Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért látom úgy a dolgokat...

Miért látom úgy a dolgokat ahogy NEM AKAROM? Miért válik ellenségünkké saját elménk? Érti ezt, tudja ezt valaki?

Figyelt kérdés
Lehetne ez egy "Nagy Kérdés" akár, hiszen mindannyian szenvedünk ettől, tapasztaljuk. Ki, mit tesz ellene, ki ki hogyan éli meg... De a kérdéssel most nem a megoldást keresem, hanem a miértjét.
2010. szept. 30. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem csupán az elmével áll kapcsolatban. A látás egy biológiai adottság, ahogy a két fizikai szemünkkel való látás is. A tobozmirigyből előnővő nyúlvány a homloklebeny felé, na annak fejlettsége határozza meg azt, hogy (3. szemünkkel) ki mennyire lesz képes látni a "láthatatlant". A másik tényező, hogy mennyire tudatos már a személy, mennyire jószívű, avagy gonosz, szabad, vagy ragaszkodó és a legfontosabb mit szolgáló. Ez a "mondhatni bölcsesség" határozza meg MIT ÉS MILYEN dolgokat, lényeket fogok látni. Tehát a tobozmirigy nyúlványának fejlettsége, jelenlegi szív és elme tisztaság, bölcsesség...ezen tényezők a meghatározók.


Nagyon hasznosnak tartom és szeretem ezt a képességemet, bár még mindig van néha, hogy megrémülök attól amit észlelek, de ez csak azért van, mert még mindig nem vagyok kellően tiszta és fejlett. Akkor már megértem majd, hogy nem kell félni hisz az az ember legnagyobb démona.

2010. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ájhevnó ***** válasza:
44%

Az ezotéria természettudományokkal való magyarázata félrevezetés. Ezt a tobozmirigyes dolgot el ne hidd. Ha hiszel benne, ha nem, természettudománnyal bizonygatni ezeket csak hibás lehet, mert nem dolga az ilyen jelenségek vizsgálata!

Hidd, vagy ne hidd, de ne keverd a kettőt!

2010. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves 09:47!

Tudom mit beszélek és írtam a kérdezőnek. Születésemtől fogva megvan ezen képességem. Legmagasabb szintű végzettségem és folyamatos nem materialista jellegű tanulásom. Nem megyek bele, nem ide tartozik, de hidd el nem jó a szélsőséged.


Egyébként ezen nyúlvány jelentősége a legkisebb, azonban rég bizonyított. Igenis van köze a képességek használatában ugyanis az elme energiája pont ott helyezkedik el a koponyán belül.


Azonban a kérdésre válaszolhatnál, engem is érdekelne, Te, hogy kezeled ezen képességed, márha van. És szerinted miért van?

2010. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értelmezem a kérdést, akkor tudok neked segíteni. :)


Alap esetben úgy néz ki a dolog, hogy a létezésünk nem egy materiális világban van...a világegyetem megjelenése számunkra teljes mértékben mentális...tehát nem meglepő, hogy az elme ezt, vagy azt csinálhatja...minden olyan, amilyennek megéljük...te látsz mondjuk egy cigaretta csikket a földön, és elkezdesz idegeskedni, csak úgy a semmiből, amiatt mert lenézed azt, aki eldobta, és gerjeszted magadban a haragot ily módon az az ember felé...az ilyenekhez pedig hozzászokik az ember...az érzelmi állapotokat teljesen elfogadottnak, sőt kötelezőnek tartja...ha valaki megbánt, még jó hogy idegeskedek címszó alatt...csak azt elfelejtik az emberek, hogy az érzelmi állapotok csak pótcselekvések...nem változik tőlük semmi, sőt csak rosszabb lesz a helyzet, mert nehezebb a koncentráció, nagyobb a rontási lehetőség, ami megint az elme tévedéséből szenvedésbe rúghat át. Alapvetően két énnel rendelkezünk...és veled az alsóbbrendű, az önző, sátáninak is nevezhetjük, játszadozik...a harcot nyilván fel veheted vele...de nem megtagadnod kell, hanem megértened jelenlétét, amire megint csak tudok magyarázatot adni, de abba most nem megyek bele a mélységekig. Szóval ez az önző éned, aki mindig a vágyait akarja teljesíteni, ami miatt félsz, irigykedsz, haragszol, ez az éned az, ami hatalmas tévedésben van, mert azt hiszi bármitől is különálló léte van, és azt hiszi megszűnik halálakor, ez a dolog alattomosan beléd rakja e negatívumokat...ez a dolog egyébként a jelenlegi téves világnézet miatt van jelen, amit meg lehet változtatni, persze nyitottsággal és akarással. Tehát képes vagy úgy látni a dolgokat, ahogyan akarod...eleinte nehéz persze, mert hozzá vagy szokva az önzéshez(ezt ne értsd félre, csak ugye nem tudod a miérteket, és úgy elég nehéz változtatni), de ha megérted az okokat, a gyökerénél fogod el a dolgot, akkor bizony sikerülni fog a dolog, ez biztos. Szó szerint az elmédnek is gyakorlásra van szüksége, hogy leszokjon az önzésről, és hogy te(elméd) a felsőbbrendű éneddel azonosulj, hogy kikerülj vágyaid, érzelmi állapotaid, az önzőséged rabságából. Mellesleg ez a felsőbbrendű éned az isteni éned...ilyenkor a lelkiismeretedre hallgatsz, aminek hangja nem győzköd, nem ordít, szóval halk, világos és biztos. E hang pedig mélyebb valónk hangja, önmagunk valóságáé, az Önvalóé. :)


ui.: ha érdekel mélyebben a dolog, szólj nyugodtan, adom a tanítást szívesen. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Alá vagyunk rendelve az egónknak, amely önálló életet él és tévútra vezet. Valóban így van, amit utóljára olvastam.
2010. szept. 30. 10:13
 6/13 anonim ***** válasza:
az első nemnormális:D
2010. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező. :)


NEM vagy alárendelve az egódnak....csupán ahhoz vagy szokva most a tévedés miatt, de ezt a tévedést el lehet űzni teljes mértékben...Azért nehéz a változás, mert azt hiszed alá vagy rendelve...Te döntesz, hogy az egódat(sátánt), vagy Istent(Önvalót) választod...te döntesz, hogy az egészet szolgálod, vagy csak kicsinyes önmagad(egód). :)


nem vicceltem, ha tényleg érdekel az a tanítás, ami leírja mindenre a miérteket, odaadom szívesen, hogy ne maradj tévedésben. ;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Így van ahogy 10:35ös mondja, nem mindegy kit szolgálunk. Megnyugtatlak Hill normélis vagyok, csupán félreértettem a kérdést...előfordul az ilyen.


Kérdező, sajnálom azt hittem a "tisztánlátásoddal" kapcsolatban érdeklődsz.

2010. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a tobozmirigyes részhez csak annyit, hogy Dr Shulgin már "krisztus előtt" szintetizálta ugyanazt a dimethyltryptamint amit a tobozmirigy termel álmodáskor, Strassmann pedig kísérlettel bizonyította, hogy a halálközeli élményekért, halálélményekért is ennek a túltermelése a felelős, az "odaát" levés mérhető lett, a jelenség pedig bármikor megismételhető.

ezek után a harmadik szemes teória sem lenne meglepő, de attól még a misztikum elszállt.


hogy a kérdésre is válaszoljak, a gondolataink nem állnak akaratlagos szabályozás alatt.

2010. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert ha elkezded másképp látni a dolgokat, az elméd automatikusan vissza akar húzni, rád akar ijeszteni, azt akarja hogy visszaess mert "fél", hogy egyszer majd megszűnik. pont ahogy 10:05 elmagyarázta:)

De egy bizonyos pont után, majd ha több mindent tapasztalsz és értesz meg, egyre kevésbé fog ez téged befolyásolni és akkor hidd el úgy fogod látni a dolgokat ahogy Neked a legjobb. és ebben majd az lesz a legjobb, hogy ki tudsz szűrni bizonyos infókat, amikre nincs szükséged, amik eddig téged gátoltak, de már nem tudnak rád hatni:D..

Figyu én tapasztalatból beszélek, de nem muszáj elhinned, inkább tapasztald meg Te is:)) mindenesetre nekem nagyon jól jön most ez az egész, sokkal könnyebb tőle minden de szükségem is van/lesz rá,mint mindenki másnak..:S de ez már nem ehhez a kérdéshez kapcsolódik:D

Nah szal röviden ne az elmédre hallgass, hanem a belsődre:DD

16/L

2010. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!