Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ez vajon mi volt, mással...

Ez vajon mi volt, mással történt már hasonló meditáció közben?

Figyelt kérdés
letöltöttem az internetről irányított meditációs anyagot. Felraktam füllhalgatóra és elkezdtem. Egy idő után teljesen kezdtem elmélyülni, és azt éreztem a testem zsibbadni kezd. A kezeim, lábaim, fejem mindenem. Érdekes állapotba kerültem. Majd ahogy egyre mélyültem, hirtelen rám tört egy olyan érzés mintha nem a saját magam ura lennék, és nagyon egyedül lennék egy idegen hangal. Pánikba estem. Ekkor már kiestem abból amit beszéltek a fülemre, nem arra figyeltem. Hevesen vert a szivem, erőteljes zsibbadság érzés jött. Olyan volt mintha nem térhetnék vissza csak akkor, ha az a hang azt mondja. Majd kénytelen voltam megmozdítani a kezem, lábam..aféle érezzem h "itt vagyok". Utána már megnyugodtam, de nem is voltam már "mély állapotban" hallotam a külső zajokat stb. Aztán pont vége is lett a meditációnak(felvétel). Ez mi volt?
2011. aug. 10. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pánikroham használj nyugtató jellegű dolgokat
2011. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen valószínű aféle dolog volt, de normál életemben semmi bajom. Eddig 2 szer próbáltam az irányított meditációt..mind2 alkalomnál előjött ez. Ha magamba végzem nem volt még ilyen, igaz ennyire mélyre nem is sikerült még jutnom. Ha mélyen voltam egyáltalán...
2011. aug. 10. 09:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Na ezért baromság, amikor minden előzetes ismeret nélkül irányított medikkel kezdenek az emberek, amiket internetről töltenek le.

Tessék pár évig tanulni az alapokat, a legegyszerűbb koncentrációs és meditációs gyakorlatokkal, és utána lehet komolyabb dolgokkal is foglalkozni. Bár őszintén én internetes meditációval nem is kísérleteznék, mert nem bízom abban, ki és milyen céllal csinálta az anyagot.

A meditáció célja nem az, hogy rosszul legyél, hanem az, hogy JÓL.

2011. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Voltam edzőtáborba ott van minden évbe egy napon egy 2-2,5 órás seisa(lehet nem így írják) ilyen meditációs szar, csukott szemmel csak annyit hallottam hogy emberek futnak ordibálnak 3 percre rá jön egy mentő valakit beraknak és elmegy a mentő. Mint kiderült a csávó 3 nappal ezelőtt olvasott valami szart és hogy ne zsibbadjon a lába kipróbálta és annyira lelassult a szívverése hogy elájult.
2011. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hihetetlen. Amennyit tud használni a meditáció, annyit árthat. Hogy lehet évente egyszer tartani 2-2,5 órásat? Aki ilyet csinál, és behülyíti a tapasztalatlanokat, le kéne csukni. Iszonyatos hiba. :(
2011. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
úgy hogy nem meditációnak hívják a seisat hanem önkontroll gyakorlat és légzőgyakorlat csak a hülye gyerek olvasott valami jóga szarról és gondolta jó ötlet most kipróbálni
2011. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért a jógát ne minősítsd le, csak mert vannak, akik bután, könyvekből próbálják csinálni.

Komolyabb iskolák a légzőgyakorlatokat csak többévi jógázás után kezdik oktatni, folyamatos kontroll mellett.

2011. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A pánikroham nem ez, és nem kell nyugtatót szedned.

Ne ilyenekkel kezdj, hanem alapokkal, légzésgyakorlatokkal. Tölts le simán meditációs zenét, és utána magadtól gyakorolj, menj el egy ösvényre, és ha eleget sétáltál rajta, találkozz valakivel, aki válaszol a kérdésedre, aztán ugyanazon az ösvényen gyere vissza. Az az érzésed, amiben mély állapotban voltál, természetes, de nem szabadna úgy érezned, hogy az ott lévő hang irányít. Neked kell irányítanod. Saját magadnak tervezd meg a meditációd, akár azt is felveheted, és magadnak játszod le. Ez a legjobb módszer.

2011. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy a gyors szívverés lehetett amiatt is, mert a szívcsakrád energiával töltődött és azt érezted.Szerintem kár, hogy emiatt megijedtél és kijöttél abból az állapotból.
2011. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Garpe ***** válasza:
Nekem is volt már hasonló érzésem mikor "meditáltam" olyan volt mint ha drogos kábulatba estem volna. És ez jó párszor elő fordult már. Érdekes.
2011. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!