Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltak már másnak is túlzóan...

Voltak már másnak is túlzóan "rossz gondolatai" amitől retteg, de mégis legbelül ő is butaságnak tartja?

Figyelt kérdés
Alapjáraton kényszerbeteg (OCD-s) vagyok, és ebből kifolyólag vannak persze OCD-s gondolataim amiket el tudok különíteni, de sokszor előfordul mostanság, hogy túlzóan félek apróságoktól pár példa:( Mikor nem beszélek a barátaimmal kibeszélnek, Mikor valami apróság nem úgy történik pl édesapám reggel nem a megszokott időben ébredt fel akkor esz a szorongás hogy baj van, Hogyha egy szót/mondatot nem értettem akkor abban biztos szidtak engem és számtalan ilyen apróság amit túlzónak tartok vagy hülyeségnek, de mégis szorongást okoz, és sokat agyalok ezen.) Ezzel egyedül vagyok, vagy másnak is van ilyesmi? Régen olyan szinten féltettem szüleimet is, hogyha egy mentő ment el a környéken egyből rájuk csörögtem, hogy tudjam semmi baj nincsen. Mellesleg szedek antidepresszánst ami egész jól bevált sokkal kevesebbet szorongok, és vannak kényszergondolataim, és terápiára is járok, de sokszor van 1-2 dolog amit nem merek elmondani a dokinak, hogy ne nézzen teljesen hülyének vagy nem is tudom:D. Mindenesetre ha valakinek van hasonló tapasztalata leírhatná nekem megköszönném nem feltétlen csak OCD-sek, hanem bárki:)

2022. szept. 22. 22:27
A kérdező szavazást indított:
Velem elég gyakran előfordul.
Velem is előfordul, de ritkábban.
Velem 1-2-szer fordult elő maximum.
Még nem tapasztaltam ilyet magamon.
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Hidd el, ettől senki nem fog hülyének nézni, a terapeutának is elmondhatod ezeket, sokkal furcsábbakat is hallott már ezeknél valószínű.

Viszont amúgy ilyenek nekem is vannak, voltak és én ettől függetlenül szerencsére nem vagyok OCD-s. Persze én nem vagyok olyan jártas a témában, lehet ezek is kényszergondolatok, de alapvetően ezeket más lelki sérülés, szorongás is okozhatja. (Pl. úgy érzed a baarátaid kibeszélnek- akár ezt okozhatja önbizalomhiány is, vagy múltadban ért sérülés ezzel kapcsolatban)

2022. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm válaszod. Tudod igen van benne valami sajnos sok sz*ron átmentem főleg gyerekkoromban, bár mindenkinek meg van a maga keresztje. Lehet ráveszem magam, hogy elmeséljem a pszichológusnak. Tudod az a gond, hogyha én ezeket a dolgokat sok esetben leírom/elmondom másnak egyfajta bűntudatot érzek, hogy hogy gondolhatok ilyenre, és hogy még másnak elmondom azzal olyan mintha egyfajta megerősítést tulajdonítanék neki. (Ez egy ilyen OCD-s sajátosság, ha valamire gondolsz az kb olyan érzést kelt, minta meg is tetted volna) míg egy teljesen normális egészséges ember nem is filózik el ezeken. Na de hát az élet nem csak játék, és kacagás:). A barátos részben van némi igazság a régi társaságomra nézve, de egy újban vagyok ahol nem nagyon fordul elő ilyesmi, szóval lehet ez csak egy rossz berögződés.
2022. szept. 22. 23:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha van bárkinek bármi tanácsa/tapasztalata írja le nyugodtan hátha másnak is segítséget tud nyújtani az itt olvasott infó. Elég tabu téma mostanság minden ilyen mentális dolog, és csipőből lehülyézik az embert sajnos, ha ilyesmiről beszél/ilyen problémája van :/
2022. szept. 22. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is akadnak ilyen ambivalens dolgok. El kell dönteni, hogy mit gondol az ember és ahhoz következetesen ragaszkodni. Ebben benne van a tévedés lehetősége, de az még mindig jobb, mint örökös bizonytalanságban élni. Lehet, hogy megbízom olyanban is, aki tényleg kibeszél a hátam mögött. Vállalom a kockázatot inkább, mert az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. A gyógyszer is segít, ha jól van beállítva, de ahhoz meg el kellene mondanod a panaszodat az orvosodnak.
2022. szept. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%
Márpedig ennek az okát úgy nem lehet feltárni, ha nem mondasz el mindent a dokinak. Ezek szerint az atidepinek nem sok értelme van így önmagában, inkább társaságba kellene járni, ahol ezeket ki tudod beszélni. Amúgy kb. 15 éves koromig éreztem hasonlókat. Gyerekkori trauma okozza ezt véleményem szerint, ilyen csoportokat keress gugliban.
2022. szept. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek ezek a szorongasos zavarok.😕 Nekem masik betegseggel hasonloan voltak gaz dolgaim, hogy hiaba felfogtam nem realis xy miatt a szorongas nem tudtam kikapcsolnk a szorongast a panikot, a negativ gondolataimat, semmit kb. Orvosnal is mar csak ezt hajtogattam hogy hiaba latom h nem realis nem tudom kikapcsolni sehogy. xd Nem vahy egyedul, igaz az enyem nem ocd, de megertem azt a reszet, h nem parancsolsz a dolognak es gaznak erzed nagyon.
2022. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!