Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehetséges hogy annyira...

Lehetséges hogy annyira szörnyű dolog történik velünk hogy teljesen elfelejtjük?

Figyelt kérdés
Rettegek valamitől és úgyérzem történt valami a múltban amiért én félek ettől de az a baj hogy nem tudok emlékezni rá. Úgy vettem észre hogy a rossz dolgok amik történtek velem kiskoromban azokra nem tudok emlékezni. Mármint tudom hogy megtörténtek mert hát arra emlékszem de ilyen részleteket nem tudnék felidézni, csak annyit tudok hogy megtörtént. Szóval ezért gondoltam hogy itt is ez történhetett? Csak ez most más mert itt nem tudom hogy megtörtént e, csak gondolom/ úgy érzem. Szerintem oka van annak amiért így rettegek a dologtól. Az mindegy hogy miről van szó. Szóval a fentebb említett kérdésről szólva, ez lehetséges?

2020. nov. 16. 14:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Javítás:

*Úgy vettem észre hogy a rossz dolgok amik történtek velem kiskoromban azok kitörlődtem az emlékezetemből.

2020. nov. 16. 14:43
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
lehetséges, traumatikus dolgoknák előfordulhat ilyen
2020. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. nov. 16. 14:52
 4/20 Grimfox ***** válasza:
89%

Az ember keresztül megy egy elég kiterjedt "memóriavesztésen" kb azután, hogy betöltötte az 5-6. életévét. Mire elérjük a pubertáskort addigra majdnem minden emlék kiesik, és csak töredékes dolgok maradnak meg. Ugyanakkor a készségek, és más tanult dolgok, mint a beszéd, rajzolási, és esetlegesen írási képesség, és más kognitív képességek, amiket ebben az időszakban tanultál megmaradnak, és nagyjából automatikussá válnak.

Előfordulhat, hogy kiskorodban ért egy trauma, ami miatt egy berögződött félelem alakult ki nálad, de az is lehet, hogy egy hibás inger-reakció kapcsolás vezetett a dologhoz, mint pl a fóbiák esetén.

2020. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ez nagyon hasznos volt, köszönöm a részletes választ!

Ha valakinek vanz hasonló esete azt is leírhatja, kíváncsi vagyok hogy mással is történt e ilyen.

2020. nov. 16. 15:04
 6/20 Grimfox ***** válasza:
80%

Én pánikbeteg vagyok, amit az emetophobia vált ki. (googlizd ki légy oly kedves a szót, ha nem tudod mi az, nem akarom ide kiírni a közízlésre való tekintettel)

Nálam a félelem már egész kiskoromban is jelen volt, de konkrét pánikot csak 18 éves korom óta okoz. Az esetem valószínűleg a hibás inger-reakció esete.

Ugyanakkor az épületeken tapasztalt tériszonyról tudom, hogy sokk váltotta ki, és már elég idősen, 8-9 évesen ért, így emlékszem is rá. Édesapámmal ültünk fel ketten a budapesti vidámpark nagy óriáskerekére. A gondola nyitott, és billeg. Én voltam 25 kiló, apám kb 100. Gondolhatod, mennyire billegett, és mennyire meg volt dőlve az egész. Azóta bármi ember alkotta magas építményen előjön ez a félelem.

2020. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Az első pár évére kevés ember emlékszik. De én az óvodás és kisiskolás dolgokra sem igazán. Sajnos rossz a memóriám, ez van. Nincs ebben semmi ezotéria 🙂. És igen, olyan is létezik hogy trauma miatt felejtesz el valamit. DE olvass utána a hamis emlékeinek is, az is megér pár gondolatot. Szóval ez nem egyszerű. Egy szakember ki tudná deríteni, de elég sok a kerül egy pszichológus. Ha ennyire zavar a téma és akadályoz az életben akkor keress egyet.
2020. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
A fent írtakon kívül az is megtörténhet, hogy ha olyan erős mentális trauma ér, amit nem tudsz feldolgozni, azt eltemeti az agy.
2020. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Grimfox ***** válasza:
80%
De az nem ütközik ki rettegésként, hanem egy tudattalan elkerülő magatartás, és erős valóságtagadás mutatkozik olyan esetekben, amiket a tudattalan a traumával kapcsol össze.
2020. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Velem volt ilyen. Legtöbbször, amikor dührohamom volt és alig kaptam levegőt. A szüleim felhozták témaként, de még így is nagyon homályosak nekem azok az emlékek, pedig van olyan, ami pár hónapja történt.
2020. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!