://www.youtube.com/channel/UC48U9aV3ubSGjGwLru41XCw (én mondjuk sokszor aludtam bele, de ez is egy lépcső volt). Aztán olvasgattam mindenfélét: mindenhol a légzésre figyelnek, vagy számolják vagy ismételgetnek egy szót, vagy mondják, hogy kilégzés-belégzés, stb. (meg ne kövezzetek, tudom, hogy ez egy erősen egyszerűsített összefoglaló). Én mostanában csak pár mély légzés után figyelek a külső zajokra, majd inkább befele és utána csak a légzésre. Van, hogy valójában csak ülök és gondolkozom (ennek nem sok köze van a meditációhoz), van hogy sikerül a légzésre figyelni, ez után pont annyi energiám van mint, reggel, amikor a leghatékonyabb vagyok. (Az elején egyébként azt éreztem, hogy semmivel sem vagyok frissebb inkább koncentrációt igényelt, de idővel ez elkezdett változni). Sok sikert! ;)

2020. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fazon Egon válasza:
Nos, az elmúlt pár évben nagyon rámozdultak a spiritualitásra az emberek. És mivel nem igazán tudják levetni a nyugati életvitel és gondolkodás terheit, ezért mindent azonnal akarnak! Ide tartozik a meditáció is. Ahhoz, hogy bárki elérje a meditációs állapotot, először meg kell tanulnia koncentrálni! Röviden ennyi.
2020. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aldiss ***** válasza:

Ha a relexáció a célod, akkor az autogén tréning a neked való, aminek egy változatát tanítják az Agykontroll tanfolyamon is.


https://www.youtube.com/watch?v=VFg9md4DEsI

2020. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 6. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!