Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Meg lehet valahogy tanulni...

Meg lehet valahogy tanulni tudatosan kizárni bizonyos külső hangokat?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy ha nem akarok meghallani valamit, át akarom ereszteni a fülemen, egyáltalán nem akarok rá figyelni, az lehetséges? Kellő gyakorlással el lehet érni? Ha igen, hogy kezdjek neki?


Mindenféle tanfolyam nélkül.


2011. nov. 7. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Mély meditációban elviekben nem feltétlenül jutnak el a hangok a tudatig. Ha valamilyen kreatív feladatra koncentrálsz és nagyon belemerülsz akkor is elhalkulhat a környezet. Esetleg szimplán elkezdesz kalandozni a gondolataidban. Ilyenkor viszont nem vagy túl tudatos és nehezen tudom elképzelni, hogy közben más dolgot csinálj (azaz rajzolsz vagy meditálsz de közben mást nyilván nem fogsz tudni csinálni, a gondolatban elkalandozás mellett sem ajánlatos sőt annak hasznossága többszörösen megkérdőjelezhető:))
2011. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kár, pedig én bizony hasznát venném, sokszor van nemkívánatos zaj, és általában mindig a legrosszabb időben, mikor koncentrálnom kéne valamire. :D
2011. nov. 7. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
A receptet nem tudom, de én kamasz koromra olyan szintre fejlesztettem, hogy nem hallottam amikor nővérem a közös szobánkban zongorázott.:) Szóval lehetséges.
2011. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem simán meg lehet, nekem ugyan nem tudatosan sikerült, de ha jól csinálod szerintem el lehet érni a célt.

Röviden: Én egy hengermű mellett éltem több évig, amely folyamatos morajlást, és rezgéseket keltett. Kb egy fél év után már fel se tűnt, mindíg a vendégek néztek hogy "Ez mi" én meg meg sem hallottam.

Szóval a trükk szerintem az, hogy ha ismétlődő, és hasonló zajokat (vagy akár rezgéseket, a kissebb budapesti fölrdengés se tűnt fel, mert hozzászoktam) akarsz kiszűrni akkor ha azt sokáig hallgatod a háttérben az agyad megtanulja az ott van, és nem érdekes, ezért nem foglalkozik vele, és fel se fogod már.

De ez persze csak egy elmélet személyes (+családom) tapasztalata alapján. De aztán amúgy vannak olyan emberek is akiknél ez nem működik.

Én erre felé indulnék el.

2012. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen! Nálam a 'mondogatás' vált be. Amikor idegesítő zaj volt, arra gondoltam, hogy minél nagyobb a zaj, annál jobban tudok koncentrálni. Ezt az ötletet egy másik fórumról szedtem, Tőle:


"Én füldugóval kezdtem, vettem a patikában. Annak segitségével viszonylag könnyen elértem, hogy halljam a saját szivverésemet, ahogyan a vér lüktet az ereimben. De mindig rögzitettem magamban (mint egy agykontrol, a tudat programozása), hogy "a külső zajok nem zavarnak, sőt minél erősebbek, annál jobban hozzásegitenek a belső csendhez". Hónapokon keresztül gyakoroltam, hogy a belső csend állapot - független a külvilág zajaitól. Aztán amikor úgy gondoltam, hogy talán már reflex-szerűvé vált, elhagytam a füldugót. Nem mondom, hogy azonnal működött, de nem is volt nehéz. A feleségem meg mindig csodálkozik, hogy a legnagyobb zajban is milyen békésen tudok aludni. :-) Üdv" [link]

2012. dec. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. dec. 13. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!