Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egesz nap rettegek hogy...

Egesz nap rettegek hogy elveszitem a kontrollt magam felett. Szorongok hulye gondolataim vannak… felek hogy az agyam egyszer csak atkattan es azt latja jonak ami rossz es megteszem.. napok ota ez van 😭 Ez lehetseges?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ilyen megfog veled történni.

Hasonló kényszergondolataim voltak nekem is, de próbálj nem erre gondolni, hanem foglald le magad valamivel...

Menj sétálj, próbálj olyan dolgokat csinálni, ami örömet okoz, s idővel enyhülnek fog a szorongásod, s ahogy az enyhül úgy lesz egyre kevesebb ilyen gondolat.

2022. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kiválthatja a pszicho gyógyszer is, ez esetben azonnal le kell állni róla.

SSRI pszichózist okozhat ha nem tudj bontani a májad. Családapák megölték a gyereküket emiatt.

2022. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
S miből gondolod, hogy SSRI-t szed?
2022. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent sajnos azt irtak fel… ha jol tudom a scippa az
2022. aug. 18. 18:49
 5/12 A kérdező kommentje:
De jelenleg meg nem szedem es enelkul vannak ilyen tuneteim
2022. aug. 18. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
#3 nem tudhatom, csak valahol olvastam hogy 60%-ban azokat írnak fel.
2022. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor ne is kezdem el szedni? Kitudja mi lesz…
2022. aug. 18. 19:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szedd, valószínűleg orvos írta fel, tehát kérheted a segítségét, ha bármi mellékhatása lenne.

Plusz tipikus kényszer tünet, amit leirtál, arra pedig az SSRI nagyon hatásos.

2022. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kezelőorvosoddal beszéld meg a fenti problémáddal együtt.
2022. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 szedjed, csak kis százaléknál okoz pszichózist, a lebontóképesség hiánya miatt. Viszont okozhat öngyilkossági gondolat felerősödést, ezt tudjad, hogy miatta van ha van.

El kell dönteni, az életed mennyire nehezíti meg a problémád. Ha munkaképtelenné tesz, vagy nagyon gátol az életben, akkor érdemes szedni a gyógyszert.

Jó lenne kideríteni mi okozza a tüneteket és az okot kezelni.

Én tíz évig szedtem SSRI-t szorongásra. Azért hagytam abba, mert a végén állandóan fájt a térdem. Miután abbahagytam elmúlt a fájdalom.

2022. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!