Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Úgy érzem egyre “gonoszabb”...

Úgy érzem egyre “gonoszabb” leszek. Hogyan szüntessem meg a rossz gondolataim?

Figyelt kérdés

Egy ideje úgy veszem észre változom, de nem önszántamból. Lehet csak az életben elszenvedett és fel nem dolgozott traumák hozták ezt ki, vagy “gonosz” lennék?

Egyre inkább olyan gondolataim vannak amiket a társadalom erősen megvet. Hiába tudom, hogy mi lenne a “helyes”, a véleményem sokban eltér másokétól. Ami más embereket megérint, engem hidegen hagy. Nem tudok helyesen reagálni.

Nem ártanék senkinek, van józan eszem, viszont a fejemben egyre többször teszem. Érdekelne, hogy miért.

Vajon mindenki ilyen, csak ők nem beszélnek róla? Képmutató a világ?



2022. nov. 16. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Velem is ez van

Néha már öngyilkos gondolataim vannak, nehogy másokat bántsak

2022. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tudi333 ***** válasza:
74%
Ez normális. Ha nem teszel semmit, csak gondolatok vannak, akkor az elnyomott, társadalmi elvárások által elfojtott sötét oldalad kezd felszínre törni.
2022. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én a sok bantas és a balsorsom miatt lettem ilyen és bosszúszomjas

Egy ideig bírtam, aztán már annyi minden szar történt hogy idegösszeomlást kaptam

Ha csettintéssel lehetne bosszút állni akkor már páran haldokolnának épp…

Ebből szerintem már nincs kiút

2022. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez része a dualitásnak. Erősödik a pozitivitás benned, de ez hozza magával a negatív polus erősödését is. Mint egy feltöltött elem, kell mind a két polus. Viszont neked kell elbírnod vele, a negatív gondolatok megállítani, körbejárni, kiegyensúlyozni.
2022. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, szerintem képmutató a világ, és nagyon sok a rosszindulatú, gonosz ember.
2022. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
A jó és a rossz egyéni meghatározás. Csak a fejedben van az egész. Ráadásul amíg csak gondolat ez nem is probléma. Ha azt érzed nem vagy ura a gondolataidnak kipróbálhatsz meditációs módszereket (ott a gondolkodás elengedését gyakoroljuk).
2022. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
66%
Tizen-huszonévesen vettem ezt észre magamon, és nagyon elkeseredtem, hogy ilyen szutyadék vagyok, de aztán tanuktam, fejlődtem, kinőttem. Találd meg a te utad (az enyém a buddhizmus volt), kövesd következrtesen, gyakorold, és megszabadulsz az ilyen érzésektől, indulatoktól. Nem könnyű, de nem is lehetetlen. Sőt, igazából egész könnyű, visszagondolva. Könnyebb, mint szenvedni egy életen àt.
2022. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!