Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ijesztő tapasztalatok meditáci...

Ijesztő tapasztalatok meditációkor,mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el meditálni,és tegnap sikerült elérni azt a fajta gondolat és minden érzéstől mentes nyugodt "ürességet" ami alapvetően a meditáció lényege,viszont ahogy egyre tudatosabban mélyedtem el,egyfajta szédüléshez hasonló érzés fogott el,majd a "semmiből" hirtelen megjelent egy színes (lila-piros-sárga) örvény/spirál ami mintha beszívott volna,és ekkor egyfajta álomszerű testen kívüli érzés fogott el,és ténylegesen olyan érzésem volt mintha megállt volna a szívem,utána amikor tudatosan magamhoz tértem szinte pánikszerűen vert,le voltam izzadva,és jó ideig intenzíven remegtem,azért is volt külön félelmetes mert maga az érzés jónak kifejezetten kellemesnek indult,de valahol mégis ijesztő volt és tudatosan ellent akartam állni...Azt még meg kell jegyeznem hogy teljesen nyugodtan,higgadtan kezdtem neki a meditációnak,az életem is teljesen stresszmentes,nincsen szervi eredetű bajom,időközönként teljes körű kivizsgálásra is szoktam járni,semmilyen külső tényező nem zavart be,teljes csend volt,szóval ez eléggé megrémített,és azóta nem nagyon merek nekifogni meditálni..Mi lehetett ez?Hasonló beszámolókat nem nagyon láttam...

Jah és ami fontos,kipihenten MEDITÁLTAM tehát nem aludtam el közben,azaz nem rémálom volt(bár ez esetben annak jobban örültem volna,ez így sokkal rémisztőbb volt)



2021. jan. 30. 23:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

1.gratulálok ehhez az értelmes válaszhoz...

milyen emberek járnak ide -_-

2021. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezektől ne félj. Sőt gyakorolt az effajta vizitációt.


Én egyszer egy koponyát láttam magam előtt, aztán hogy a föld gömb lángokba borult. De ez csak a képzelet. Amit a tudat alattid dob fel. :D

2021. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát, gőzöm sincs; de a lila asszem pl egy nagyon magas rezgésű fény

a piros pl jelképezhet erőt, a sárga az meg lehet pl napsütés; nemtom pont milyen árnyalatú volt, hogyha aranyfény esetleg pl, akkor az is lehet eléggé magas rezgésű. Lehet, hogy azért izzadtál bele, mert annyi erőfeszítést fektettél bele, hogy megpróbáld ezt megállítani.

Énszerintem lehet, hogy ez valami pozitív megtapasztalás volt; csak te annyira erőteljesen ellen akartál állni neki, hogy ez így jött le.


Én nem tudom mi volt ez, hogy jó-e, vagy rossz; de én nem feltétlenül gondolnék rosszra. Amúgy lehet, hogy tökre egy ilyen emelkedett tudatállapotban lettél volna, csak az ellenállásod vágta haza az egészet.


Tehát én nem tudom, ez mi volt, de lehetett akár valami jó is,pl annak a jele, hogy magas tudatszintre kerültél; de én ezt tehát nem tudom; de elsőre amúgy nem gondoltam rosszra; a lila színből főleg.


De egyébkétn mondom, gőzöm sincs. De lehet, hogy ha nem álltál volna ellent, akkor végig jó lett volna, mert így meg kimerültél és elfáradtál abban, hogy megpróbáltad ezt a dolgot meggátolni; énnekem erről amúgy fogalmam sincs.


Remélem amúgy szóval tehát, hogy csak jó volt, és semmi rossz; de szóval én amúgy alapvetően rosszra nem gondolnék, én valamiért most hajlok afelé, hogy amúgy nem rossz dolog volt ez egyébként, hanem lehet, hogy kifejezetten jó; pl mi lett volna,ha pl az örvényben a felsőbb énedet találod meg; vagy ilyesmi.


De mondjuk ha valamitől aggódnál esetleg; akkor szerintem pakolj oda magad mellé egy ónix, vagy egy rózsakvarc követ meditáció előtt; védelmet tudnak biztosítani; lényeg, hogy legyenek benne az aurádban.


Szóval szerintme tökre lehet,hogy ez valami magasabb szintű/rendű megtapasztalás volt, és csak azért volt rossz neked; meg elfáradtál az ellenállásban.

2021. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
igézzen az az élet kit én vagy téged
2021. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
18.te vagy a hetedik.:)
2021. jan. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Igen pont a hetedik se több se kevesebb


Lehet pusztulás lehet élet


vagy bármi amit a HUS meg kiván



étel igen

szerelem

igen


gyülölet


iigen

javak igen


gyermek?


a válasz a tiétek

2021. jan. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
Lehet valami keringési probléma volt vagy annak a következménye. Az izzadás tipikusan légszomj vagy szivprobléma lehet.
2021. jan. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha kivizsgálásra jár és a dokik nem találtak semmit, akkor ne te diagnosztizáld már szív- és keringési problémákkal. Azért mert izzad... :D Voltál már stresszhelyzetben, vagy izgatott, vagy kapott már el a pánik. Ilyenkor az izzadás vagy remegés normális tünet. Francért kell rémisztgetni másokat.
2021. jan. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó eredmény. Azt jelenti, hogy nagyon jó az alapod, és nagyon mély a meditációd.

A kínai csikung ezt az "elme csendje" állapotnak hívja, ami még tovább mélyülve átmegy a "megpihenés" állapotába. Itt le -leáll a légzés, akár percekre is (az agy ami falja az oxigént, ha nem pörög akkor a bőr nagyon alacsony hatékonyságú légzése is tudja biztosítani az oxigént), és a szív is megállhat (ilyenkor a csí/prana áramlása biztosítja azt a nagyon lassú áramlást, ami szükséges). Ebben az esetben ez nem gond, sőt, általában az első alkalommal elérve nagy ijedtséggel is jár, ami a meditációból való kiesést is okozza.

A lila fény, esetleg mintha villámlás lenne -lila villódzás a tobozmirigy megnyílásánál, a harmadik szem kinyílásánál jelentkezhet, ezt sokan sokféleképp érzékelik.

A színek örvénylését szerintem a fejed tetején érezted, mintha egy színes örvény bomlana ki. Ez egy nagyon magas szint, kevesen érik el ilyen "hamar", ahogy írtad -nemrég kezdtél meditálni-.

Ebben az állapotban próbáld fenntartni a nyugodt, szemlélődő állapotot, ne félj semmitől (a légzés és a szív leállását azért sokan ijesztőnek élik meg, és a "test" bedobhatja a halálfélelem érzést) és azt érezheted, hogy valami erő tol ki a testedből a fejtetőn keresztül.

Ezt egy stabil üléspozícióban érdemes gyakorolni.

Az a színes fényörvény azt jelenti, hogy megnyílt az égi kapu, a pajhuj pont, korona csakra, stb....sokféle elnevezése van, és a lélek már képes kilépni a testből.

Jó gyakorlást! :)

2021. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jol haladsz. Nem kell megijedni, ilyen velem is elofordul es kimondottan jo erzesnek talalom.

A lila fenyt nen tudtam hova tenni, ezert koszonet az erre reagaloknak.

2021. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!