Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A villámolvasás mennyire...

A villámolvasás mennyire gyorsítja fel a tanulást? Felgyorsítja egyáltalán?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11-es, és orvosi egyetemre szeretnék menni, de nem annyira jók a jegyeim, csak bioszból vagyok 5-ös, így azt szeretném, ha ezzel a pontszámítási módszerrel számolnák a pontjaimat: 2*érettségi pontok+többletpontok.


Mivel nekem kell egy emelt biosz, és egy közép kémiaérettségi, ezekből kellene NAGYON jól (pl. 95+%-ra) érettségiznem, és ugye elég sok pluszpontot lehet kapni nyelvvizsgára is (ha jól tudom, 2 középfokú nyelvvizsgára annyi pontot lehet kapni, mint 1 felsőfokra).

Ez tehát azt jelenti, hogy erre a 4 dologra (emelt biosz érettségi, közép kémia érettségi, német közép nyelvvizsga és angol közép nyelvvizsga) kéne nagyon ráállnom.


Ha január elején elkezdenék NAGYON intenzíven tanulni, szerintetek ez kivitelezhető lenne?


2011 június- német középfokú nyelvvizsga

2011 szeptember- emelt biosz és közép kémia érettségi

2012 február- angol középfokú nyelvvizsga

és ezután még lenne időm tanulni a többi érettségire, ami majd júniusban lesz.


Kémiából a Villányi-féle könyekből (Ötösöm lesz kémiából, Kémia a kétszintű érettségire), bioszból a Berend-féle 4 biológiakönyvből, és a Nagy biológia feladatgyűjteményből tanulnék, németből pedig a Start Neu és Unterwegs Neu A és B könyvekből.

Kémiából elég alapszinten állok, németből és angolból pedig kb. egy alapfokú nyelvvizsga-szinten.


Köszi a segítséget!


2010. dec. 20. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez természetesen teljesíthető, de a villámolvasást kihagynám belőle. Én tanultam villámolvasni és vannak benne hasznos pontok, de az azzal szerzett tudás előhívása kicsit másképp működik és konkrétan könnyű belezavarodni vele az egész anyagba. Szerintem. Persze lehet, hogy valamit rosszul csináltam, de az nem garancia arra, hogy te majd jól fogod.
2010. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Elvégeztem még régebben a villámolvasás tf.-et, de azalatt a pár nap alatt nem igazán éreztem rá a módszer ízére és körülményesnek is tartottam az ilyen módon való tanulást. Mégis azt mondom, működik, ill., működhet a dolog! Egy időben jól akartam tudni angolul, ezért két-három napon keresztül villámolvastam naponta kb. kétszer az angol szótárat. Pár nap múlva szükségem volt egy szóra angolul, és azonnal beugrott, hogy mondják, sőt még azt is megéreztem, hogy ha kinyitom a szótárat, ez a szó a bal lapon lesz, a lap alsó részén. Megnéztem, és tényleg ott volt.

Most egyetemista vagyok, a második diplomámat csinálom, és két vizsgámra is úgy készültem fel, hogy gondolattérképet rajzoltam. Sokkal könnyebb volt így megjegyezni a tananyagot!!

Szóval, tényleg van vmi ebben a módszerben, de sztem nem szabad ezt görcsösen csinálni, és a legfontosabb, hogy a villámolvasásnak csak aokat a lépéseit kell alkalmazni, amiket szimpatikusnak találunk (legalábbis én így érzem), és amiket könnyen be tudunk építeni a tanulási folyamatba.


Sok sikert! :-)

2010. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

pls. én is szeretnék villámolvasást tanulni.

de nem akarok tanfolyamra menni. pls segítsetek!

2010. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
a villámolvasást felejtsd el, még ha meg is tanulod, nem fogsz tőle jobban/gyorsabban tanulni, ez nem úgy működik, hogy elolvasom 100X és akkor tudom, és ha ugye gyorsabban olvasnád el akkor hamarabb tudnád, le kell ülni és meg kell tanulni, az gyorsabb, és nem egyszerre kell akarni megtanulni
2010. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"...így azt szeretném, ha ezzel a pontszámítási módszerrel számolnák a pontjaimat: 2*érettségi pontok+többletpontok."

A villámolvasás részéhez nem tudok hozzászólni, de a felvételi pontjaidat azzal a módszerrel számítják, ami a legelőnyösebb. Tehát, azt a pontszámot fogják alapul venni, amelyik módszernél több pontot kaptál.

2010. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még soha senkiről sem bizonyosodott be, hogy tudna villámolvasni. Több kutatást is folytattak, ahol próbálták vizsgálni a jelenséget, de egy olyan embert nem találtak, aki vállalta volna a vizsgálatot.


Egyszer egy csávó, aki tanfolyamon oktatta a villámolvasást, még be is vallotta, hogy ő nem képes rá, de attól még lehet hogy valakinek sikerülhet, aki elvégzi a tanfolyamot.


Szóval ez csak egy trükk, hogy pénzt csaljanak ki emberekből.

2010. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21:13 aztán honnan ez a kurta hír?
2010. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is teljesen varázsmódszer is a dolog, sok hasznos tanulási módszert felsorakoztat, amit együtt alkalmazva gyorsabban tanulhatsz. Én továbbra sem tudok óránként 500 oldalt elolvasni, de a módszer nekem segített tanulásban (pl a rajzolós, az hogy előtte relaxálok, az hogy többször nézem át az anyagot felületesen, hogy nagyságrendileg meg tudjam becsülni mennyi idó kell rá, és hogy a kulcs összefüggésekre ráérezzek)

Én bátorítalak, próbáld ki. Sok kitartást a terveidhez! Ne veszísd el a célt magad elől, akkor sikerülni fog!

2010. dec. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. dec. 21. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!