Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeptemberig megtanulni 3...

Szeptemberig megtanulni 3 nyelven? Barmilyen jo szandeku komment jol jon. Melyik a legnehezebb?

Figyelt kérdés

Horvát-Beszélni, kommunikálni tudok. Viszont a nyelvtani résszel és az írással gondok vannak.

Angol- Nehezen megy, 2 éve tanulom. Viszont nem intenziven. Az alapok tehát mennek.

Német- Szeptembertől tanulom. Szinte SEMMIT nem tudok.

Lehetséges felhozni mindhárom nyelvet szeptemberig? Ha igen hogyan? Napi hány órával? Vélemény a nyelvekről vagy a tervröl? koszonom mindenkinek!

(UI: mi tortent a gyk-kel? Miert valtoztattak meg, ez ideiglenes?)



2020. máj. 13. 19:34
A kérdező szavazást indított:
Horvát
Angol
Német
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Milyen szintre akarod szeptemberig azt nem írod. Mondjuk úgy, hogy angolból (az egyik legkönnyebb nyelvből) 2 év alatt az alapokig jutottál és nehezen megy, sok reményt nem fűznék ahhoz, hogy mondjuk németből fél év alatt alapfokig eljutsz.
2020. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Mindhármat nem, bár nyilván attól függ, mit értesz felhozatal alatt. Érdemes figyelembe venni azt is, melyiket mennyire szereted, mire tudod majd használni, milyen segédleteket tudsz hozzá használni
2020. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
99%
Szeptemberig, ha évek óta nem ment...? Nem tűnik reális elképzelésnek. De gyakorolni, fejlődni természetesen lehet. Azért ne a C2-t célozd meg...
2020. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyet válassz a háromból, és arra gyúrj rá. A többit legfeljebb kicsit gyakorold. Én legalábbis hajlamos vagyok keverni a nyelveket, ha egyszerre többet tanulok.
2020. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne 3at egyszerre? miért nem csak arra az 1re gyúrsz rá ami a legjobban megy?
2020. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Latom nagy felhaborodást okoztam. Nem volt szándékomban. Mindenbol szeretnek fejlodni egy picit.
2020. máj. 13. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
ki háborodott fel? :D
2020. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
86%
Angol nekem nagyon nehezen ment az elején, most odáig eljutottam, hogy angolul tanulok spanyolul. Japánt is angolul tanulok(csak nagyon az alapot) és sokkal jobban megértem, mint amikor magyarul tanítottak angolul. Hú au a tanár nagyon rossz volt, 3 évet leszenvedtem mellette. Németet is tanultam, de szerintem nem nehezebb az angoltól, bár nagyon rossz a híre, A két véglet, van aki szerint könnyebb, mint az angol, van aki szerint a kínaival vetekszik.:D Nos azt gondolom, hogy horváthoz keveseknek van akár csak kis konyításuk. Én szerbbel beszéltem már (angolul) és kicsit tanított. Olvastam és azt mondta, hogy nagyon jó a kiejtésem. Igazából nagyon könnyű a kiejtés, fonetikus, mint a magyar. Ugye a szerb a horváttal meg közeli rokon, megértik egymást. Én úgy tudom, hogy a legkönnyebb szláv nyelvek a szerb a horvát és a bolgár. Ha most az elejétől kellene kezdenem, akkor azt mondanám, hogy az angol a legnehezebb, mivel sok esetben teljesen máshogy írják, mint ahogyan ejtik. De az is lehet, hogy azért volt nehéz, mivel előtte csak magyarul tudtam és először nyelvet tanulni nehéz.
2020. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!