Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mikor tudom, hogy elértem az...

Mikor tudom, hogy elértem az alfa állapotot?

Figyelt kérdés
Tudna valaki egy részletes leírást adni arról, hogy neki milyen érzés?

2021. febr. 8. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem fog közben neon felirattal villogni egy Alfában vagy felirat :)


Anno én úgy olvastam, hogy ha 100 tol 1ig elszamolsz, lassan, a számra figyelve, elkepzelve, mintha egy táblára írnád, és közben nem gondolsz millió másra csak erre, akkor a végén alfa állapotban vagy biztosan. Ezt párszor megcsináltam és rajöttem, hogy nem azt érzem, amikor sikerül hanem amikor onnan "kifelé jövök" az olyan érzés, mint amikor félálomban felébredsz (pl a buszon vagy olyan helyen ahol nem tudsz mélyen elaludni csak bóbiskolsz)


Szóval olyankor érzem, hogy kizökkenek és innan tudom, hogy előtte alfa állapotban voltam. Közben abszolút nem aludtam, éberen gondolok mindenre amire szeretnék. Pl programozni, agykontrollal. Sok gyakorlás utan már világos hogy mit kell érezni, jobbára nekem olyan, hogy melegség önt el, ellazult vagyok. De érzem mindenem. Igazából semmi extra.

Sok sok ilyen "semmitsem érzek" után egyszer csak lettek sikerek és onnantól fogva tudtam, hogy sikerült ezek szerint minden alkalommal alfa tudat állapotban lennem.

2021. febr. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Az megvan, hogy az Agykontroll egy ezerszer leleplezett szélhámosság? Alfa állapot nem létezik, csak ez a José Silva nevű "parapszichológus" találta ki. A sok balek meg hetven éve veszi a könyvét és ámul-bámul.
2021. febr. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél egy neurofeedback készüléket. Vagy szerezd meg az "agykontrolltanfolyam után" hanganyagot.
2021. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2, aha, és az ősi keleti vallások is tőle nyúlták le az ötletet még időszámításunk előtt, igaz?
2021. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen "ősi keleti vallások", te nagyon hülye! :D
2021. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

5-ösnek: Olyan indiai, tibeti, kínai stb. vallások, amik több ezer éve léteznek. Buddhizmus, taoizmus, hinduizmus, dzsainizmus és még sorolhatnám. Mindegyikben elég fontos szerepet játszik a meditáció, aminek az egyik fontos eleme az alfa állapot elérése. A kommentjeid stílusa alapján alsó tagozatos lehetsz, úgyhogy majd pár év múlva tanulni fogod ezeket töriből.


A modern korban pedig az orvostudomány műszerekkel is megállapította, hogy léteznek különféle agyhullámok, köztük az alfa hullámok is, amik az alfa állapotot segítik elő.

2021. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
6-os, már megbocsáss, de tizenöt éve vagyok krisnás, és biztosíthatlak, hogy a hinduknál nincs semmi ilyen hülyeség, hogy "alfa állapot". A hindu meditációnak, és az azzal csaknem azonos buddhista meditációnak semmi köze sincs az agykontrollhoz, még a célja is más. A leereszkedő kioktatásod tehát tartsd meg magadnak, főleg ha csak áltudományos hülyeségeket jöttél előadni.
2021. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Akkor ismerkedj meg egy kicsit jobban a saját vallásoddal, mert bizony létező dolog az alfa állapot, és a meditációban is fontos szerepet játszik. Mellesleg az agykontroll nem ugyanazt jelenti, mint az alfa állapot, az is óriási tájékozatlanságról árulkodik, hogy egymás szinonimájaként használod a kettőt. Olyan szinten nem értesz a témához, hogy nagyon meglepne, ha tényleg krisnás lennél, pláne 15 éve. Továbbra is inkább egy unatkozó kiskamasznak tippellek.
2021. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ó, hát persze, a proli mindig mindenkinél jobban tudja. Ha eléd tenném a Bhaktivédanta Főiskolán kapott diplomám, akkor is csak húznád a szádat, hogy hát, te akkor is jobban tudod, mindent jobban tudsz. Tőlem úgy vagy hülye, ahogy akarsz.
2021. febr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem olyan érzés, mintha szédülnék vagy ha pörögnék. Viszont ezt nem a megszokott módon érem el (100-tól 1-ig számolás), hanem a testem és a gondolataim ellazításával.

Lehet neked is más módszerrel sikerül majd elérni ezt 😊

2021. febr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!