Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi a véleményetek a "vonzás...

Mi a véleményetek a "vonzás törvényéről"?

Figyelt kérdés

Aki ne m ismerné itt egy link.

Kicsit hosszú,olvassatok bele :

[link]


2010. nov. 25. 20:02
1 2 3 4
 31/33 Nabas ***** válasza:

Szia Előző és 25/F

LastOne.Left:-)


"Előzőnek" én is szó szerint ugyanazt tudom hozzáfüzni, mint 25/F

LastOne.Left:-).


Lelkiismerettel kapcsolatban viszont az a véleményem, hogy az nem ösztönös. Természet nevében akkor cselekszünk, amikor az ösztönök irányítanak. Kettő erős ösztön vezérel minket. Első az élet fenntartása. Ebbe tartozik a levegő, ürítés, hőmérséklet, víz, élelem stb.. Másik pedig az élet továbbvitele. Ebbe tartozik a szaporodás (szex, szerelem, érintés, kéj, orgazmus stb. továbbá áttételesen a gyermekszeretet, anyai és apai érzések stb.).

Azt sem úgy látom, hogy 100 embernek egyazon információt nyújt a lelkiismeret. Maximum hasonlót, amennyiben azonos kultúrkörből származnak. Szerintem a lelkiismeret egy teljes mértékben tanult, illetve szubjektív dolog és semmiképpen sem egy egységes etalon. Ha ez az "útmutatás" egy velünk született, készen kapott, bármikor hozzáférhető információ lenne, akkor pl.: nem is lenne szükség arra a lelkiismeretet iskolázó írásra, hisz minek az írás, ha mondjuk Isten "beépített hangszórókkal" látott el minket és folyamatos az online "szaktanácsadás":-)).

Önmagában a vallás is amiatt alakult ki, mert megszakadt a kapcsolat Istennel. Maga a szó is ezt jelenti. Vallás = Religio (kapcsolat, kommunikáció). Tehát pl., amíg napi személyes kapcsolatban voltunk Istennel, addig nem volt szükség külön csatornára, azaz vallásra.

Véleményem szerint az ihlet nagyrészt azonosítatlan helyről érkezik és csak remélni merem, hogy ennek nagy részét saját Isteni részem diktálja. Azt mondják, hogy a szent szellem adhat egyedül hiteles információkat, de ő csak arra méltó személyeket tölt be (szent szellemnél viszont már belép a beépített hangszóró és állandó online kapcsolat:-)). Félelmem az ihlettel az okozza, hogy az esetek többségében az élettel kell fizetni érte. Ez látható abból, hogy minél nagyobb az ihlet, annál hamarabb halnak meg az infót fogadó személyek. Lehet nem véletlenül hívják megszállottságnak is. Szóval azért jó lenne tudni, hogy ki ez megszálló, sokkal nyugodtabb lennék ihletügyben:-).


Üdv!

Nabas

2010. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nabas. :)


"Ha ez az "útmutatás" egy velünk született, készen kapott, bármikor hozzáférhető információ lenne, akkor pl.: nem is lenne szükség arra a lelkiismeretet iskolázó írásra, hisz minek az írás, ha mondjuk Isten "beépített hangszórókkal" látott el minket és folyamatos az online "szaktanácsadás":-)).

Önmagában a vallás is amiatt alakult ki, mert megszakadt a kapcsolat Istennel. Maga a szó is ezt jelenti. Vallás = Religio (kapcsolat, kommunikáció). Tehát pl., amíg napi személyes kapcsolatban voltunk Istennel, addig nem volt szükség külön csatornára, azaz vallásra."


A vallás nem erről szól véletlenül, hogy ezt a hangot felerősítse bennünk? :D

egyébként értem miről beszélsz, de én Isten hangját bennünk, nevezem lelkiismeretnek, azt amit meg te nevezel lelkiismeretnek, azt egyéni, szubjektív hitrendszernek nevezem, ami nem csak az erkölcsiséggel kapcsolatos dolgokat vonja magába, mondhatjuk egy felszínes lelkiismeretnek is, felszínes tudásnak, vagy ilyesmi.


Az ihlet, sugallat, "belső hang"-nak van egy jellegzetessége...csak akkor hallod hangját ha elereszted minden gondolatodat, és vigyázz, ez a hang nem győzköd, nem kiabál, nem követel, nem akaratoskodik, egyszerűen csak szól, jelez, hangja halk, világos(tiszta) és biztos...és ez a hang van elnyomva kicsinyes énünk hangja által, ezért is tudnak oly nehezen figyelni az általam lelkiismeretnek nevezett dologra...mert az önző hang elnyomja az önzetlent. :)


No mindegy a többit a másik kérdésnél megtalálod. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Nabas ***** válasza:

Szia

25/F

LastOne.Left:-)!


Egyre jobban látom, hogy legtöbb esetben mindössze nyelvtani értelmezés miatt vannak eltérő nézőpontjaink:-).

Én pl.: arról az Ihletről beszéltem túlnyomórészt, "aki" Freddy Mercury, Elvis Presley, Munkácsy Mihály vagy épp Frankel Leó fülébe sugdosott:-).

Te meg az Isteni ihletéshez hasonlóról írsz, amit én szent szellemtől kapott információnak írtam.

Nemem, korom privát levélben mellékeltem.


Üdv!

Nabas

2010. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!