Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontroll vagy villámolvasás...

Agykontroll vagy villámolvasásra érdemesebb menni? Esetleg mind kettőre?

Figyelt kérdés
Szeretném fejleszteni a tanulásomat, hogy sokkal gyorsabban tanuljak. Mostanában lesz a születésnapom, ezért erre gondoltam, hogy mehetnék valami ilyesmire, hogy könnyebben tanuljak. Esetleg el tudnátok mondani, hogy melyik éri meg jobban? És ezekre hogy lehet jelentkezni? Ma találtam rá erre, igazából minden érdekel, hogy milyen utána az élet stb, de tanulás szempontjából érdekelne nagyon

2021. nov. 21. 16:15
 1/6 Grimfox ***** válasza:
100%
A villámolvasás az információgyűjtés sebességét növeli, a memorizálásét nem. Emellett az információgyűjtés nem olyan alapos, mint normál, koncentrált olvasásnál. Az agykontrollt elvileg lehet használni a tanulási képességek fokozására. Ha a kettő közül kell választani, akkor az agykontroll lenne a hatékonyabb.
2021. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A villámolvasás az igazából arra jó, mikor a szöveg jól lenne kivázlatozható. Mondjuk, némi túlzással, egy hosszú népmese, melynek elolvastával megkérdi a szemben ülő utas, hogy: miről szólt? És te mondhatod, hogy: sok kaland után egybekeltek.

De egy jó matekkönyvnél semmit nem jelent a villámozás, mert ott minden soron el kell kissé gondolkodni az átlag agyú embernek.

Szóval, ha mérnök leszel, hagyd a francba, ha ügyvéd, akkor lehet, hogy hasznos.

S agy is kell ehhez, eleve. Manapság, amikor egyetemistától lehet itt olvasni, hogy: tényleg lehet úgy olvasni, hogy nem mondom ki a szótagokat? Hát, neki reménytelen egyre nagyobb egységeket egyetlen pillantással átfogni ÉS! feldolgozni szinte ugyanakkor.

Amellett az egy pillantással átfogok fél sort módszer az néha kudarcra vezet. Például, gyorsolvasással a Dr. Bubó-beli geg, hogy boa constrector felett úgy el lehet siklani mint a huzat, mert az ember, ha kicsit olvasott már kígyósakat, akkor a helyes constrictornak olvassa (A szöveget ugye a taláros kígyó mondja, aki az egyetem rektora, én, mint az egyetem boa cost - rektora...).

Amellett szerintem a szemet is rongálja.

2021. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A villámolvasás az információgyűjtés sebességét növeli, a memorizálásét nem."

Az nem is. Csak a jó könyvek és tanfolyamok, azok súlyt fektetnek arra, hogy ezt a képességet is fejlesszék.

2021. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek a magánüzenetekben.
2021. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt elvégeztem, a villámolvasást megbántam, ellenben az agykontrollt nem! Én biztos az agykontrollt választanám!
2021. nov. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a tanulásra használnád, akkor a Villámolvasást. Én is mindkettőt elvégeztem. Ill. a Villámolvasás akkor Tanuláskontroll néven futott. Valamennyire magamra szabtam a dolgot, pl. az elmetérképes jegyzetelést a hétköznapokban nem használtam, csak vizsgákra való felkészülésben. Nekem bevált.
2021. nov. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!