Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehetséges hogy annyira...

Lehetséges hogy annyira szörnyű dolog történik velünk hogy teljesen elfelejtjük?

Figyelt kérdés
Rettegek valamitől és úgyérzem történt valami a múltban amiért én félek ettől de az a baj hogy nem tudok emlékezni rá. Úgy vettem észre hogy a rossz dolgok amik történtek velem kiskoromban azokra nem tudok emlékezni. Mármint tudom hogy megtörténtek mert hát arra emlékszem de ilyen részleteket nem tudnék felidézni, csak annyit tudok hogy megtörtént. Szóval ezért gondoltam hogy itt is ez történhetett? Csak ez most más mert itt nem tudom hogy megtörtént e, csak gondolom/ úgy érzem. Szerintem oka van annak amiért így rettegek a dologtól. Az mindegy hogy miről van szó. Szóval a fentebb említett kérdésről szólva, ez lehetséges?

2020. nov. 16. 14:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!!
2020. nov. 16. 18:48
 12/20 anonim ***** válasza:
Illetve van az a elmélet is hogy nem trauma miatt felejtünk hanem egyszerűen nincs meg az a információ készlet amibe tartsuk az emlékeket. Pl beszéd. Jó példa hogy emlékeidből feltudsz idézni anyanyelveden sok emléket akár párbeszédet. De tanult illetve tanulatlan külföldi nyelven nem tudod vissza idézni.
2020. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Létezik egy úgynevezett disszociatív fuga, másnéven pszichogén amnézia, amikor egy trauma vagy stessz hatására alakul ki amnézia, itt viszont nem csak a tramutikus emlék, hanem teljes emékezetvesztés történik, és nem végleges.
2020. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen
2020. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a szextől félsz mert úgy gondolod hogy bántalmaztak gyerekkorodban, és lány vagy, akkor ajánlom hogy menj el egy nőgyógyászhoz, előrébb leszel.

Lehet találni női nőgyógyászokat, ha valaki nem akar férfihez menni, én is nőhöz járok.

2020. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!!!
2020. nov. 16. 21:14
 17/20 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem történik felejtés, az emlék csupán lekerül a tudatalattiba. Hipnózissal bármilyen régi emlék visszahozható, de nem biztos, hogy érdemes bolygatni.
2020. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen, pl MK Ultra.
2020. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
lehetséges, traumatikus dolgoknál előfordulhat ilyen
2020. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A felejtés többek közt erre van kitalálva?
2021. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!