Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontroll - az emberek...

Agykontroll - az emberek hülyítése, szédítése. Miért kell mindent bemesélni magunknak (pl. a Titok is még idetartozik)?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 00:45
1 2
 11/18 anonim válasza:
Addig nem kell véleményt írni, amíg nem ismerünk valamit. Amondó vagyok, hogy ha valaki nem ért valamihez, az inkább maradjon csöndbe. Kevésbé tűnik butának az, aki hallgat, mint az, aki butaságokat hablatyol. Remélem nem bántottam meg senkit.
2010. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Elismerem neked azt, hogy baromság, hülyeség, nem használ, ha egyetlen kérdésemre felelsz:


Az egészségügyben a tanfolyam miért érdemel kreditpontot? Nem is keveset?


Látod, butaságot írtál. Úgy mondasz véleményt valamiről, hogy nem ismered. Remélem egyszer megismered.

2010. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: ott a pont. RENGETEG ember tudna mesélni arról, hogy sikerült meggyógyulnia egy komoly betegségből. ők hazudnak, kedves kérdező?
2010. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki vallásos, és hisz az Istenben, azt miért nem hülyézed le? Hiszen nincsen rá semmi bizonyítékunk.


(Ne érts félre, én pl. nem hiszek az egyházban, viszont nem bántom azokat, akik hisznek benne. Ez egy alapvető intelligens hozzáállás, hogy tiszteletben tartjuk mások hitét.)


Ha te még sohasem láttál 1 mó Ft-ot egyszerre, akkor azt mondod, hogy nem is létezhet?


Egyébként szűklátókörűségre vall, hogy a saját agyad képességét így lenézed anélkül, hogy utánajárnál a kérdésnek.


Vedd a fáradságot és olvass bele egy ilyen könyvbe. Vagy írok neked egy példát, ami megmutatja, hogy igenis a tudatunk képes befolyásolni pl. a testünket, az érzékelésünket.


Hunyd be a szemed, és képzeld el, hogy kettévágsz egy citromot! Képzeld el, hogy beleharapsz és lenyeled a húsát, a savanyú levét. Mit tapasztalsz? Azt, hogy a nyál elkezd csorogni a szádban. Miért? Hiszen nem is ettél citromot a valóságban. Viszont mivel élénken elképzelted, az agyadat megtévesztetted és az agyad azt hitte arra az időre, hogy te tényleg beleharaptál abba a citromba. Na egy ilyen, vagy hasonló elven lehet elképzelni az agykontroll lényegét. A vizualizálás, élénk elképzeléssel valóságossá tehetjük azt, amit szeretnénk.


De nem akarok butaságot írni, én még nem végeztem el a tanfolyamot, de már több könyvet is olvastam a témával kapcsolatban és mondhatom, hogy lebilincselő. Már saját magamon is tapasztaltam, hogy bejött az alkalmazott technika.

A titoknak pedig az a lényege, hogy megértsük, minden gondolatunk és főleg érzelmünk egy program, egy kívánság. Ha valaki nagyon negatív gondolkodásra, folyton csak panaszkodik, folyton csak rossz dolgokra gondol, érdekes, hogy csakis rossz dolgokat vonz magához. Aki pozitív hozzáállású, az boldogabb, kiegyensúlyozottabb, mert azt a jót kapja meg, amire vágyik. Ennyi az egész. Kérj és megadatik!

2010. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Kélek olvassátok el érdeklődéssel, én az utóbbi pár é tapasztalataiból szűrtem ezt le.

Én is végeztem agykontroll tanfolyamot és nagyon hasznosnak tartom, de csak bizonyos esetekben(!) Pl.: relaxáció, elalvás, ébredés, álmok megjegyzése, intuíció fejlesztése, memória fejlesztése. De, és lehet hogy sokan most meg fognak kövezni ezért, az hogy én elképzelem rákosan , hogy a lányom esküvőjén vagyok aki még csak három éves, vagy hogy kis manók ép izmot szőnek a pretransplantatiós stádiumban lévő szívemre stb. az nem megoldás. Mert mi történik ilyenkor?

Először nézzük meg mit csinálnak a "hagyományos" orvoslásban. Van valami bajunk, az okoz valami tünetet, megpróbálják lenyomni. A mélybe nem néznek le, az egésznek az okát nem keresik meg. Ha jobban megnézzük az ilyen imaginációknál is ez történik. De ha vesszük a bátorságot először is ahhoz hogy őszintén(!) gondolkodjunk, ne töröld ha valami "negatív" gondolat jönne és írd át, mert ezzel csak becsapod magad, és merünk leásni a mélybe és megkeresni a problémánk okát, és helyrerakni, akkor közelebb jutunk a valódi EGÉSZséghez.

Én így gondolom, ez az én véleményem.

2010. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Az agykontroll a tudományosság határán belül mozog. Ha nem is áll távol az ezotériától, a mágiától, és hasonló spirituális természetfeletti dolgoktól, de az alap elgondolás egy létező, objektív dolog. Az ember a saját magáról való gondolkodása, vélekedései igenis hatással vannak autoszuggesztíven az egészségügyi állapotára, illetve a kedélyállapotára. Ez tudományos tény. Régen azt hitték, hogy a test és lélek két külön entitás, és semmi közül egymáshoz, ma már tudjuk hogy a kettő ugyanannak a rendszernek a része.

Ugyanakkor érdemes az ilyen határterületeken nyitott szemmel járni, mert nem minden tudományosan megalapozott, és még aki ezt állítja is magáról se biztos, hogy igazat mond. A tudományos hivatkozások sokan mondanak a lábjegyzetbe vagy a könyv végén.

2015. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Előrebocsátom, hogy én nem hiszek az ilyesmiben. Semmi ilyesmiben. Viszont mikor azt látom, hogy a főnököm, aki viszont hisz, 15 év alatt a semmiből felépített egy céget, most ingatlanjai, földjei, és minden más szarja van - na, Ő viszont hisz benne, akkor elgondolkozom.


Az összes üzleti bullshit ilyen technikákra épül, és nagyon is működnek. Azt szugerálják, hogy ha elhiszed magadnak, hogy képes vagy rá, tudod kezelni, stb... - akkor meg tudod csinálni. (Más kérdés, hogy szép dolog ez áltatni, átverni saját magad, mert mi van, ha mégsem?)


De ártani biztos nem árt.


A Titok az nem tudom mi, de a címe alapján biztosan nem tartozik ide, mert maga ez a szó, hogy "titok", az mindent kifejez, csak olyasmit nem, ami agykontrollal lehet kapcsolatos. (legalábbis egy olyan kibic világában, mint én)

2016. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Iskoláztatás hiánya.
2023. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!