Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehet valaki racionálisan...

Lehet valaki racionálisan agykontrollos?

Figyelt kérdés

a racionális alatt azt értem hogy létező dolgokban hisz:D


persze valójában az az ember a racionális aki keményen mindent a logikára alapoz


értitek mire akarok kilyukadni?! remélem


köszönöm a válaszokat


2010. dec. 15. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te fogalomzavarban vagy. Létező dolgokban nem lehet (vagy inkább nem kell) hinni, hiszen léteznek, tudod, hogy ott vannak. Vagy te hiszel pl. a kenyérpirítóban?

Hinni olyasmiben lehet, aminek a létezése nem bizonyított (pl. szellemek, istenek stb.), ettől lesz hit, és nem tény.

2010. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Mivel az agykontroll is egy természettudományos és reális dolog, így aki igazi agykontrollos, az a Te általad racionális gondolkodású kell, hogy legyen. Hisz az agykontroll nem egy hókuszpókusz. Nem is az ezo-ba való szerintem.
2010. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:)


igen kicsit kurta volt a kérdés ,de köszönöm szépen 2. válaszoló hogy kihoztál a bajból:)

2010. dec. 15. 20:33
 4/8 BlackSword ***** válasza:

ma 20:29!

Miért hová? A tudományokba kéne tenni?

2010. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:

ÁÁÁÁ.... Qrva TAB...

Én értem, hogy sokan hisznek benne, meg minden... De attól, hogy valamit vizualizálsz, még nem fog megtörténni... Azért keresztbe is kell tenni két fűszálnál jóval többet... Szerintem csak arra jó, hogy egyes emberek, akik nem értenek semmihez, ezt szépen eladják és pénzt keresenek vele...

Most majd jön, hogy tenni azok is tesznek, akik agykontroloznak... Viszont egy valaminek a sikerét az is elképzeli, aki szerint ez butaság... Tehát a pozitív hozzáállást tanítani... Elég kételyes...


De ez csak az én véleményem...


A logika viszont jó társ, ha az ember kerüli a szofisztikált következtetéseket... Mert egy-két helyen eléggé inlogikusak a következtetések... Valaminek a nem meglétét miért annak kell bizonyítani, aki nem hisz benne? A logika azt diktálná, hogy annak kell bizonyítania, aki állít... Nem?

2010. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 20:29-nek igaza van, de úgy érzem a kérdező nem hisz az agykontroll hatásában, vagy megalapozottságában. Enélkül pedig nem lehet eredményt elérni. Mert vágyon, hiten és elváráson alapszik. Ha vmelyik hiányzik a programozásnak nem lesz eredménye. Ennyi.
2010. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

21:55 jól gondolod

én hiszem hogy létezik agykontroll ,de ezt sajnos csak nagyon kevésszer tudtam magamon is tapasztalni

2010. dec. 15. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyértelműen nehezebb úgy hogy racionális vagy, mert valamennyire mindenképp ki kell szakítanod magad az eddig 'tanultakból', mert hát valljuk be a mai társadalom nem igazán az agykontrollra, hanem puszta tényekre épít, és elhatárolódik az ilyenektől - annak ellenére hogy a 2. válaszoló a természettudományok közé sorolja. /- én nem tudok ilyen kategorizálást végezni :)/


Mindenesetre az biztos hogy eddig nem használtad ezt tudatosan. Viszont ha jobban megfigyeled az életed, akkor lehet hogy találsz olyan pontokat: hoppá, hát én ezt tulajdonképpen 'programoztam' csak akkor még nem tudtam hogy ezt hívják agykontrollnak.


Én elég merev hozzáállású ember voltam, csak példaként általános első nyarán már enciklopédiát olvastam meg ismeretterjesztő csatornákat lestem. Így elég nehéz volt számomra beismerni, hogy vannak ilyen dolgok - kellett hozzá pár érdekes nem épp agykontrollos dolog.


Viszont visszatekintve az életemre, nem találom csodának hogy ott tartok ahol... mindig is "agykontrolloztam" magam...

2010. dec. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!